Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124 97rok - Co chwile traci sie ci¶nienie powietrza na sprzęgle

06 Dec 2018 16:12 1014 15
 • Level 27  
  Witam, wymieniałem w scanii termostat, zasadniczo pare rzeczy miałem do zrobienia jako że nie naprawiam ciężarówek na codzień potrzebuje porady problem jest taki że już miałem wyjechać tym autem i sprzęgło zrobiło się twarde, odkręciłem w±ż pneumatyczny z pompki sprzęgła i słabe ci¶nienie dmuchało ale po chwili nagle sie pojawiło i wruciło wszystko do normy, raz działa raz nie, na zdjęciu poniżej na zaworku na samej górze nie ma ci¶nienia, gdzie szukać usterki bo id±c po przewodzie doszedłem do jakiego¶ zaworu obok zbiorników niestety koniec dniówki na dzi¶ i nie posprawdzałem, układ wodny jest nie odpowietrzony ale chyba nie ma to wpływu na kompresor doradĽcie co¶ panowie czy może osuszacz wymienic, na innych obwodach ci¶nienie jest hamulce działaj±. Scania 124 97rok - Co chwile traci sie ci¶nienie powietrza na sprzęgle Scania 124 97rok - Co chwile traci sie ci¶nienie powietrza na sprzęgle
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Level 33  
  Hamulce działaj± na obwodach 1 i 2. Sprzęgło na obwodzie 3 o ile pamiętam. Odkręć puszkę osuszacza i zobacz w jakim stanie jest zawór, może zaklejony mieszank± oleju z wod±.
 • Level 23  
  Je¶li odkręcałe¶ przewód od zasilania pompki sprzęgłowej pod pedałem sprzęgła i było słabe ci¶nienie to stawiam na zawór czteroobwodowy pod warunkiem że masz stan ci¶nienia na zegarach hamulcowych i podstawa osuszacza zbija prawidłowo .
 • Trucks specialist
  Czy we wszystkich butlach jest powietrze??
 • Helpful post
  Trucks specialist
  Ja się nie pytam czy wskaĽniki pokazuj± prawidłowo czy nie. Pytałem czy we wszystkich butlach jest powietrze. WskaĽniki masz dwa a butli kilka. I nie wszystkie s± podł±czone do wskaĽników ci¶nienia. SprawdĽ czy we wszystkich butlach jest powietrze. Na moje oko problem polega na tym, że w trzecim obwodzie brakuje powietrza. Przyczyn± takiego stanu rzeczy najczę¶ciej s±:
  - uszkodzenie zaworu reguluj±cego ci¶nienie (reduktora ci¶nienia) w danym obwodzie
  - uszkodzenie zaworu wieloobwodowego / zabezpieczaj±cego

  W przypadku pierwszym sytuacja wygl±da tak, że zawór wieloobwodowy pracuje poprawnie i rozdziela powietrze na poszczególne obwody natomiast problemem jest zawór redukuj±cy ci¶nienie znajduj±cy się przed butl±. Krótko mówi±c regulator ci¶nienia zamiast zmniejszyć ci¶nienie w tej butli to w ogóle nie puszcza ci¶nienia na butlę.

  W drugim przypadku sam zawór wieloobwodowy nie podaje ci¶nienia na dany obwód.
 • Helpful post
  Level 30  
  Witam

  Zawieszenie kabiny,skrzynia biegów i sprzęgło zasilane s± z obwodu 24,23 to obwód hamulca ręcznego i zasilanie naczepy.Pod skrzynka akumulatorów masz butlę ona zasila trzeci obwód 23,jak Ci ucieknie powietrze ze sprzęgła sprawdĽ czy tam jest powietrze.wycieków nie masz gdzie¶.
 • Level 27  
  Wła¶nie na tej butli najbliżej akumulatorów brakuje ci¶nienia, mam nieszczelno¶ć na siłowniku przy turbinie ale nie na tyle duż± żeby nie szło nabić ci¶nienia ono raz jest raz nie ma obejrze te zawory dzi¶ i zobaczymy to w trawie piszczy.
 • Level 27  
  Witam ponownie, dzi¶ było pare stopni ciepła po odpaleniu pojawiło się ci¶nienie na wszystkich butlach, autem pojechałem i nic się nie działo, wymieniłem osuszacz było syfu sporo, wlałem do kompresora denaturat ale tylko dlatego że nie miałem piętki z chleba hehe, wszystko wskazuje na to że zamarzł zawór wieloobwodowy poczekam do mrozu ale powinno być teraz dobrze dzięki za pomoc tematu wrazie czego narazie nie zamykam.
 • Level 33  
  Nie lej denaturatu !!!! W sklepach z czę¶ciami do ciężarówek dostaniesz specjalny specyfik do układów pneumatycznych.Odwodnij też zbiorniki powietrza.
 • Level 27  
  Wody w zbiornikach nie ma wogole za to teraz ładnie pachnie alkoholem podczas wypuszczania powietrza 😀 pozatym moja specjalizacja przewiduje tego typu rozwi±zania
 • Level 33  
  Dobra specjalizacja zawsze jest skuteczna :D
 • Level 30  
  Nie rzucaj tylko niedopałków pod samochód a dokładnie pod osuszacz:-)