Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eura VDP-40A3 wideofon na dystansie 70m

adamwoj07 06 Gru 2018 07:13 141 5
  • #1 06 Gru 2018 07:13
    adamwoj07
    Poziom 2  

Witam, kupiłem ten wideofon zamontowane go na 70 m od domu na kablu 8x0.5 skrętce. I mam problem do jest obraz dźwięk ale jak naciskam guzik to niedziala sygnał że ktoś dzwoni. Na krótkim przewodzie okolo 20m działa elegancko. W czym może być problem ? Przekroj przewodu ?

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Gru 2018 07:27
    dawidedziu
    Poziom 28  

Obstawiałbym, że uwalona jest żyła od sygnału, że ktoś dzwoni(jeśli odległość byłaby za duża to najprędzej by video robiło zakłócenie/nie działało). Masz wykorzystane wszystkie przewody? Jak są podłączone? Na samym początku sprawdź czy jest przejście na wszystkich 4 parach.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Gru 2018 08:04
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

adamwoj07 napisał:
    I mam problem do jest obraz dźwięk

dawidedziu napisał:
    Obstawiałbym, że uwalona jest żyła od sygnału

Klasyczny system 4 zyłowy. Nie ma oddzielnej żyły od wywołania. Jeżeli po nawiązaniu z monitora połączenia z panelem przy furtce mamy podgląd i możemy porozmawiać ( tyle rozumiem przez "mam dźwięk" ale tu poproszę autora o potwierdzenie) to żyły mają ciągłość.

dawidedziu napisał:
    Masz wykorzystane wszystkie przewody?

To pierwsze pytanie. Drugie w jakiej odległości od monitora znajduje się zasilacz. Jeżeli nie jest wpięty bezpośrednio do monitora to iloma żyłami jest podane zasilanie i na jaką odległość.
    Czy owa skrętka to "klasyczna" o żyle 0,5 mm ?
    Jakiś opis te instalacji , topologii okablowania.

0
  • #4 06 Gru 2018 08:23
    Ircys
    Specjalista Domofony

adamwoj07 napisał:
    mam problem do jest obraz dźwięk ale jak naciskam guzik to niedziala sygnał że ktoś dzwoni. Na krótkim przewodzie okolo 20m działa elegancko. W czym może być problem ? Przekroj przewodu ?

Ten typ tak ma - ciągłe problemy, a to przekrój przewodu, a to warunki atmosferyczne, a to cokolwiek. Ratuj się podwajaniem żył, jeżeli możesz, a jak nie to kup coś normalnego i wtedy na tym kablu będzie OK.

Pozdrawiam

0
  • #5 08 Gru 2018 17:39
    adamwoj07
    Poziom 2  

Monitor w domu. 70m kabla 0.5mm2. W kamerze przy ulicy są 4 wejścia 1- audio 2-uziemienie 3 - wideo 4 - zasilanie . Która zyle mam podwoić ? Zasilające czy audio wideo ?. Jak w kamerze wyciągnę zasilanie z kamery przy drodze do działa guzik czyli jest sygnał na monitorze w domu. A jak założe zasilanie to jest audio i wideo ale niema dzwonienia guzikiem

0