Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z Adsl2+ na Vdsl - parametry linii

Norbas78 06 Gru 2018 01:11 45 2
  • #1 06 Gru 2018 01:11
    Norbas78
    Poziom 12  

Witam.
    Od kilku lat mam internet w Netii po kablach Tpsa/Orange.
    Niecałe dwa lata temu przy przedłużaniu umowy powiedziano mi, że to co mam czyli do 20 megabitów / 1 megabit to max co mogą.
    Teraz okazało się, że coś zmodernizowali na centrali i jest możliwość jak to nazwali hybrydy/półświatłowodu. Mogą podnieść prędkość do 80/8.
    Zaznaczyli oczywiście że jest to DO 80 a może być 50 itp.
    Aktualnie mam router Netgear DGN2200 który działa bezawaryjnie od około 6 lat.
    Zmiana na DO 80 jak mniemam wiązałaby się ze zmianą routera na VDSL czyli pewnie ich NetiaSpot 2 choć o kwestii VDSL konsultant nie wspomniał i o tym wyczytałem dopiero po rozmowie ( jeszcze się nie zdecydowałem ).
    Czy mając parametry linii aktualnie jak na poniższym screenie mogę liczyć że to łącze DO 80/8 będzie u mnie działać?
    Z góry dzięki za wypowiedzi.

Z Adsl2+ na Vdsl - parametry linii

• #2 06 Gru 2018 05:01
    seb235
    Poziom 27  

Zakładając kolejne tematy nic nie przyśpieszysz to raz - a dwa zniechęcasz tym którzy pomagają zupełnie za free i w swoim czasie. Co do linii na podstawie tłumienia można oszacować iż znajdujesz się relatywnie blisko DSLAMa także z VDSL2 nie powinno być problemów, obecnie prędkość synchronizacji masz niską co może sugerować iż linia jest zaszumiona bądź instalacja w domu niedokładnie wykonana. Ja przy tłumieniu 23db miałem większą synchronizację.

Dla obecnego tłumienia dla VDSL2 podręcznikowa synchronizacja to 68536 kbps z tym że dla ADSL2+ 23988 kbps a ty masz sporo mniej. Aczkolwiek nie da się w żaden sposób przeliczyć parametrów ADSL2+ na to co będzie po migracji do VDSL2. Jednakże wydaje mi się iż te 40Mb/s powinno spokojnie być.