Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Ariston WKIO3C21CW - Stukanie pompy myjącej (obiegowej)

piloo1 06 Gru 2018 14:26 279 2
 • #1 06 Gru 2018 14:26
  piloo1
  Poziom 12  

  Zmywarka Hotpoint Ariston WKIO3C21CW nowa, ale z powodu zagubienia dokumentów bez gwarancji. Po 3 miesiącach użytkowania łożysko w pompie obiegowej zużyło się i powodowało stuki przy pracy. Po wymianie pompy na nową, także oryginalną, minęło kolejne 3 miesiące i także ta zaczyna być słyszalna - pojawiają się stuki. Niestety nie ma do tej pompy zestawu naprawczego, a nowa pompa to koszt około 300 zł. Spotkał się może ktoś z czymś takim ? Poprzednia zmywarka Amica przepracowała 10 lat bez najmniejszej awarii.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 06 Gru 2018 20:22
  skryn
  Admin grupy AGD

  piloo1 napisał:
  Spotkał się może ktoś z czymś takim ?

  Jasne, że się spotkał. Na co dzień. Jest to awaria tysiąclecia, a spowodowana użyciem kapsułek do zmywania. Jakbyś piaskiem po oczach ciągle walił, to o ile Ci się wzrok popsuje? I po jakim czasie? Ślepy będziesz po paru razach.
  Wnioski sobie sam wysuń.
  Do nowoczesnych zmywarek używamy tzw. miękkich kapsułek, nie zawierających 70 procent piasku. Starej pompie to nie zaszkodzi, bo ma inne łożyskowanie i uszczelnienie. Tu tego brak, więc pompa zajechana będzie po nawet miesiącu użytkowania. Sklepy na ten temat milczą.
  Zrozumiałe?
  Czy mam wykład na ten temat zrobić i puścić gdzieś do FAQ na elektrodzie?
  Nie będę robił reklamy innym. To nie w moim stylu.
  Biznes is biznes... :)

  0
 • #3 07 Gru 2018 09:00
  piloo1
  Poziom 12  

  Faktycznie. W słoikach rozpuściłem kilka tabletek różnych firm i w niektórych jest bardzo drobny piasek. Niewiele, ale jednak. Przestawiam się na żel. Dziwne tylko, że producent zmywarki nie informuje w instrukcji, że jest takie niebezpieczeństwo...

  Dodano po 1 [minuty]:

  Zakupiłem żel, tabletki z piaskiem poszły do kosza. Próbne zmywanie wykazało, że przynajmniej na razie pompa pracuje cicho. Temat rozwiązany.

  0