Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Siłownik hydrauliczny w stole zabiegowym

05 Gru 2018 00:14 816 4
  • Poziom 5  
    Cześć,

Mam pytanie - żona prowadzi gabinet weterynaryjny. Jakiś czas temu kupiliśmy używany stół chirurgiczny w całkiem dobrej cenie. No i standardowo jak się okazało - lepiej było kupić nowy.. Otóż problem jest w petencie na zdjęciu czyli w siłowniku. Nie trzyma poziomu. Był już w naprawie raz, od razu zaznaczono że to ostatnia naprawa bo jest mega wyeksploatowany.

No i teraz mam rozkminę - gdzie szukać takiego siłownika? Jasne, na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły siłownik do foleta fryzjerskiego. Ale takowe, które znalazłem w necie mają mały skok (rzędu kilku cm). A tutaj stół z pozycji 'zero' czyli blatu na wysokości ok 50cm, spokojnie idzie do góry o jakieś 50-60cm. Wiem, siłownik nie działa w pionie tylko po ukosie, ale mimo wszystko..

Macie pomysły jak wyjść z sytuacji? Czy kupno jakiegoś liniowego siłownika załatwiłoby sprawę? Widziałem na ali jakieś za ok 30usd. Tylko trzeba jeszcze ogarnąć zasilacz no i sterowanie.. Dziękuję za każdą poradę..
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 43  
    Sugerował bym wymianę na elektryczny - do bramy - i wykonanie najprostrzego sterowania na dwóch przyciskach( góra / dół).
    https://botland.com.pl/pl/silowniki-liniowe/9...er-power-jack-3000n-75mms-24v-wysuw-61cm.html

• Poziom 17  
    Najpierw należ zmierzyć wartość początkową następnie wysuw dopiero można dobierać siłownik można kupić dobrą używkę z sterowaniem
  • Poziom 9  
    Możliwe, że właśnie mam taki albo podobny siłownik - Siłownik hydrauliczny w stole zabiegowym - Siłownik hydrauliczny w stole zabiegowym - dodam, że nie jest to siłownik hydrauliczny ale elektryczny 24V
  • Poziom 24  
    Siłowniki stosowane w łóżkach np na IT .Te na górnym zdjęciu od pleców i nóg . Te na dole pracują jako trzy , podnosząc całe łóżko . Porównaj Nm hydraulicznego siłownika z tymi które posiadasz by dobrać odpowiedni . A co z tym starym się dzieje ? Jeżeli tłok nie jest porysowany lub bez wżerów , to jest do naprawy