Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem huawei 3372s-150 +dlink dwr 116 traci zasięg

mpepe 04 Gru 2018 10:19 171 12
  • #1 04 Gru 2018 10:19
    mpepe
    Poziom 10  

Witam mam od CPolsat zestaw modem i router jak w tytule. Od 3 dni po nocy lub sporadycznie w dzień traci zasięg, jest ustawiony na wyszukiwanie auto czyli LTE ,Hspa.. nie zmieniałem miejsca routera, nie zmieniając softu nic nagle zaczął wyłączać sie sam. Na router mogę wejść przez wifi więc wifi działa ale bez dostępu do sieci. Wtedy klikam z menu routera ikonkę rozłącz + połącz i zaczyna działać normalnie . Wgrałem wczoraj jakiś inny soft routera ze strony dlink ale to samo. Czy przyczyny szukać w modemie czy routerze ? Na co Wrócić uwagę ?

0 12
  • #2 05 Gru 2018 12:14
    peesek
    Poziom 14  

Myślę, że problem jest w zasilaniu. USB ma max 500mA a ten modem ma niekiedy większe potrzeby, szczególnie przy większych prędkościach/słabych zasięgach.
    Podłącz na aktywnym hubie USB albo kup kabel USB z dwoma wtyczkami USB.

Dodano po 2 [minuty]:

Tu jest podobny temat: Link

0
  • #3 05 Gru 2018 18:36
    mpepe
    Poziom 10  

Wiesz tylko lte działało na tym sprzęcie już pewnie ponad 5-6 lat. Dzisiaj rano przywróciłem modem do ustawień fabrycznych zobaczę rano co będzie. Na razie widzę że ikona z sygnałem na stronie modemu zaczęła wskazywać cokolwiek do tej pory pomimo że internet działał normalnie pokazywało zasięg 0.

Dzięki za link poczytam .

0
  • #4 05 Gru 2018 18:53
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A skąd wiesz z jakiego pasma korzystałeś dotychczas w CP i czy ten pseudo lider LTE go nie wyłączył. To całkiem możliwe. Robiłeś wcześniej testy wszystkich pasm dostępnych w CP, sprawdzałeś parametry sygnału, CID BTS-a ? Masz jakąś antenę zewnętrzną do modemu E3372 ? Zestaw wiekowy i słabiutki ale do CP/Plusa pewnie i tak wystarczy. Jaka to lokalizacja?

0
  • #5 06 Gru 2018 09:51
    mpepe
    Poziom 10  

Kolejny poranek internet się wyłączył samoczynnie, mam sterowanie bramy wjazdowej za pomocą somfy conexoon i piec do centralnego ze sterownikiem esterownik podpięty do sieci z którego nimi steruje. Wyjeżdżając z domu jak mi się zawiesi już nic nie dam rady zrobic.

0
  • #6 06 Gru 2018 10:48
    matek451

Tak trudno najpierw odpowiedzieć na podstawowe pytania ? Jaki test z kablem, po co, co ten link na jakieś forum wnosi do tematu? Wystarczy przełożyć modem E3372 Hilink do komputera, zalogować się na niego pod adres 192.168.8.1 i zobaczyć czy łaczy się z internetem i siecią Plusa/CP. Po co chodzić po punktach CP, z kim tam chcesz i o czym rozmawiać? Tam nikt nie ma nawet zielonego pojęcia o sprzęcie, sieci Plusa, stacjach bazowych, pasmach itp, itd. Marnujesz niepotrzebnie czas. Napisałem ci wczoraj o 19 jakie dane są potrzebne , należy wykonać testy, jak i jakie podam dalej i samemu strać się rozwiązać problem. Nie ma innej drogi w CP czy w ich BOK nikt ci nie pomoze bo nie ma żadnej wiedzy na ten temat. Sprzęt z CP był na własność czy na użyczenie?

0
  • #7 06 Gru 2018 12:19
    mpepe
    Poziom 10  

matek451 napisał:
    A skąd wiesz z jakiego pasma korzystałeś dotychczas w CP i czy ten pseudo lider LTE go nie wyłączył. To całkiem możliwe. Robiłeś wcześniej testy wszystkich pasm dostępnych w CP, sprawdzałeś parametry sygnału, CID BTS-a ? Masz jakąś antenę zewnętrzną do modemu E3372 ? Zestaw wiekowy i słabiutki ale do CP/Plusa pewnie i tak wystarczy. Jaka to lokalizacja?

1.Testów nie robiłem skoro działało nie szukałem sobie problemow. Lokalizacja Niedomice powiat tarnowski.
    Częstotliwość UMTS 900 GSM 900
    Anteny zewnętrznej nie posiadam.
    Ciągnę sygnał z komina po byłych zakładach celulozy gdzie plus ma nadajniki.

2.Co dziwne jak zaczęły się moje problemy kilka dni temu gdzie stracilem połączenie z siecią plus w tym samym czasie nie miałem internetu na komórce z Play. Przypadek ? Chyba operatorzy nie dzielą się nadajnikami?

3.Czy nie zastanawiające jest że sygnał ginie codziennie rano ? Lub Przed południem a później działa on.
    4. Dlaczego modem nie uzyska automatycznie ponownie połączenia po jego utracie skoro sieć jest dostępna i ręczne połączenie z siecią jest możliwe?

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

matek451 napisał:
    Tak trudno najpierw odpowiedzieć na podstawowe pytania ? Jaki test z kablem, po co, co ten link na jakieś forum wnosi do tematu? Wystarczy przełożyć modem E3372 Hilink do komputera, zalogować się na niego pod adres 192.168.8.1 i zobaczyć czy łaczy się z internetem i siecią Plusa/CP. Po co chodzić po punktach CP, z kim tam chcesz i o czym rozmawiać?

Zobaczcie na poniższy obrazek GSM 900 data aktywacji 2.12.2018 czyli dzień w którym wystąpiły moje kłopoty . Jakia częstotliwość była wcześniej nie mam pojęcia .

Sprzęt z CP był na własność czy na użyczenie?

Odpowiedzieć łatwo jest na te pytania natomiast mam stronę forum elektrody otworzoną w telefonie nie odświeżyłem strony przed napisaniem wcześniejszego posta przez co nie widziałem twojej odpowiedzi .
    Sprzęt jest mój wykupiony za 1zl gdyby był Polsatu wymienionym go na nowy.
    Oczywiście, że tak zrobiłem podłączyłem modem do kompa wszystko działa łączy się z siecią plus ale przez router też się łączy tylko wyłącza się i nie chce się ponownie połączyć z automatu i dzieje się to tylko rano po ręcznym połączeniu w menu routera pod adresem IP wszystko później odpala i cały dzień spokój

0
  • #8 06 Gru 2018 14:21
    matek451

Możliwe że na BTS-ie są prowadzone jakieś prace skoro brak internetu rano. Zestaw jak widać nie ma opcji restartu po uruchomieniu sieci. Jak daleko masz do tego BTS-a? Plus ma na nim LTE180 i LTE900 Aero2. E3372 HiLink powinien współpracować z https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Po przełożenu go do komputera zaloguj się w programie na E3372 pod adres 192.168.8.1Pokaże się CID BTS-a oraz parametry sygnału. Można po kolei wymusić LTE1800 i LTE900. Pokaż te dane fla każdego pasma

0
  • #9 06 Gru 2018 17:09
    mpepe
    Poziom 10  

Na modemie mam wybór takich częstotliwości

0
  • #10 06 Gru 2018 17:36
    matek451

Czyli modem ma modowane FW z możliwością wyboru pasma LTE i diagnostyką. LTE800Sferii z BTS-a przy cmentarnej w Tarnowie, sygnał słaby, niski SINR więc pewnie DL bez szału. Na dodatek za 3 tygodnie LTE800 zgaśnie.Ma LTE1800 dostateczny sygnał z Niedomic, SINR kiepściutki więc prędkości chociaż nie pokazałeś pewne też a wieczorem to jest pewnie tragedia. Najlepsze parametry sygnału sa na LTE900 z Niedomic ale to tylko 5MHz pasma i z założenia DL do 37Mb/s. SINR i tak najlepszy. Testy prędkości z godzin 19-22 dla tych pasm pokażą prawdę o Plusie u Ciebie. Ale wesoło nie jest mimo to nie powinno ci zrywać połączenia rano. wiadomo natomiast że Plus/CP to nie jest operator marzeń u ciebie, zresztą jak w większości lokalizacji w Polsce. Jeśli sam modem będzie działał tez rano i nie zerwie połączenia to problemu trzeba szukać gdzie indziej.

0
  • #11 06 Gru 2018 18:03
    mpepe
    Poziom 10  

Na 800 z Tarnowa prędkość około 2Mb/s no ale to w końcu jakieś 10km.
    Do nadajnika w Niedomicach mam około 800metrow.
    Prędkość obecnie

Mogę kupić nowe ale co router modem? nowy sprzęt z wbudowanym modemem ?
    No ale tak czy tak chciałbym wiedzieć co jest zepsute w razie czego jedno wywalę drugie zostawię sobie lub sprzedam.

0
  • #12 06 Gru 2018 19:06
    matek451

A ten speedtest z 18 to na LTE1800? Bo to raczej z tym pasmem się łączysz mając te 800m do BTS-a Plusa Niedomice. Jak to wygląda koło 20-21. Sygnał nie powala jak na taki dystans bo RSRP około -99dBm to niezbędne minimum ale to nie jest powód zrywania połączenia. DL<<UL więc pasmo na BTS-ie o 18 jest już zatkane. Za bardzo nie winiłbym tez routera, wymuś na modemie tylko LTE1800 i zobacz jak zestaw DWR-116 +E3372 zachowuje się przez cała dobę. Póki co inwestowanie w internet od CP raczej pozbawione sensu. Do tego operatora to co masz i tak wystarczy. Sprawdź jeszcze prędkości na LTE900.

0
  • #13 06 Gru 2018 20:50
    mpepe
    Poziom 10  

Te speedy z 18 są zrobione na ustawieniu LTE advanced nie wiem jakią wtedy dobiera częstotliwość.

1. W rozmowie z konsultantem CP dowiedziałem się, że nie ma advanced w mojej lokalizacji, jednak jest ? Być może właśnie od kilku dni uruchomiają a konsultant jeszcze tego nie widział?

Obecne odczyty najlepiej na 1800 najgorzej na 800 ale ogólnie źle

Modem huawei 3372s-150 +dlink dwr 116 traci zasięg Modem huawei 3372s-150 +dlink dwr 116 traci zasięg Modem huawei 3372s-150 +dlink dwr 116 traci zasięg

2. Jak w programie LTEwatch ustawie modem na 1800 to po wyjęciu z komputera i wsadEmiu do routera zostanie 1800?

3. Czy mając opcje (w modemie) w wyborze częstotliwości advanced to znaczy, że mam agregację w okolicy i warto zainwestować w sprzęt ja obsługujący ?

4. W razie konieczności anteny do modemu jaką kupić ?

0