Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie drugiego routera do sieci jako repeater

10swi.stak 04 Dec 2018 13:52 5214 3
 • #1
  10swi.stak
  Level 8  
  Witam.

  Posiadam router, który obsługuje siec w moim domu. Usytuowany jest na poziome 0. Router spokojnie ogarnia parter z dostarczeniem WiFi. Na piętro od routera wychodzi przewód ethernet. Potrzebuję rozdzielić ten jeden przewód na kilka urządzeń (konsola, PC, TV). Jak to zrobić? Pomyślałem nad podłączeniem do tego wyprowadzonego kabla routera jako repeater. Czy przy prawidłowej konfiguracji router z poziomu 0 będzie nadawać IP prawidłowo? Kombinowałem już z tym trochę i przy dwóch urządzeniach korzystającej z internetu jedno zostało rozłączane. Być może z powodu uszkodzonego routera, który wykorzystałem jako repeater, gdyż już jest leciwy. DHCP na drugim routerze był wyłączony. Ustawiony był jako repeater.

  Schemat:

  POZIOM 0 router (wifi na poziom 0) -> przewód ethernet -> POZIOM 1 -> router II -> rozdzielenie sieci na kolejne urządzenia podłączone przez ethernet i być może WiFi.

  Ma rację bytu takie połączenie?
 • #2
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Repeater to jest ustrojstwo które podłączone do sieci WiFi retransmituje ją dalej.
  W twoim przypadku jest kabel, więc dodatkowe urządzenie możesz wykorzystywać jako AccessPoint. Kabel należy podłączyć do wejścia LAN, wyłączyć DHCP, ustawić jego IP kolejne (np router główny 192.168.0.1/24 tyo na drugim ustaw 192.168.0.2), dodaj tą dwójkę jako adress zastrzeżony (nieprzydzielany przez DHCP) i skonfiguruj WiFi tak samo jak na dolnym.
  Urządenia przenośne będą łapały najlepsze WiFi a przypadku przechodzenia będą się potrafily przełaczyć.

  Sprawdzone, działa.
 • #3
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  sanfran wrote:
  Kabel należy podłączyć do wejścia LAN
  A ponieważ takie routery mają zwykle kilka, np. cztery gniazda oznaczone LAN, pozostałe można użyć jak w switchu i kablami podłączyć inne urządzenia np. TV.