Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ch這dny salon w starym bloku. Odkr璚ony ca造 czas na 5 kryza w pozycji N.

Blusik98 05 Dec 2018 07:52 1101 5
    Blusik98
    Level 4  
    Witam mieszkam w starym robotniczym bloku na pierwszym pi皻rze blok nie jest nieocieplony w pokoju mam grzejnik 9 瞠browy temperatura w pokoju to 21 stopni lub 20 regulator odkr璚ony ca造 czas na 5 kryza w pozycji N.
    Pomieszczenie ma 13.5 m kwadratowego.
    Wszystkich oknach zamontowane nowe uszczelki a na parapecie dane rolki przed przeci庵ami. Grzejnik nie jest zapowietrzony.

Czy sp馧dzielnia mo瞠 mi wymieni czajnik na wi瘯szy lub co mo積a z tym zrobi.
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Jak na taki metra, grzejnik jest nawet du篡 (a za du篡), chyba, 瞠 jest to pok鎩 naro積y. Mo瞠 parametry czynnika grzewczego s zani穎ne (mo瞠 by pe軟y przep造w, a woda dochodz帷a do grzejnik闚 jest letnia)? Nie jest to pewnie ostatnia kondygnacja.
    Blusik98
    Level 4  
    Zbigniew Rusek wrote:
    Jak na taki metra, grzejnik jest nawet du篡 (a za du篡), chyba, 瞠 jest to pok鎩 naro積y. Mo瞠 parametry czynnika grzewczego s zani穎ne (mo瞠 by pe軟y przep造w, a woda dochodz帷a do grzejnik闚 jest letnia)? Nie jest to pewnie ostatnia kondygnacja.

Mieszkam na 1 pi皻ro blok ma 3 pi皻ra woda w grzejniku ma 50 stopni. Nie kiedy zbiera si woda obok grzejnika na 軼ianie. Dzisiaj rano o 7 mia貫m 20 stopni w mieszkaniu

Zaznaczone moje mieszkanie

Ch這dny salon w starym bloku. Odkr璚ony ca造 czas na 5 kryza w pozycji N.

Pan jeszcze wyci庵n掖 karteczk na kt鏎ej pisa這 瞠 na 5 mam mie 25 stopni a na 3 20 stopni.
    W takim t瘼ie za ogrzewanie zap豉c fortun
    BUCKS
    Level 39  
    Blusik98 wrote:
    temperatura w pokoju to 21 stopni lub 20 regulator odkr璚ony ca造 czas na 5 kryza w pozycji N.

Zak豉dam, 瞠 to nie jest Tw鎩 jedyny grzejnik w mieszkaniu.
    Sprawd, czy jak zakr璚isz inne grzejniki to ten w salonie zacznie grza lepiej?
    Czasem jest tak, 瞠 ludzie ustawi inne grzejniki na maksa i potem brakuje wody dla pozosta造ch grzejnik闚.
    Z za這瞠nia woda p造nie tam gdzie jest jej 豉twiej, czyli ma mniejszy op鏎 hydrauliczny.
    By mo瞠 musisz skr璚i troch wcze郾iejsze grzejniki w swoim mieszkaniu.
    Je郵i to nie pomo瞠 to wzywasz speca z administracji i dalej to oni si martwi co zrobi, aby u Ciebie by這 ciep這.
    Blusik98
    Level 4  
    BUCKS wrote:
    Blusik98 wrote:
    temperatura w pokoju to 21 stopni lub 20 regulator odkr璚ony ca造 czas na 5 kryza w pozycji N.

Zak豉dam, 瞠 to nie jest Tw鎩 jedyny grzejnik w mieszkaniu.
    Sprawd, czy jak zakr璚isz inne grzejniki to ten w salonie zacznie grza lepiej?
    Czasem jest tak, 瞠 ludzie ustawi inne grzejniki na maksa i potem brakuje wody dla pozosta造ch grzejnik闚.
    Z za這瞠nia woda p造nie tam gdzie jest jej 豉twiej, czyli ma mniejszy op鏎 hydrauliczny.
    By mo瞠 musisz skr璚i troch wcze郾iejsze grzejniki w swoim mieszkaniu.
    Je郵i to nie pomo瞠 to wzywasz speca z administracji i dalej to oni si martwi co zrobi, aby u Ciebie by這 ciep這.

Byli wczoraj to pokaza貫m pokaza mi karteczk gdzie pisze 瞠 na tr鎩ce mam mie 20 stopni na 525 stopni i powiedzia 瞠 napisze pismo do sp馧dzielni 瞠 by widzia i i potwierdzi Je郵i zechcesz Mog mie wymienione grzejniki na wi瘯sze o 2-3 瞠bra
    BUCKS
    Level 39  
    Blusik98 wrote:
    na tr鎩ce mam mie 20 stopni na 525 stopni

Standardowo 3 na g這wicy termostatycznej to odpowiednik 20 stopni, 4 to 24, a 5 to 28.
    Ale aby uzyska tak temperatur to grzejnik musi by dopasowany do danego pomieszczenia. Kot這wnia puszcza w obieg wod kot這w o okre郵onej temperaturze.
    Je郵i nie mo瞠sz uzyska wi璚ej ni 20 stopni w pokoju, bo chcesz mie np. 21-22 to nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana grzejnika na wi瘯szy, zak豉daj帷, 瞠 zawory s w 100% sprawne i nic nie blokuje przep造wu wody.
    Bez wymiany grzejnik闚 to kot這wnia musia豉by podnie嗆 temperatur wody, aby zyska wi瘯sz moc i nagrza sobie pok鎩 do wy窺zej temperatury.

Blusik98 wrote:
    Mog mie wymienione grzejniki na wi瘯sze o 2-3 瞠bra

Je郵i mo瞠sz to za豉tw to, bo inaczej nie uzyskasz wi璚ej ni obecne 20 stopni, skoro grzejnik jest odkr璚ony na maksa i temperatura nie ro郾ie przez ca造 dzie.
    Poza tym warto zastosowa g這wice termostatyczne z kapilar, bo wtedy czujnik temperatury masz na "druciku" zwykle o d逝go軼i 2m. Inaczej m闚i帷 g這wic masz przy grzejniku ale czujnik temperatury instalujesz na 軼ianie w zasi璕u tego 2m drucika i g這wica bierze pod uwag temperatur w okolicach czujnika, a nie tu przy grzejniku. Czasem grzejniki s tak zabudowane, 瞠 g這wica 幢e odczytuje temperatury i taka kapilara poprawia komfort termiczny.