Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw stereo wybrać do gramofonu Technics SL-1200MK2?

Beatdowndisco 04 Dec 2018 21:06 354 7
    Beatdowndisco
    Level 2  
    Witam! Rozglądam się za wzmacniaczem i kolumnami do podpięcia pod gramofon Technics SL-1200mk2. Czy takie zestawy sprawdziły by się czy rozglądać się kompletnie za czymś innym? Poszperałem trochę w necie i raczej ciężko znaleźć coś nowego i konkretnego w w tym przedziale cenowym (1500-2000zł)
    - PIONEER A-10AE + INDIANA LINE NOTA 260
    - PIONEER A-10AE + BOSTON ACOUSTICS A25
    - Yamaha A-S201 + INDIANA LINE NOTA 260
    teavirus
    Level 10  
    Nie wspomniales jakie gatunki są Ci bliskie - pop czy szataniści ? Moim zdaniem to ma znaczenie ; )
    Beatdowndisco
    Level 2  
    Uogólniając muzyka elektroniczna (Disco, Funk, House), więc dźwięki różnorodne :) Dodam, że ma to być zestaw do pomieszczenia 12-15m2.
    Zutket
    Level 36  
    Beatdowndisco wrote:
    Witam! Rozglądam się za wzmacniaczem i kolumnami do podpięcia pod gramofon Technics SL-1200mk2.
    A może warto poszukać do kompletu dedykowanego wzmacniacza firmy Technics, tym bardziej, że w tym czasie, gdy wypuścili ten gramofon, produkowali znakomite wzmacniacze jak na owe czasy.
    alien90fr
    Level 26  
    Moim skromnym zdaniem lepiej kupic jakis starszy klasyk z wyzszej półki właśni np technicsa który zagra o wiele lepiej niż te które podałeś w linkach to są niskie modele.
    User removed account
    Level 1  
    Beatdowndisco
    Level 2  
    W tym jest największy problem, nie mam żadnego porównania co z czym najlepiej by zagrało. Mi właśnie wzmacniacze Technics'a, nie powiem, że odradzano, ale rozglądać się właśnie za czymś innym :) Powiem tak, mam ograniczony budżet, bo za sam model tego gramofonu sporo się obecnie płaci/przepłaca. Dlatego zestawu szukam w przedziale takim jak napisałem. Pewnie z czasem wymieniłoby się na coś innego, jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
    Rozumiem, że wzmacniacza najlepiej szukać modele wyżej. Jeśli chodzi o kolumny te które wymieniłem czy sprawdziłyby się?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1