Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1100A skaner nie działa

jacqueline 06 Gru 2018 15:03 168 7
  • #1 06 Gru 2018 15:03
    jacqueline
    Poziom 2  

Witam!

Mam już dosyć wiekowe urządzenie wielofunkcyjne HP LasserJet 1100A i komputer z systemem Windows 10. Urządzenie drukuje i kseruje poprawnie ( chociaż ksero wychodzi nieco blado) ale nie skanuje. Czy można to jakoś zmienić czy potrzebny jednak nowy skaner?

0 7
  • #2 10 Gru 2018 19:23
    piwos
    Poziom 23  

jacqueline napisał:
    Witam!

Mam już dosyć wiekowe urządzenie wielofunkcyjne HP LasserJet 1100A i komputer z systemem Windows 10. Urządzenie drukuje i kseruje poprawnie ( chociaż ksero wychodzi nieco blado) ale nie skanuje. Czy można to jakoś zmienić czy potrzebny jednak nowy skaner?

HP LJ 1100 - świetne drukarki, nie do zajechania. Problemem tam były nietypowe kable (z wejściem mini lpt) od strony drukarki.
    Co do bladych kopii. Czyszczenie skanera pewnie załatwi sprawę. Żeby była jasność, skaner jest przebiegowy więc trzeba zdemontować szybkę w opcji na brzuszku drukarki..

1
  • #3 10 Gru 2018 21:05
    jacqueline
    Poziom 2  

Tyle, że skaner W OGÓLE nie działa.

0
  • #4 10 Gru 2018 21:23
    ta_tar
    Poziom 26  

jacqueline napisał:
    kseruje poprawnie ( chociaż ksero wychodzi nieco blado) ale nie skanuje.

Czegoś tutaj nie rozumiem. Skoro kseruje to i musi skanować - tylko do ksera nie potrzeba oprogramowania a do skanowania potrzeba jakiegoś programu. Masz taki program?

0
  • #5 10 Gru 2018 21:46
    jacqueline
    Poziom 2  

Stara płytka się gdzieś zawieruszyła a w necie nic nie mogę znaleźć.

0
  • #7 12 Gru 2018 12:17
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

Skanowanie działa tylko na wersjach x86,ostatni system co instalowałem to XP płytkę mam.

0
  • #8 13 Gru 2018 00:59
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Zdaje się że na 7 x32 powinno tez się udać . Niestety sporo urządzeń zostało przez producentów uziemione przez brak wsparcia dla systemów 64 bit . W tym przypadku jest podobnie. Ratunkiem może być postawienie maszyny z XP i korzystanie na niej z tego urządzenia . Tylko czy jest to ekonomicznie uzasadnione ? Wątpię ...

C.

0