Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

SSD na p造cie Giagabyte Ga 965 - dysk SSD na porcie Sata ma b喚dy i zacina sie

greg4ever 06 Gru 2018 14:26 321 4
  • #1 06 Gru 2018 14:26
    greg4ever
    Poziom 2  

Witam moja specyfikacja
    Quad core q8300 procesor
    zasilacz chieftec 550W
    p造ta g堯wna Ga 965P-S3
    Dysk SSD ADATA SU800 256GB

Zainstalowa貫m Windows 7 Ultimate na dysku SSD, na czystym systemie pojawia si b陰d "Sterownik wykry b陰d kontrolera na \Device\Ide\IdePort2." System co chwila 豉pie zawieszki(zamro瞠nie windowsa na 30 sekund, czasem na minut lub dwie).
    Zainstalowa貫m wszystkie najnowsze sterowniki i nie pomog這
    Gdy zmieniam z陰cze sata (z馧te na p造cie g堯wnej) na Gigabytowe Gsata (fioletowy) problem nie wyst瘼uje ale dysk nie pracuje jako AHCI tylko Raid
    Kto spotka si z podobnym problemem? Dysk jest nowy, kabelki sprawdzone

0 4
  • #2 06 Gru 2018 16:11
    helmud7543
    Poziom 42  

Poka SMART tego dysku. Nie tyle zainstalowa豚ym sterowniki co odinstalowa i zainstalowa jeszcze raz kontroler. Nie wiem czy nie ny這by sensowne wyzerowa go, ostatnio mia貫m SSD kt鏎y mia i嗆 do 鄉ieci, zerowanie ca這軼i pomog這, dzia豉 stabilnie. Przyczyna nieznana, mo瞠 nie dogada si z kontrolerem przy TRIM, nie wiadomo.

0
  • #3 06 Gru 2018 17:03
    greg4ever
    Poziom 2  

Wyzerowa czyli sformatowa? Do tej pory formatowa貫m dysk przy instalacji Windowsa 7.
    Mam podpi望 dysk do innego kompa i zrobi format np w partition magic? Formatowanie w NTFS?
    Nie wiem czy to ma znaczenie ale m鎩 SSD jest widoczny w Windowsie w zak豉dce "Bezpieczne usuwanie sprz皻u"

0
  • #4 06 Gru 2018 17:41
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie, wyzerowa np: Vivard albo MHDD. Jedno przej軼ie ca貫go dysku. Nie wiem dlaczego, mo瞠 rozpoznaje jako urz康zenie przeno郾e, mo瞠 p造ta g堯wna ma obs逝g hot plug, nigdy si w to nie wg喚bia貫m, nie wiem czy mo瞠 mie znaczenie.

0
  • #5 06 Gru 2018 18:03
    Gelip
    Poziom 28  

greg4ever napisa:
    Zainstalowa貫m Windows 7 Ultimate na dysku SSD, na czystym systemie pojawia si b陰d "Sterownik wykry b陰d kontrolera na \Device\Ide\IdePort2."

Mo瞠 w CMOS masz w陰czony tryb Compatibility (IDE, Legacy) zamiast AHCI?

0