Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koszt remontu silnika Kia Ceed 1.6 122km

Seduxx 04 Gru 2018 21:25 219 7
  • #1 04 Gru 2018 21:25
    Seduxx
    Poziom 2  

Witam,
    Może ktoś z forumowiczów ma wiedzę, ile może kosztować generalny remont silnika w Kia Ceed 2008 r 1.6 122 km benzyna? Jeśli mógłbym prosić o wypunktowanie, co i ile konkretnie może kosztować, plus oczywiście robocizna, byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.

0 7
  • #2 06 Gru 2018 12:05
    4495redberet
    Poziom 14  

W sumie to co chcesz robić???
    Szlif wału+panewki
    Szlif cylindrów+nowe tłoki,pierścienie itp
    Remont głowicy+planowanie,uszczelka,uszczelniacze zaworowe,docieranie zaworów
    Wszelakie uszczelki,uszczelniacze itp
    Jak tak to wniosek prosty nie opłaca sie. Lepiej kupić silnik.

0
  • #3 06 Gru 2018 13:42
    Seduxx
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź!
    Chodziło mi o generalny remont więc wszystko to co wymieniles. No tak, ale kupując inny silnik nie mamy pewności w jakim jest stanie, no chyba że trafi się taki który jest jeszcze w budzie i można przetestować, ale to chyba raczej rzadko spotykane.... Orientujesz się jaka może być cena takiego remontu w tym konkretnym przypadku?

0
  • #4 06 Gru 2018 13:53
    4495redberet
    Poziom 14  

No najlepiej kupić tak jak mówisz w budzie,albo są też firmy które sprawdzają takie silniki i dają gwarancję.
    Nie wiem ile koszt takiego remontu,ale napewno dużo a napewno więcej jak drugi silnik.
    Same uszczelki, uszczelniacze nie są tanie a gdzie reszta???

0
  • #5 06 Gru 2018 19:16
    Seduxx
    Poziom 2  

Ok, dzieki za podpowiedź. Poczekam jeszcze na wypowiedź kogoś w temacie kto może będzie w stanie mi pomóc albo znaleźć jakiś silnik w dobrym stanie z gwarancją albo będzie miał dostęp do części w niewygurowanych cenach bo szczerze to jestem kompletnie zielony...

0
  • #8 06 Gru 2018 20:57
    piachu1994
    Poziom 25  

Widzę, że cena tego silnika używanego oscyluje koło 5 tysięcy.
    Uważam, że trzeba podobnie liczyć, jeżeli chodzi o remont (nie oszukujmy się, ale koszty mogą być wyższe - niespodzianki, które potrafią się zdarzać).
    Dobrze wykonany remont będzie lepszy, niż używany silnik nie odpowiednio zabezpieczony na czas magazynowania.
    Weź również pod uwagę prace mechanika, bo może się okazać, że tańszy będzie silnik używany, zdemontowany z jeżdżącego samochodu.

0