Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie ciepła woda jest a kaloryfer zimny

Leoneczek82 05 Gru 2018 21:09 147 16
  • #1 05 Gru 2018 21:09
    Leoneczek82
    Poziom 4  

Moi drodzy prosze o pomoc :)

Piec piec gazowy main combi 24he na sterowniku pokazuje iż grzeje a piec nie rusza, ciepła woda jest, wszystko na piecu przestawione na centralne plus wode, co zrobiłem
    - dopuściłem wody do 1,5 bara
    - odpowietrzyłem w całym domu kaloryfery
    - zmieniłem też baterie w sterowniku na nowe
    Do wczoraj wszystko działało
    - resetowałem i sterownik jak i piecyk nic nie pomogło
    Proszę was o pomoc bo dzieciaczki troszki zmarzną

0 16
  • #2 05 Gru 2018 22:08
    xyro
    Poziom 23  

Tak na szybko. Co się dzieje z piecem jak ustawisz na ogrzewanie ? Świeci się górna dioda burner on ? Zapala się środkowa ? Odkręć wode w kranie na 5 min , zasilanie grzejników robi się ciepłe ? To dosyć prosty piec.
    Jak ciepła woda jest to trzeba obejrzeć zawór trójdrogowy.

Znalazło sie:

0
  • #3 05 Gru 2018 22:33
    Leoneczek82
    Poziom 4  

Jak odkręcę wodę w kranów swieci sie Burner on ale jak zakręcę niestety nie reaguje na piec, na sterowniku jest 20 w mieszkaniu 18 pokazuje ikony ze podgrzewa ale nie zapala pieca wogole Ogrzewanie ciepła woda jest a kaloryfer zimny Ogrzewanie ciepła woda jest a kaloryfer zimny

0
  • Pomocny post
    #4 05 Gru 2018 22:45
    sanfran
    Poziom 36  

Termostat nawalony najprawdopodobniej (po twojemu sterownik). Trzeba by zewrzeć wyjście na krótko, ale to może zrobić jedynie fachowiec. Dom twój czy wynajmowany? Jak to drugie to landlord jest odpowiedzialny za sprawność ogrzewania.

0
  • Pomocny post
    #5 05 Gru 2018 22:53
    xyro
    Poziom 23  

Termostat uwalony. Żeby Cie nie korciło grzebać bo w tym kotle jest 230v na termostacie !

0
  • #6 05 Gru 2018 22:59
    Leoneczek82
    Poziom 4  

xyro napisał:
    Termostat uwalony. Żeby Cie nie korciło grzebać bo w tym kotle jest 230v na termostacie !

Czyli ja nic osobiście nie zrobię?
    a już myślałem ze to jakaś pierdoła.
    Jaki koszt taki przybliżony jest wymiany tego termostatu?

0
  • #7 05 Gru 2018 23:05
    sanfran
    Poziom 36  

Koszt zakupu od trzech dych w górę w zależności od funkcji. Koszt wymiany? Pojęcia nie mam, ale wydaje mi się, źe elektryk stówe łyknie jak nic.

0
  • #8 05 Gru 2018 23:07
    Leoneczek82
    Poziom 4  

sanfran napisał:
    Termostat nawalony najprawdopodobniej (po twojemu sterownik). Trzeba by zewrzeć wyjście na krótko, ale to może zrobić jedynie fachowiec. Dom twój czy wynajmowany? Jak to drugie to landlord jest odpowiedzialny za sprawność ogrzewania.

Dom wynajmowany ale chciał bym sam to zrobić w swoim zakresie bo właściciel we Francji siedzi juz poł roku, z jakim kosztem muszę się liczyć?

0
  • #9 05 Gru 2018 23:08
    xyro
    Poziom 23  

Central Heating Room Thermostat na popularnym serwisie aukcyjnym :) Nadaje się chyba każdy.

0
  • #10 05 Gru 2018 23:08
    Leoneczek82
    Poziom 4  

sanfran napisał:
    Koszt zakupu od trzech dych w górę w zależności od funkcji. Koszt wymiany? Pojęcia nie mam, ale wydaje mi się, źe elektryk stówe łyknie jak nic.

czyli trzeba wymienić termostat co jest w ścianie ? dobrze rozumiem?

0
  • #11 05 Gru 2018 23:10
    xyro
    Poziom 23  

Trzeba sprawdzić czy to termostat. Równie dobrze może być przewód przerwany, albo coś z piecem.

0
  • #12 05 Gru 2018 23:14
    sanfran
    Poziom 36  

Nie znasz się - to zawołać elektryka. A lanlord ma psi obowiązek to zrobić za darmo, chyba, że dom wynajmowany na lewo.
    Pamiętaj, że ja tu szklanej kuli nie mam i nie wiem co nawaliło. I nikt nie da rozwiązani typu „wsadź śrubokręt i pokręć dwa razy w lewo i będzie git”.
    Bo może być termostat, może być wejście w piecu, mogą być kable i nie wiadomo co jeszcze.

0
  • #13 05 Gru 2018 23:14
    Leoneczek82
    Poziom 4  

xyro napisał:
    Trzeba sprawdzić czy to termostat. Równie dobrze może być przewód przerwany, albo coś z piecem.

o zeby ja to sie znał na tym kude :) a może polecacie np z SSE jakiś plan naprawy piecy czy coś takiego aby w przyszłosci sie nie martwić

0
  • #14 05 Gru 2018 23:17
    xyro
    Poziom 23  

Najprościej sprawdzić termostat, zwierając przewody na krótko. Potrzebny elektryk.

0
  • #15 05 Gru 2018 23:19
    sanfran
    Poziom 36  

Leoneczek82 napisał:
    xyro napisał:

o zeby ja to sie znał na tym kude :) a może polecacie np z SSE jakiś plan naprawy piecy czy coś takiego aby w przyszłosci sie nie martwić

To jest dobra koncepcja. Niektóre firmy maja program, że ci naprawia za darmo czy za fixed price gdy się do nich zapiszesz na rok, pamietam kiedyś coś takiego pisało na ulotce. Poszperaj w internecie.

0
  • #16 05 Gru 2018 23:22
    Leoneczek82
    Poziom 4  

sanfran napisał:
    Nie znasz się - to zawołać elektryka. A lanlord ma psi obowiązek to zrobić za darmo, chyba, że dom wynajmowany na lewo.
    Pamiętaj, że ja tu szklanej kuli nie mam i nie wiem co nawaliło. I nikt nie da rozwiązani typu „wsadź śrubokręt i pokręć dwa razy w lewo i będzie git”.
    Bo może być termostat, może być wejście w piecu, mogą być kable i nie wiadomo co jeszcze.

Doskonale rozumiem :) cóż trzeba bedzie go jakoś sciagnąć, a czy jest możliwe również to iż jest za słabe ciśnienie i piec nie wlancza sie ?

Dodano po 2 [minuty]:

sanfran napisał:
    Leoneczek82 napisał:
    xyro napisał:

To jest dobra koncepcja. Niektóre firmy maja program, że ci naprawia za darmo czy za fixed price gdy się do nich zapiszesz na rok, pamietam kiedyś coś takiego pisało na ulotce. Poszperaj w internecie.

proszę zajżyj tu i doradz
    https://sse.co.uk/home-services

0