Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Jumper 2008 2.2 hdi - Nie odpala

blayders 05 Dec 2018 18:47 1761 10
    blayders
    Level 13  
    Tak jak w tytule . Wersja 120 koni komputer Vision PUMA . Samochód odpala normalnie jak jest zimny . Gdy się nagrzeje potrafi zgasnąć i już nie da się go odpalić . Czasami nie chce odpalić przez 15 minut a czasami przez 1.5 dnia .
    EGR odpięty . Wtryski podmienione . Czujnik położenia wałka (wersja w głowicy bez regulacji znaczek forda) podmieniony nie pomogło . Podpięty pod komputer (lexia) w momencie jak nie chce odpalić podczas kręcenia rozrusznikiem to ciśnienie na listwie płynnie wzrasta od 0 aż do 1200 bar (wymagane 370bar) oraz brak synchronizacja walu z wałkiem , immo ok . Błędów nie ma . Podejrzewam komputer silnika ale cena używek zaczyna się od 1200 zł wiec trochę szkoda mi umoczyć pieniądze .
    blayders
    Level 13  
    Jest zasilanie . Nawet na oscyloskopie widać impulsy z czujnika położenia walka .
    Cobrat
    Level 22  
    blayders wrote:
    podczas kręcenia rozrusznikiem to ciśnienie na listwie płynnie wzrasta od 0 aż do 1200 bar (wymagane 370bar) oraz brak synchronizacja walu z wałkiem

Kiedyś w jakimś japońcu tak miałem. Sterownik widział zbyt duże ciśnienie na listwie i nie pozwolił na uruchomienie.
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    blayders wrote:
    Jest zasilanie . Nawet na oscyloskopie widać impulsy z czujnika położenia walka .

To, że są impulsy nie znaczy, że mają odpowiednią charakterystykę.
    A dwa jeszcze jest czujnik położenia wału, masz oscyloskop więc sprawdź synchronizację.

Zasilanie jak sprawdziłeś na ECU?
    Ile masz tych zasilań i mas do ECU ?
    vogelek1
    Level 17  
    szymitsu21 wrote:
    blayders wrote:

Ile masz tych zasilań i mas do ECU ?

masz motor P22DTE? wedle schematu bezposrednimi masami sterownika Ecu sa piny nr.

kosc A pin nr. 4 H1
    kosc B pin nr. 169 L4
    kosc C pin nr. 3 G1

Wtryski masz tak, wysylam foto Citroen Jumper 2008 2.2 hdi - Nie odpala
    blayders
    Level 13  
    Samochód jest podpięty za pomocą dwóch oryginalnych interfejsów
    1. PPS oprogramowania Diagbox ver 9.05
    2. WITECH oprogramowania Examiner ver 1.3
    Sygnał z oscyloskopu w momencie pracy na wolnych obrotach pokrywa się z sygnałem w momencie gdy silnik nie chce odpalić .
    Tak dysponuje schematem z programu AD z które domysla się pochodzi zdjecie .
    Cienkie kable sprawdzone przy pomocy zadowi p21 a grubsze przy pomocy zarodnik h7 .
    Z czujnika położenia walu pięknie widać obroty w parametrach live .
    Mam oscyloskop jedno kanałowy . To ze nie ma synchronizacji wiem z parametrów live .
    vogelek1
    Level 17  
    Nie mowie by wymieniać na pale części ale po testach mi tez się pokrywał ostatnio w cytrynie ale autko nie odpalało a jeśli odpaliło to jeździło, wymieniłem i spokój a przede wszystkim upewnić się na 90% że jest wadliwy.

Moderated By szymitsu21:

Poprawiłem pisownie, ale następne poprawy będą karane.

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

blayders
    Level 13  
    vogelek1 - to co zaryzykować i wymienić komputer ?
    A zapomniałem dodać ze jeden kabel był przetarty ale złączenie go nie rozwiązało problemu .
    vogelek1
    Level 17  
    wymieniać komputer? rozumiem ze pomierzyłeś wejścia,wyjścia do Ecu w różnych momentach pracy sterownika? ja jak mam wymieniać sterownik to wiem że dwa dni za free :-) no nie za free ale I tez często nie dwa dni :)

Moderated By szymitsu21:

Po raz kolejny poprawiam pisownie.
    Ostrzeżenie.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

blayders
    Level 13  
    Czy wszystko pomierzyłem . Nie . Dlatego napisałem na forum bo liczyłem ze ktoś miał podobny przypadek . W starych komputerach było prościej bo można było zobaczyć zimne luty . W nowych nie da się podglądać kuleczek .