Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Incanto 8918/41 - Piszczy podczas parzenia kawy

05 Gru 2018 16:50 1119 16
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem z ekspresem jak w temacie. Wydaje dźwięk jakby piszczenie podczas parzenia kawy. Załączam film z usterką. Proszę o pomoc w rozwiązaniu usterki?
  • Poziom 7  
    Tyle co mogłem usłyszeć na filmiku to wydaje mi się ,że to dźwięk charakterystyczny dla pompy,albo się kończy ,albo może wysunęła się ze swojego mocowania i o coś obija. Przed wymianą spróbuj odkamienić .Czasami zacina się kuleczka w zaworze na górze zespołu zaparzacza ale wydaje mi się że to nie ten dźwięk.
  • Poziom 3  
    Czorny16 napisał:
    Tyle co mogłem usłyszeć na filmiku to wydaje mi się ,że to dźwięk charakterystyczny dla pompy,albo się kończy ,albo może wysunęła się ze swojego mocowania i o coś obija. Przed wymianą spróbuj odkamienić .Czasami zacina się kuleczka w zaworze na górze zespołu zaparzacza ale wydaje mi się że to nie ten dźwięk.

Ten dźwiek pojawil sie wlasnie po odkamienieniu,a tej kulki nie mam w zaworze zaparzacza i nigdy go nie rozkrecalem. Czym jestes pewien co dotej pompy?
  • Poziom 8  
    Najlepiej to olej ten twój ekspres rozebrać i nic nie połamać za pierwszym razem to trzeba być naprawdę zdolnym :) ale jak już musisz rozkręcać to sprawdź sobie czy nie jest połamana sprężyna w pompie (tej od kawy bo są tam dwie), a sprężyny i tak nie dostaniesz samej co najwyżej wyjmij ten połamany fragment czyli zostaje ci tak naprawdę wymienić całą pompę :), która i tak ci się po jakimś kolejnym odkamienieniu zepsuje bo zakładają złą uszczelkę na tłoku :) (chyba że ci wstawili chińczyka to on nie ma tej uszczelki ale ma za to aż 18 barów i kawa jest do kitu). A co do kulki w zaworze to ten ekspres ma SBS czyli powinien mieś na bloku zawór iglicowy a nie kulkę jak masz zawór kulowy to znowu coś spaprali. Wesołej Zabawy. P.S. tylko dla zaawansowanych: jak nowa pompa ma pracować dłużej to się zmienia tą ich uszczelkę 5/2 na mniejszą 4/2 bo guma pęcznieje po kwasie i blokuje tłok przy okazji rozwalając sprężynę a jak ktoś ma najwyższy poziom zaawansowania to program myjący robi na czymś co umyje zawór i SBS a nie tylko udaje, że umyje jak ta ich tabletka myjąca.
  • Poziom 3  
    saecoserwis napisał:
    Najlepiej to olej ten twój ekspres rozebrać i nic nie połamać za pierwszym razem to trzeba być naprawdę zdolnym :) ale jak już musisz rozkręcać to sprawdź sobie czy nie jest połamana sprężyna w pompie (tej od kawy bo są tam dwie), a sprężyny i tak nie dostaniesz samej co najwyżej wyjmij ten połamany fragment czyli zostaje ci tak naprawdę wymienić całą pompę :), która i tak ci się po jakimś kolejnym odkamienieniu zepsuje bo zakładają złą uszczelkę na tłoku :) (chyba że ci wstawili chińczyka to on nie ma tej uszczelki ale ma za to aż 18 barów i kawa jest do kitu). A co do kulki w zaworze to ten ekspres ma SBS czyli powinien mieś na bloku zawór iglicowy a nie kulkę jak masz zawór kulowy to znowu coś spaprali. Wesołej Zabawy. P.S. tylko dla zaawansowanych: jak nowa pompa ma pracować dłużej to się zmienia tą ich uszczelkę 5/2 na mniejszą 4/2 bo guma pęcznieje po kwasie i blokuje tłok przy okazji rozwalając sprężynę a jak ktoś ma najwyższy poziom zaawansowania to program myjący robi na czymś co umyje zawór i SBS a nie tylko udaje, że umyje jak ta ich tabletka myjąca.

W ekspresie nie była od nowości wymieniana pompa ,bo nie dawno skończyła mi się gwarancja .A jaki typ ma być tej pompy?
  • Poziom 3  
    Czorny16 napisał:
    Wpisz w wyszukiwarkę stronę North.pl i wpisz taki numer części I3Z-Y3-C2MM-AHC jest to zamiennik,lub OJA-PL-C2MM-AHC oryginał.

oryginał jest nie dostępny zamiennik jest
  • Poziom 3  
    Czorny16 napisał:
    Brać zamiennik.

jak się dostać to tej pompy?
  • Poziom 19  
    seba1617 napisał:
    Czorny16 napisał:
    Brać zamiennik.

hmmm ... zanim wymienisz pompę (?) PYTANIE:

Czy zbiera się w większej ilości niż zwykle woda w tacce ociekowej?
    tzn. w stosunku do tego, kiedy tego dźwięku nie było?

PS.

zobacz też mój poniższy post:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17608638#17608638
    (patrz #38)
  • Poziom 8  
    Dobrze zmuszasz mnie do wynurzeń :) Napisałem najlepiej to olej ale jak już musisz to powinna tam być ULKA EP5 i lepiej taką założyć jest najdroższa ale nie kombinuj z zamiennikami chyba, że ci wszystko jedno co płynie z ekspresu nawet ULKA EP7 pomimo tych samych parametrów już robi gorszą kawę nie wiem dlaczego może jest inna twardość tej pękającej sprężyny. Lepiej samemu tego nie robić tylko dać, komuś kto wie co robi a nie tylko na pałę zamieni jeden element na drugi. Do zrobienie idealnej kawy ważna jest wartość ciśnienia i temperatury w samym "pucku" ma być około 8 barów i sporo poniżej 100 stopni (najlepiej ustawiać najniższą temperaturę w menu i mocno podgrzewać filiżanki a nie przestawiać na kawę gorącą bo wszystkie olejki eteryczne ci uciekną zanim się tego napijesz) Pompy mimo, że mają tak samo napisane na tabliczkach znamionowych są różne nawet ULKI jedna nowa ma 15 barów druga 16 a spotkać można i taka co ma ponad 18 bo mi przy 18 manometr wywija na drugą stronę :) Jak tego nie skorygujesz na mieleniu a przy takiej co ma ponad 18 nawet na zaworze wyjściowym to dobrej kawy się nie napijesz. Na twoim filmie widać że ekspres jest fatalnie ustawiony a jak mam rację i jednak ci pękła sprężyna to skok tłoka w pompie się zmniejszył, kawa zaczęła wolniej lecieć i przez to ekspres robi lepszy napój niż jak było wcześniej niby wszystko sprawne. A i najważniejsze kawa ma być świeżo palona tak maksymalnie do trzech tygodni po paleniu jak kupujesz taką co ma dwa lata do spożycia to żadne cuda w ustawieniach ekspresu ci nic nie dadzą czyli zostaje to co na początku napisałem najlepiej to olej :).

Dodano po 30 [minuty]:

Rozbieranie zaczynasz od tych dwóch srebrnych ramek w górnych rogach ciągniesz jedną w prawo a drugą w lewo (nie próbuj do siebie lub w górę bo od razu to połamiesz) i pod nimi są pierwsze wkręty :).
  • Poziom 3  
    Czemu sadzisz ze mam fatalnie ustawiony ekspres?

Dodano po 26 [minuty]:

leotdipl napisał:
    seba1617 napisał:
    Czorny16 napisał:
    Brać zamiennik.

PS.

(patrz #38)

wydaje sie ze tak samo jak przed tym dzwiekiem
  • Poziom 8  
    seba1617 napisał:

Po pierwsze robisz kawę na najmocniejszym aromacie (pięć ziarenek) czyli ekspres ma ci najdłużej kręcić młynkiem (swoją drogą ten ekspres automatycznie sobie dobiera porcje i olewa te twoje wysiłki :) ) czyli albo masz pełno rozsypanej kawy z prawej strony zaparzacza albo jej nie masz rozsypanej a w takim układzie zaparzacz tak ciężko ci chodzi, że procek zmniejszył ci porcję na minimum i żadna regulacja automatyczna ci nie działa, po drugie te kłęby pary owszem mogą świadczyć, że sprzęt stoi w jakiejś chłodni czy tam masz niedogrzane mieszkanie:) ale bardziej świadczą o tym ze ustawiłeś w ekspresie temperaturę kawy na najwyższą a to nie ma sensu bo jak już napisałem wcześniej wszystko co najlepsze ze świeżej kawy ci ucieknie zanim zrobisz pierwszy łyk (grzeje się filiżanki a nie podnosi temperaturę w menu, po trzecie to co widzisz w kubku to bardziej mi wygląda na jakąś lurę a nie na kawę i jeszcze te bańki na koniec to co to ma być kawa z wodą gazowaną (żeby nie zepsuć młynka robi się to tak: skręca młynek do minimum jak pracuje zawsze mocno naciskając w dół sprężynę kluczem chyba że nie można jak pracuje bo pokrywka nie pozwala to wymielić do końca kawę i na dwa trzy razy po kropce w dół jak dojdzie do końca to trzeba odkręcić całą górę przestawić pokrętło znowu na maksa i skręcać powoli jeszcze raz w dół jak usłyszysz chrobot żaren o siebie to to jest dopiero pozycja startowa do regulacji jak by minus jedna kropka tak wkładasz ten element i wracasz na drugą kropkę od dołu. Wywalasz trzy kawy i sprawdzasz jak wygląda czwarty pucek ma być ładny jak spodnie wyprasowane w kant, ewentualnie może pęknąć na pół przez środek od tego należy zacząć potem już można eksperymentować na różnych kawach (zasada jest taka ciemne mocno palone mają być zmielone grubiej bo są twardsze i bardziej pylą te jasne mogą być drobniej). Jak pucek nie jest w kant to po przesmarowaniu bloku trzeba robić ich kilka naście powinien po n-tej się ustawić na trzech ziarenkach a nie pięciu a jak jeszcze rozsypuje z prawej strony zaparzacza to zmniejszyć aromat na dwa lub jedna ziarno. Wyjaśniłem idę spać.
  • Poziom 19  
    seba1617 napisał:

Dodano po 26 [minuty]:

leotdipl napisał:
    seba1617 napisał:
    Czorny16 napisał:
    Brać zamiennik.

PS.

(patrz #38)

Ok, a czy dłużej niż poprzednio parzy?
  • Poziom 3  
    leotdipl napisał:
    seba1617 napisał:

Dodano po 26 [minuty]:

leotdipl napisał:
    seba1617 napisał:
    Czorny16 napisał:
    Brać zamiennik.

PS.

(patrz #38)

Ok, a czy dłużej niż poprzednio parzy?

tak samo
  • Poziom 8  
    [quote="saecoserwis"]
    seba1617 napisał:

Po pierwsze robisz kawę na najmocniejszym aromacie (pięć ziarenek) czyli ekspres ma ci najdłużej kręcić młynkiem (swoją drogą ten ekspres automatycznie sobie dobiera porcje i olewa te twoje wysiłki :) ) czyli albo masz pełno rozsypanej kawy z prawej strony zaparzacza albo jej nie masz rozsypanej a w takim układzie zaparzacz tak ciężko ci chodzi, że procek zmniejszył ci porcję na minimum i żadna regulacja automatyczna ci nie działa, po drugie te kłęby pary owszem mogą świadczyć, że sprzęt stoi w jakiejś chłodni czy tam masz niedogrzane mieszkanie:) ale bardziej świadczą o tym ze ustawiłeś w ekspresie temperaturę kawy na najwyższą a to nie ma sensu bo jak już napisałem wcześniej wszystko co najlepsze ze świeżej kawy ci ucieknie zanim zrobisz pierwszy łyk (grzeje się filiżanki a nie podnosi temperaturę w menu, po trzecie to co widzisz w kubku to bardziej mi wygląda na jakąś lurę a nie na kawę i jeszcze te bańki na koniec to co to ma być kawa z wodą gazowaną (żeby nie zepsuć młynka robi się to tak: skręca młynek do minimum jak pracuje zawsze mocno naciskając w dół sprężynę kluczem chyba że nie można jak pracuje bo pokrywka nie pozwala to wymielić do końca kawę i na dwa trzy razy po kropce w dół jak dojdzie do końca to trzeba odkręcić całą górę przestawić pokrętło znowu na maksa i skręcać powoli jeszcze raz w dół jak usłyszysz chrobot żaren o siebie to to jest dopiero pozycja startowa do regulacji jak by minus jedna kropka tak wkładasz ten element i wracasz na drugą kropkę od dołu. Wywalasz trzy kawy i sprawdzasz jak wygląda czwarty pucek ma być ładny jak spodnie wyprasowane w kant, ewentualnie może pęknąć na pół przez środek od tego należy zacząć potem już można eksperymentować na różnych kawach (zasada jest taka ciemne mocno palone mają być zmielone grubiej bo są twardsze i bardziej pylą te jasne mogą być drobniej). Jak pucek nie jest w kant to po przesmarowaniu bloku trzeba robić ich kilka naście powinien po n-tej się ustawić na trzech ziarenkach a nie pięciu a jak jeszcze rozsypuje z prawej strony zaparzacza to zmniejszyć aromat na dwa lub jedna ziarno. Wyjaśniłem idę spać.
    Był bym zapomniał zanim zaczniesz kupować pompę to sprawdź jeszcze czy coś ci nie utknęło w przepływomierzu.