Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 124 97rok - Co chwile traci sie ciśnienie powietrza na sprzęgle

złowrogi_boncur 06 Gru 2018 16:12 381 15
  • #1 06 Gru 2018 16:12
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Witam, wymieniałem w scanii termostat, zasadniczo pare rzeczy miałem do zrobienia jako że nie naprawiam ciężarówek na codzień potrzebuje porady problem jest taki że już miałem wyjechać tym autem i sprzęgło zrobiło się twarde, odkręciłem wąż pneumatyczny z pompki sprzęgła i słabe ciśnienie dmuchało ale po chwili nagle sie pojawiło i wruciło wszystko do normy, raz działa raz nie, na zdjęciu poniżej na zaworku na samej górze nie ma ciśnienia, gdzie szukać usterki bo idąc po przewodzie doszedłem do jakiegoś zaworu obok zbiorników niestety koniec dniówki na dziś i nie posprawdzałem, układ wodny jest nie odpowietrzony ale chyba nie ma to wpływu na kompresor doradźcie coś panowie czy może osuszacz wymienic, na innych obwodach ciśnienie jest hamulce działają. Scania 124 97rok - Co chwile traci sie ciśnienie powietrza na sprzęgle Scania 124 97rok - Co chwile traci sie ciśnienie powietrza na sprzęgle

0 15
  • Pomocny post
    #2 06 Gru 2018 16:51
    darfur5
    Poziom 30  

Hamulce działają na obwodach 1 i 2. Sprzęgło na obwodzie 3 o ile pamiętam. Odkręć puszkę osuszacza i zobacz w jakim stanie jest zawór, może zaklejony mieszanką oleju z wodą.

0
  • #4 06 Gru 2018 19:22
    maxetm
    Poziom 17  

Jeśli odkręcałeś przewód od zasilania pompki sprzęgłowej pod pedałem sprzęgła i było słabe ciśnienie to stawiam na zawór czteroobwodowy pod warunkiem że masz stan ciśnienia na zegarach hamulcowych i podstawa osuszacza zbija prawidłowo .

0
  • #5 06 Gru 2018 19:31
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Czy we wszystkich butlach jest powietrze??

0
  • #6 06 Gru 2018 19:38
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Wskaźniki pokazują mniej więcej prawidłowo, w jednej butli nie ma wysokiego ciśnienia.

0
  • Pomocny post
    #7 06 Gru 2018 20:00
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Ja się nie pytam czy wskaźniki pokazują prawidłowo czy nie. Pytałem czy we wszystkich butlach jest powietrze. Wskaźniki masz dwa a butli kilka. I nie wszystkie są podłączone do wskaźników ciśnienia. Sprawdź czy we wszystkich butlach jest powietrze. Na moje oko problem polega na tym, że w trzecim obwodzie brakuje powietrza. Przyczyną takiego stanu rzeczy najczęściej są:
    - uszkodzenie zaworu regulującego ciśnienie (reduktora ciśnienia) w danym obwodzie
    - uszkodzenie zaworu wieloobwodowego / zabezpieczającego

W przypadku pierwszym sytuacja wygląda tak, że zawór wieloobwodowy pracuje poprawnie i rozdziela powietrze na poszczególne obwody natomiast problemem jest zawór redukujący ciśnienie znajdujący się przed butlą. Krótko mówiąc regulator ciśnienia zamiast zmniejszyć ciśnienie w tej butli to w ogóle nie puszcza ciśnienia na butlę.

W drugim przypadku sam zawór wieloobwodowy nie podaje ciśnienia na dany obwód.

0
  • Pomocny post
    #9 06 Gru 2018 23:32
    szaman108
    Poziom 29  

Witam

Zawieszenie kabiny,skrzynia biegów i sprzęgło zasilane są z obwodu 24,23 to obwód hamulca ręcznego i zasilanie naczepy.Pod skrzynka akumulatorów masz butlę ona zasila trzeci obwód 23,jak Ci ucieknie powietrze ze sprzęgła sprawdź czy tam jest powietrze.wycieków nie masz gdzieś.

0
  • #10 07 Gru 2018 08:40
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Właśnie na tej butli najbliżej akumulatorów brakuje ciśnienia, mam nieszczelność na siłowniku przy turbinie ale nie na tyle dużą żeby nie szło nabić ciśnienia ono raz jest raz nie ma obejrze te zawory dziś i zobaczymy to w trawie piszczy.

0
  • #11 08 Gru 2018 15:52
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Witam ponownie, dziś było pare stopni ciepła po odpaleniu pojawiło się ciśnienie na wszystkich butlach, autem pojechałem i nic się nie działo, wymieniłem osuszacz było syfu sporo, wlałem do kompresora denaturat ale tylko dlatego że nie miałem piętki z chleba hehe, wszystko wskazuje na to że zamarzł zawór wieloobwodowy poczekam do mrozu ale powinno być teraz dobrze dzięki za pomoc tematu wrazie czego narazie nie zamykam.

0
  • #12 08 Gru 2018 18:24
    darfur5
    Poziom 30  

Nie lej denaturatu !!!! W sklepach z częściami do ciężarówek dostaniesz specjalny specyfik do układów pneumatycznych.Odwodnij też zbiorniki powietrza.

0
  • #13 08 Gru 2018 19:59
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Wody w zbiornikach nie ma wogole za to teraz ładnie pachnie alkoholem podczas wypuszczania powietrza 😀 pozatym moja specjalizacja przewiduje tego typu rozwiązania

0
  • #14 08 Gru 2018 22:51
    darfur5
    Poziom 30  

Dobra specjalizacja zawsze jest skuteczna :D

0
  • #15 08 Gru 2018 23:06
    szaman108
    Poziom 29  

Nie rzucaj tylko niedopałków pod samochód a dokładnie pod osuszacz:-)

0