Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iveco daily /fiat ducato 2.5D - Poluzowany pasek rozrządu /ustawienie rozrządu

04 Dec 2018 02:04 1713 3
  • Level 9  
    Witam mam iveco daily 2.5d z 97r to samo co ducato .Problem polega ,że pożyczyłem znajomemu auto i po próbie odpalenia w mroźne noce ,nie odpalił .Okazało się ,że pasek rozrządu jest luźny .. Na plaka nie chciał zagadać (zanim sprawdziłem ,że rozrząd przeskoczył ) Kręcić ,kreci normalnie . Kwestia czy głowica moglą dostać po pupie ? Mógłbym prosić o jakiś schemat ustawienia rozrządu ? Trzeba przód ściągać ,czy uda mi sie tylko wisko ściągnać i jakieś dojście bedzie w miare okey ?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 31  
    Jak przeskoczył o jeden ząb to jest szansa że nic się nie stało jak o dwa to źle . Aby napiąć wystarczy poluzować nakrętkę i obrócić wał , ale napinanie używanego paska to już loteria . Aby to zrobić dobrze trzeba ściągać przód , niema aż tak wiele z tym roboty .
  • Level 9  
    Dzięki kolego ..
    Chce ustawić go w ten sposób na starym pasku ,aby zobaczyć ,czy wogóle się odezwie ..
    Nie jestem pewny do tego schematu ,czy on na pewno jest prawidłowy do 2.5 diesla ?
    Na kole pompy wtryskowej jest jakiś znak ? Czy ew dziura na wiertło czy co kolwiek w tym znaczniu ? GDzieś wyczytałem ,że ma być o średnicy 5mm
  • Level 31  
    W kole pompy wtryskowej jest otwór tam blokujesz , dla wału korbowego jest też znak na obudowie skrzyni biegów od spodu , zwróć uwagę na znak na wałku rozrządu jest tam dwa znaki a tylko jeden pasuje . Zanim odpalisz pokręć ręcznie kluczem .