Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Husqvarna 351 - Zatarty silnik

wpsowa692 04 Dec 2018 09:22 1014 5
    wpsowa692
    Level 24  
    Panowie jakie są objawy zatartego silnika w pilarce?
    Ja opiszę jakie objawy występujá w w/w :
    Zapala całkiem nieźle.
    Ma moc , jedynie obroty max jakby trochę za małe .
    I w najmniej oczekiwanym momencie wchodzi na obroty ale bez siły objaw uboga mieszanka i tak trzeba ją pilnować gazem na który zresztą licho reaguje ale takie cięcię to ja mam w czterech literach.
    Dlatego moje pytanie czy to jest gaźnik do wymiany czy cały motor ?
    Napiszcie coś mądrego prośba , pilarka była w serwisie ona potem chwilkę chodzi dobrze a potem znowu koziołkuje rozumiem gdyby to był model hobby ale to przecież półpro.
  • Helpful post
    jerry1960
    Level 36  
    Wg mnie uszczelki do wymiany , ewentualnie wymiana gaźnika. Znajdź dobry serwis to Ci ogarnie tą piłę.
  • Helpful post
    fifcio13-13
    Level 30  
    Raczej gaźnik. Zatarty silnik, to martwy silnik.
    wpsowa692
    Level 24  
    Dzięki Panowie , szef właśnie zabrał ją do serwisu do Kutna może naprawią.
    Z odpowietrznikiem sprawdzałem odkręcałem wlew gdy zgasła nie było żadnego ssyku ani poprawy pracy pilarki ona potem półssaniu odpali i ten sam problem a pracuje napewno na ubogo bo potem jak stygnie to biedna charakterystycznie stęka.
    A gdyby niewiele poprawli to trzeba te uszczelki pomiędzy cylindrem a gaźnikiem wy.ieniać ?
    Sorka piszę z fona a starość nie radość ;) .
    Romulus7874
    Level 28  
    Nie wiem jak w waszej okolicy, ale "nasze" serwisy tej firmy za słabo odpalającą piłę (z podobnymi objawami jw.) wołają 1000 złotych żołędzi. Zapewne cylinder+tłok+gaźnik. No, może w gaźniku tylko membrany.

Stawiam na uszczelnienia skrzyni +membrany gaźnika. Stan cylindra widać po zdjęciu tłumika. Jeśli nieporysowany- dobry.