Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ford galaxy 1.9 mk2 nie odpala

nowy1314 06 Gru 2018 00:30 60 8
  • #1 06 Gru 2018 00:30
    nowy1314
    Poziom 3  

Mam problem z moim fordem nie chce odpalić . Rozrusznik kręci wskazowka obrotościomierza skacze w czasie proby odpalenia . stał przez noc i do końca chodził bez problemu . tydzien temu zrobił mi to samo ale po kilku probach odpalił i chodzL normalnie. podpiłem kopa nie pokazuje żadnych błędow .myśle że jest to problem elektryczny .Może ktoś miał podobny problem proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem nie jest to pompa paliwa sprawdziłem

0 8
  • Pomocny post
    #2 06 Gru 2018 00:33
    piachu1994
    Poziom 24  

Sprawdź przekaźnik zasilający sterownik silnika, oraz kostkę stacyjki. Upewnij się, czy napięcie dochodzi.

0
  • #3 06 Gru 2018 00:46
    nowy1314
    Poziom 3  

przekaznik sprawdzilem luty i styki są ok stacyjkę zobaczę jutro dzieki

Dodano po 8 [minuty]:

moze orientujesz sie jaki jest numer na przekazniku bo nie jestem pewny czy to był ten

0
  • Pomocny post
    #4 06 Gru 2018 00:50
    piachu1994
    Poziom 24  

109 to numer przekaźnika zasilania komputera.

0
  • #5 09 Gru 2018 16:33
    nowy1314
    Poziom 3  

sprawdzony 109 działa dalej nie pali . Jak wspominałem wcześniej obrotościomierz skacze wskazówka w czsie kręcenia rozrusznikiem czym to może być spowodowane może tam jest problem

0
  • Pomocny post
    #6 09 Gru 2018 17:37
    piachu1994
    Poziom 24  

Czujnik położenia wału do sprawdzenia - fizycznie oraz elektrycznie.

0
  • #7 10 Gru 2018 19:18
    nowy1314
    Poziom 3  

Czujnik położenia wału do sprawdzenia

Wymieniony na nowy tydzień temu lekko przetarta była izolacja na próbowałem ja naprawić ale izolacja się rozkruszyła dlatego wymieniłem ,ale o dziwo dzisiaj zapalił chodzi normalnie gasiłem i odpalałem z 10 razy pali na dotyk no i jestem w du... bo nie wiem co jest, pewno będzie chodził i pali l normalnie przez kilka dni, i będzie powtórka z rozrywki narazie dzieki do usłyszenia

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Nie cieszyłem się zbyt długo, poskladałem panele, po skręcałem wszystko i po trzech próbach to samo. Ale tym razem myślę że znalazłem problem rozrusznik.Spada napięcie jakieś zwarcie bo iskry się sypią z pod obudowy ale o dziwo kręc,i napięcie spada do 9.5v i myślę że to jest problem nie starcza na komputer , na cholu pali bez problemu, zamówiłem nowy jutro bede go miał to myślę że go założe i dam znać .Piachu dzięki za podpowiedzi, odezwe sie pużniej czy trafione

0
  • #8 15 Gru 2018 14:24
    nowy1314
    Poziom 3  

Pora zakończyć temat w moim przypadku to był rozrusznik. Trochę mnie to zmyliło bo 3 miesiące temu był w naprawie i nawet teraz kiedy miałem problem z odpalaniem kręcił dużo lepiej jak w tedy przed naprawą.A a przed naprawą ( 3 miesiące temu ) ledwo obracał silnikiem i Palił.Teraz jest nowy Piachu dzieki jeszcze raz za podpowiedzi do usłyszenia

0
  • #9 15 Gru 2018 14:25
    nowy1314
    Poziom 3  

Pora zakończyć temat w moim przypadku to był rozrusznik. Trochę mnie to zmyliło bo 3 miesiące temu był w naprawie i nawet teraz kiedy miałem problem z odpalaniem kręcił dużo lepiej jak w tedy przed naprawą.A a przed naprawą ( 3 miesiące temu ) ledwo obracał silnikiem i Palił.Teraz jest nowy Piachu dzieki jeszcze raz za podpowiedzi do usłyszenia

Dodano po 1 [minuty]:

wymiana rozrusznika

0