Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem ze wzmacniaczem i nagłośnieniem

04 Gru 2018 17:27 465 16
  • Poziom 3  
    Witam, otóż mam dość duży problem z tym co mam teraz zrobić. Od dłuższego czasu próbuję zacząć z DJ-ką i niedawno zakupiłem kontroler Pioneer DDJ-400, posiada on wejście RCA (prawy i lewy). Zakupiłem kabel RCA oraz mixer Behringer Xenyx 1002B. Niestety, przez brak doświadczenia popełniłem błąd kupując kolumny pasywne - Malone PW-2522 2x750W RMS 4x 15". Zamierzałem podłączać kontroler do mixera i kolumny też do mixera. Teraz mam problem, ponieważ okazuje się, że mixer jest bez wzmacniacza i potrzebna jest końcówka mocy, niestety jest to kolejny duży wydatek. Jest jakaś możliwość, żeby to rozwiązać? Zakupić kolumny aktywne, zostawić mixer czy może zakupić wzmacniacz i sprzedać mixer (który będzie i tak zbędny bo jest bez wzmacniacza). Może jest możliwość zakupu tańszego wzmacniacza do tych kolumn wraz z odpowiednimi złączami. Prosiłbym o pomoc jak to wszystko rozwiązać.

Załączam specyfikację kolumny i wejścia

Problem ze wzmacniaczem i nagłośnieniem
  • Poziom 33  
    cogitare napisał:
    Jest jakaś możliwość, żeby to rozwiązać?
    Jest, właśnie sam sobie odpowiedziałeś.
    cogitare napisał:
    Zakupić kolumny aktywne, zostawić mixer czy może zakupić wzmacniacz i sprzedać mixer (który będzie i tak zbędny bo jest bez wzmacniacza). Może jest możliwość zakupu tańszego wzmacniacza do tych kolumn wraz z odpowiednimi złączami. Prosiłbym o pomoc jak to wszystko rozwiązać.
    Jeżeli masz już prawie wszystko, mikser i kolumny to łatwiej dokupić końcówkę mocy, tym bardziej, że nie jest to jakaś porażająca moc. Na początek poszukał bym na twoim miejscu jakąś używaną końcówkę za niewielkie pieniądze i sprawdził, czy taki zestaw Ci odpowiada.
  • Poziom 43  
    Jak kupiłeś te kolumny niedawno, to spróbuj je zwrócić , lub przynajmniej wymienić na kolumny aktywne, tyle że jakiejś sensownej marki.
    Jak się nie da zwrócić, to będziemy myśleć o jakimś zasilaniu do nich.
    Mikser zostaw, na pewno się przyda.
    Napisz, ile masz kasy na wzmacniacz do tych kolumn.

Temat przenieś do działu Estrada - Co kupić.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Niestety nie zwrócę kolumn, ale najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest zostawienie ich i dokupienie wzmacniacza. Na uwadze mam wzmacniacz tej samej firmy dokładnie - Malone DX1500 (który również jest w zestawach nagłośnieniowych)
  • Poziom 30  
    cogitare napisał:
    Na uwadze mam wzmacniacz tej samej firmy

przeczytałeś opinie o kolumnach? i ...
    Oto jedna z istotniejszych cech wzmacniacza, cytuję (ze specyfikacji);
    "Obudowa wzmacniacza DX1500 urzeka klarownym designem, który w odpowiedni sposób podkreśla moc urządzenia. Obudowa zbudowana została w całości z metalu mogącego przyjąć duże obciążenia i nadającego się bez problemu do montażu w rack 48cm (19")."
  • Poziom 3  
    Czytałem opinie na temat tej firmy, wiem że nie mają dobrych opinii, ale tym sprzętem na chwilę obecną muszę dysponować, ponieważ cena tutaj gra dużą rolę. Zakupiłem te kolumny w cenie o połowę niższej i zamierzam dokupić do nich wzmacniacz, który również moge dostać w cenie o połowę niższej. Nie chcę na razie inwestować w droższy sprzęt, ponieważ dopiero zaczynam. Dlatego zastanawiam się czy na pewno zakupić taki wzmacniacz czy może inny o podobnej cenie?
  • Poziom 43  
    Kolumny masz kiepskie, to przynajmniej końcówkę mocy kup normalną. :-)
    Z tego co widzę (fotki z sieci), przy cenach (ok. 600-700 PLN) tych "końcówek mocy", ich wnętrze przedstawia obraz nędzy i rozpaczy, więc lepiej zainwestuj tę kasę w używaną, ale firmową końcówkę mocy, np.: https://www.olx.pl/oferta/koncowka-mocy-the-t...-max-2x525watt-CID751-IDxGXDJ.html#63ffc1bdf7 Na pewno zagra lepiej od tego badziewia.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Ogarnąłem ten wzmacniacz, ale jak podłączę go do kontrolera z wejściem na cinche?
    Problem ze wzmacniaczem i nagłośnieniem

Potrzebny będzie przedwzmacniacz czy podłączę to kablem RCA-XLR lub RCA-Jack 6,3mm do wzmacniacza?
  • Poziom 43  
    Obojętnie jakimi kablami, ale RCA - XLR będzie bardziej pro. :-)
    Nie znam parametrów (bo trudno je znaleźć) wyjść tej zabawki, ale powinno się obyć bez dodatkowego przedwzmacniacza.

cogitare napisał:
    z wejściem na cinche?

To są wYjścia!

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Kupiłem ten wzmacniacz i podłączyłem go w ten sposób do kontrolera i głośniki do wzmacniacza (jak na zdjęciach), ale ciągle w wzmacniaczu świeci się dioda clip, nawet po odłączeniu wszystkiego dalej się świeci, co ona oznacza i co to może być jak to naprawić, żeby wszystko grało?

Problem ze wzmacniaczem i nagłośnieniem Problem ze wzmacniaczem i nagłośnieniem Problem ze wzmacniaczem i nagłośnieniem
  • Poziom 43  
    Jak wypniesz z IN B końcówki mocy kabel sygnałowy, to też świeci?

CLIP, to wskaźnik przesterowania wzmacniacza. Powinien się zaświecać w momencie podania zbyt mocnego sygnału na wejście.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    DjMapet napisał:
    Jak wypniesz z IN B końcówki mocy kabel sygnałowy, to też świeci?

Wypiąłem i dalej świeci, nawet jak wszystko jest odłączone to też świeci.
  • Poziom 43  
    Czyli jak z końcówki mocy są wypięte kable sygnałowe i kolumnowe a potencjometry skrecone max w lewo, to dalej świeci?

Masz miernik?

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    DjMapet napisał:
    Czyli jak z końcówki mocy są wypięte kable sygnałowe i kolumnowe a potencjometry skrecone max w lewo, to dalej świeci?

Tak

DjMapet napisał:
    Masz miernik?

Nie mam
  • Poziom 43  
    To masz dwa wyjścia: albo reklamuj u sprzedającego sprzedaż niesprawnego sprzętu, albo daj elektronikowi do sprawdzenia i ew. naprawy.

P.S.
    W usuniętym poście, pisałeś o uszkodzeniu kolejnego wzmacniacza, którego powodem mogła być uszkodzona kolumna, więc warto jej się przyjrzeć bliżej - zmierzyć rezystancję kolumn, głośników, sprawdzić zwrotnicę.
    Mniemam iż sam sobie z tym nie poradzisz, więc rozejrzyj się za jakimś dobrym elektronikiem, lub rozpytaj o dobry serwis sprzętu audio.
    Dodam, iż nie każdy serwis RTV, będzie chciał się tym zająć.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Udało mi się rozwiązać problem. Otóż wzmacniacz był uszkodzony, oddałem go do dobrego elektronika, okazało się, że rezystory były spalone i pozamieniane i ktoś również próbował go modyfikować.