Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webinarium dotyczące stabilizatorów napięcia Silent Switcher

ghost666 06 Gru 2018 12:17 132 0
 • Webinarium dotyczące stabilizatorów napięcia Silent Switcher
  TechOnline, we współpracy z firmami Analog Devices i Arrow ma przyjemność zaprosić na internetowe seminarium poświęcone impulsowym stabilizatorom napięci z rodziny Silent Switcher. Układy te charakteryzują się wysoką wydajnością konwersji i bardzo niskim poziomem generowanych zakłóceń elektromagnetycznych (EMI).

  W typowym układzie przetwornica impulsowa jest pierwszym aktywnym elementem, jaki znajduje się w linii zasilania, dlatego też ma bardzo wielki wpływ na parametry EMI układu. Istnieją dwa rodzaje emisji tego rodzaju zakłóceń: przewodzone i promieniowane.

  Zakłócenia przewodzone, to ta część emisji EMI, która przenika poza układ na liniach zasilania - np. z sieci energetycznej - podłączonych do naszego układu. Zakłócenia promieniowane to z kolei ta część, która wychodzi z układu w postaci fal elektromagnetycznych.

  Webinarium poświęcone będzie tematyce nowoczesnych technologii, które pozwalają na zredukowanie poziomu zakłóceń EMI w stabilizatorach impulsowych.

  Seminarium będzie miało miejsce 13 grudnia tego roku. Odbędzie się o godzinie 17:00 czasu środkowoeuropejskiego.

  Uczestnicy seminarium nauczą się:

  * Nowych technik integracji monolitycznych stabilizatorów impulsowych, które istotnie redukują zakłócenia przewodzone i promieniowane.
  * Jak wykorzystywać monolityczne, synchroniczne przetwornice typu buck pracujące przy częstotliwości powyżej 2 MHz do tworzenia niewielkich, kompaktowych systemów zasilania.

  Źródło: https://www.analog.com/en/education/education-library/webcasts/silent-switcher-regulators-high-efficiency-with-ultralow-emi.html

  Byłeś na tym wydarzeniu? Jak się podobało? Odpowiedz w tym temacie, publikując relacje, zdjęcia, materiały. Napisz do nas, a otrzymasz punkty za relację.