Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Komputer stacjonarny Dell - Komputer nie uruchamia się, jedyna reakcja to migani

Plag 04 Dec 2018 00:22 435 4
    Plag
    Level 3  
    Witam,
    Po małym rozpoznaniu na waszym forum nie byłem w stanie odnaleźć tematu bezpośrednio odnoszącego się do mojego problemu dlatego uznałem że napiszę nowy.
    Otóż znajomy poprosił mnie o użyczenie kabla zasilającego do swojego komputera, a jako że miałem jeszcze dwa gdzieś schowane w zapasie, zdecydowałem się zakończyć korzystanie ze swojego pc, pożyczyć koledze kabel, a sam poszukać nowego. Gdy znalazłem i podpiąłem, usłyszałem delikatne przeskoki iskier, co w pewnym stopniu zignorowałem, ponieważ trwało to tylko przy podłączaniu.
    Jednak PC nie chciał odpalić, świeci się tylko dioda na płycie głównej oraz diody: zasilania, oraz symboli 1 i 3.
    Postanowiłem poczekać i wyszło na to że komputer po 1 godzinie odpalił. I byłoby wszystko super gdyby nie to, że teraz, w trakcie pracy sam się wyłączył i powtarza się sytuacja opisana wyżej. Nawet jeśli za kolejną godzinę znów odpali, to sądzę, że nie jest to typowa sytuacja i komputer wymaga naprawy. Bardzo proszę Was o informację co mogło się popsuć, z jakiej przyczyny i , jeśli to możliwie, jak to naprawić.

Zasilacz Dell H525AF-00
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    KRY5PIN
    Level 36  
    Z tego co opisujesz, są 3 opcje na początek:
    1. Zanosisz komputer do serwisu, albo naprawiasz sam.
    2. Kabel który wpiąłeś to jakiś nadzieję,najcieńszy i najtańszy.
    3. Masz zasilacz do wymiany.
    arigato
    Level 26  
    Proszę spróbować dostarczyć zasilanie innym przewodem.
    Wymieniając przewód łączący zasilacz z gniazdem dobrze byłoby kilkakrotnie włożyć (tak solidnie) i wyciągnąć z gniazda zasilacza wtyczkę.
    Jeżeli po tej operacji się nic nie zmieni to najpierw należałoby dostarczyć na 100%! sprawny zasilacz (przewód zasilający) i następnie spróbować uruchomić PC.
    Jeśli nadal będą występować problemy to wiadomym będzie, że problem znajduje się na płycie głównej.
    Jeszcze koledze podpowiem - skoro były problemy z zasilaniem to można, przed kolejną próbą uruchomienia wyciągnąć baterię systemową w celu zresetowania ustawień. Może pomóc przy uruchomieniu maszyny.
    O pomiarach napięć nie śmiem nawet wspominać, bo tutaj nie ma takich, którzy by o tym nie wiedzieli :D
    Plag
    Level 3  
    Wychodzi na to, że był to jednorazowy problem, po zmianie kabla na inny komputer chodzi bez zarzutu.