Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw stereo wybrać do gramofonu Technics SL-1200MK2?

Beatdowndisco 04 Dec 2018 21:06 354 7
 • #1
  Beatdowndisco
  Level 2  
  Witam! Rozglądam się za wzmacniaczem i kolumnami do podpięcia pod gramofon Technics SL-1200mk2. Czy takie zestawy sprawdziły by się czy rozglądać się kompletnie za czymś innym? Poszperałem trochę w necie i raczej ciężko znaleźć coś nowego i konkretnego w w tym przedziale cenowym (1500-2000zł)
  - PIONEER A-10AE + INDIANA LINE NOTA 260
  - PIONEER A-10AE + BOSTON ACOUSTICS A25
  - Yamaha A-S201 + INDIANA LINE NOTA 260
 • #2
  teavirus
  Level 10  
  Nie wspomniales jakie gatunki są Ci bliskie - pop czy szataniści ? Moim zdaniem to ma znaczenie ; )
 • #3
  Beatdowndisco
  Level 2  
  Uogólniając muzyka elektroniczna (Disco, Funk, House), więc dźwięki różnorodne :) Dodam, że ma to być zestaw do pomieszczenia 12-15m2.
 • #4
  Zutket
  Level 36  
  Beatdowndisco wrote:
  Witam! Rozglądam się za wzmacniaczem i kolumnami do podpięcia pod gramofon Technics SL-1200mk2.
  A może warto poszukać do kompletu dedykowanego wzmacniacza firmy Technics, tym bardziej, że w tym czasie, gdy wypuścili ten gramofon, produkowali znakomite wzmacniacze jak na owe czasy.
 • #5
  alien90fr
  Level 26  
  Moim skromnym zdaniem lepiej kupic jakis starszy klasyk z wyzszej półki właśni np technicsa który zagra o wiele lepiej niż te które podałeś w linkach to są niskie modele.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Beatdowndisco
  Level 2  
  W tym jest największy problem, nie mam żadnego porównania co z czym najlepiej by zagrało. Mi właśnie wzmacniacze Technics'a, nie powiem, że odradzano, ale rozglądać się właśnie za czymś innym :) Powiem tak, mam ograniczony budżet, bo za sam model tego gramofonu sporo się obecnie płaci/przepłaca. Dlatego zestawu szukam w przedziale takim jak napisałem. Pewnie z czasem wymieniłoby się na coś innego, jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
  Rozumiem, że wzmacniacza najlepiej szukać modele wyżej. Jeśli chodzi o kolumny te które wymieniłem czy sprawdziłyby się?
 • Helpful post
  #8
  User removed account
  Level 1