Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazda jack gorszej jakości

skorakora 05 Gru 2018 21:06 144 9
  • #1 05 Gru 2018 21:06
    skorakora
    Poziom 4  

Witam.
    Kolejny temat z serii "nowe badziewie na rynku"
    Dzisiaj padło na wyrobione gniazdo jack (zwykłe słuchawkowe)
    Problem jest następujący:
    W swoim pulpicie mam wyprowadzone gniazda z komputera do pulpitu na biurku tak aby gniazda były pod ręką
    Gniazdo założyłem jakiś rok - półtora roku temu
    Gniazdo już się tak wyrobiło, że nie lada wyzwanie jest mieć dźwięk w słuchawkach (już nawet WD40 nie pomaga) jutro oczywiście wymienię gniazdo na nowe
    Dziwi mnie tylko fakt, że w starym ponad 20 letnim walkmanie mimo ciągłego "wkładania" słuchawek do gniazda gniazdo to się nie wyrobiło a to które jest względnie nowe już się wyrobiło
    Czy teraz wszystkie gniazda są tak konstruowane by się po roku psuły ?
    Bo konstrukcja ewidentnie odbiega od tej z przed 20 lat
    Szukam po prostu gniazda którego nie będę musiał co rok wymieniać

0 9
  • #2 05 Gru 2018 21:22
    kokapetyl
    Poziom 43  

Prablem masz z gniazdem, czy wtyczką, może z tymi dwoma rzeczami?
    Raz piszesz o wtyku, a dalej o gnieździe i gdzie jest prawda ?

0
  • #3 05 Gru 2018 21:24
    skorakora
    Poziom 4  

Chodzi mi o ten element w który wtyka się słuchawki
    By więcej niepewności nie było
    PS widzę pomyliłem się :p już poprawiam

0
  • #4 05 Gru 2018 21:25
    alikatek
    Poziom 29  

Wszystko się teraz robi tak, żeby służyło jak najkrócej.
    Trudno będzie kupić solidne gniazdo, zalecam zainteresować się gniazdami jack do zastosować estradowych. Są znacznie wytrzymalsze ale i tak wątpię, żeby wytrzymały tak długo jak te sprzed 15-20lat. O ile obudowa nie gra roli (masz dużo miejsca) możesz spróbować założyć coś takiego:

https://allegro.pl/gniazdo-jack-3-5mm-stereo-i7376231840.html
    lub
    https://www.canford.co.uk/Products/44-3604_SW...5MMSSCB-3.5mm-3-pole-jack-socket-solder-black
    lub
    https://www.canford.co.uk/Products/49-290_CANFORD-D-SERIES-3.5mm-3-pole-jack-black

0
  • #5 05 Gru 2018 21:27
    skorakora
    Poziom 4  

pozostaje jeszcze opcja - rozebrać to gniazdo i je przerobić na wzór tych z przed 20 lat

0
  • #6 05 Gru 2018 21:30
    alikatek
    Poziom 29  

Jeżeli problemem są wtyczki to są takie fajne produkowane bodajże przez firme BLOW. drogie (4,50/szt) ale bardzo solidne. kilka kabli na nich mam i trzymają się super.
    Coś takiego:

Gniazda jack gorszej jakości

0
  • #7 05 Gru 2018 21:37
    skorakora
    Poziom 4  

na 100% to gniazdo bo obok znajduje się nie używane (ale jest podłączone i sprawne) takie samo gniazdo tylko że podłączone tak by było jako mikrofonowe i tam jest spora różnica
    Gniazdo słuchawkowe ma luzy i nie styka oraz znacznie lżej w nie "wchodzi" wtyczka
    Jest ewidentnie wyrobione
    Popytam się nauczycieli u siebie w szkole może mają takie gniazdo starego typu...

0
  • #8 05 Gru 2018 23:37
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Wszystko się robi coraz gorsze, ale nie twórzcie legend, gniazda/wtyki jack 3,5mm nigdy nie były jakoś specjalnie dobre, taką mają konstrukcję, trzeszczenie, niestykanie, zwarcia, konieczność "poprawiania" wtyczek nieodłącznie kojarzą mi się właśnie z tym typem złącza, choć te większe 6,3mm spotykałem w lepszych wykonaniach z solidnymi stykami, dobrze dociśniętymi. Przerób na XLR-a będzie solidnie ;)

0
  • #9 06 Gru 2018 03:49
    olaf x
    Poziom 30  

A kto używa wd-40 do takich elementów?? :| :| :|
    Do tego służy kontakt s.

0