Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuję niedrogiego monitoringu

adekbp 06 Gru 2018 17:12 714 40
  • #1 06 Gru 2018 17:12
    adekbp
    Poziom 8  

Witam, proszę o pomoc w znalezieniu jakiegoś monitoringu do punktu usługowego. Posiadam własny dysk 1tb hdd, także potrzebuje rejestratora i jednej kamery. Zależy mi aby zestaw rejestrowal obraz oraz audio. Kamera ma pracować w małym punkcie usługowym ok. 10m2 powierzchni, więc nie musi być najwyższej jakości. Tak aby było widać i słychać co się dzieje na punkcie. Fajnie jakby też nie kosztowało to milion monet. Dodam iż potrzebuje tylko nagrywania na dysk, nie interesuje mnie podgląd online. Po prostu aby zapis po dniu pracy znajdował się na dysku. Pozdrawiam.

0 29
  • CControls
  • #2 06 Gru 2018 21:16
    Zbych034
    Poziom 36  

Parę setek za kamerę i za rejestrator. Wszystki sprzęt ogarnie taki punkt.

0
  • #3 06 Gru 2018 23:28
    marek216

Poziom 43  

Na początek zapoznaj się z aspektami prawnymi monitoringu, konieczności informowania pracowników i klientów.

1
  • #4 07 Gru 2018 01:01
    szamski
    Poziom 4  

adekbp-jak ma być niedrogo to musisz poszukać coś pod hasłami ahd, cvi, tvi(hikvision, dahua itp.) Z nagrywaniem dźwięku to może być problem... Ostatnio była promocja w merxie, niby się skonczyła, ale może jeszcze coś zostało, zobacz sobie na facebooka ich i tam będziesz miał odnośnik do rejestratora w promocji. Oczywiście to nie jedyne miejsce, poszukaj w internecie firm, sklepów stacjonarnych(allegro to raczej słabe miejsce) , ważne jest to aby taka firma nie znikła po roku... Ale raczej to będzie jakieś 500-700 zł, przejdź się do jakiegoś sklepu i niech Tobie zaprezentują kamery. I tak jak napisano powyżej, poczytaj trochę przepisów co można nagrywać, gdzie i jakie ciążą na tobie obowiązki , aby później jakiś bardziej dociekliwy klient nie zrobił rabanu.

0
  • #5 07 Gru 2018 12:39
    DiZMar
    Poziom 43  

szamski napisał:
    .... Ale raczej to będzie jakieś 500-700 zł...

Za 500-700 zł to kupuje się kompletny zestaw (3 lub nawet 4 kamery, mikrofon, rejestrator z twardym dyskiem 500GB lub 1TB, osprzęt t.j. kabel sygnałowy i
    zasilający, zasilacze, rozgałęźnik zasilania, końcówki sygnałowe i zasilające do kabli). Pozostaje fizyczne wykonanie i skonfigurowanie (wg załączonej instrukcji) aby można było podglądać na PC, smartfonie czy tablecie będąc w dowolnym miejscu na ziemi mając dostęp do internetu oczywiście z dostępem do internetu dla rejestratora.
    Mam taki zestaw z 3 kamerami i mikrofonem od kilku lat. Widzę co się u mnie dzieje gdziekolwiek jestem. Montowałem samodzielnie i było to po raz pierwszy (nie miałem doświadczenia w takich instalacjach) a udało się.

1
  • CControls
  • #6 07 Gru 2018 21:39
    marek216

Poziom 43  

DiZMar napisał:

Za 500-700 zł to kupuje się kompletny zestaw (3 lub nawet 4 kamery, mikrofon, rejestrator z twardym dyskiem 500GB lub 1TB, osprzęt t.j. kabel sygnałowy i
    zasilający, zasilacze, rozgałęźnik zasilania, końcówki sygnałowe i zasilające do kabli).

No to chciałbym widzieć co kupujesz.
    Dysk 1TB do rejestratorów ( nie najtańszy leżak magazynowy Seagate ) to koszt około 400 zł, kamera 1 szt około 250-300 ( i to nie jest górna półka ), rejestrator to około 450 zł.

0
  • #7 07 Gru 2018 21:50
    szamski
    Poziom 4  

Marek216-ja ostatnio kupowałem wd purple 4TB za 499zł... Co do reszty pełna zgoda, DiZmar- to napisz co by się skladało na twój zestaw? Napisałeś coś tam i co kolega szukający pomocy się dowiedział z twojego postu?

0
  • #8 07 Gru 2018 22:48
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

DiZMar napisał:
    zasilający, zasilacze, rozgałęźnik zasilania, końcówki sygnałowe i zasilające do kabli)

Kto kupuje ten kupuje ;)
    Ale rzeczywiście są tacy i nie zawsze łatwo ich zniechęcić, czego przykładem może być ten temat :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17350140&highlight=#17350140

0
  • #9 07 Gru 2018 22:52
    dawidedziu
    Poziom 28  

Kolega @DiZMar ma po prostu sporo szczęścia, skoro działa mu taki zestaw od kilku lat. Co kto lubi😉

0
  • #10 08 Gru 2018 08:36
    DiZMar
    Poziom 43  

dawidedziu napisał:
    Kolega @DiZMar ma po prostu sporo szczęścia, skoro działa mu taki zestaw od kilku lat. Co kto lubi😉

Podobno pewna grupa ludzi i co drugi głupi to ma szczęście. :spoko: :wink: :D
    marek216 napisał:
    ...
    Dysk 1TB do rejestratorów ( nie najtańszy leżak magazynowy Seagate ) to koszt około 400 zł, kamera 1 szt około 250-300 ( i to nie jest górna półka ), rejestrator to około 450 zł.

A kto bogatemu zabroni. :!: :?: (kupować złocone małe bezpieczniki szklane po 200 zł, kable HDMI po kilkaset zł a kable zasilające komputer po kilka tysięcy zł i być audiofilem)

0
  • #11 08 Gru 2018 15:34
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

DiZMar napisał:
    zasilający, zasilacze, rozgałęźnik zasilania, końcówki sygnałowe i zasilające do kabli).

Idź może kolego zajmij się kasami fiskalnymi jak to masz w specjalizacji, będzie lepiej dla Ciebie i czytających te bzdury, które wypisujesz:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17167534&highlight=#17167534
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17169533#17169533
    Po co piszesz na siłę, będąc kompletnym dyletantem w temacie, w którym zabierasz głos?

0
  • #12 08 Gru 2018 15:58
    DiZMar
    Poziom 43  

norbert.s. napisał:
    ...
    Idź może kolego zajmij się kasami fiskalnymi, będzie lepiej dla Ciebie i czytających te bzdury, które wypisujesz.

Może i wg Ciebie bzdury ale to są fakty.
    Na co dzień zajmuję się kasami fiskalnymi. Kilka lat temu (dokładnie 2) kupiłem wcześniej wspomniany zestaw 3 kamer + mikrofon (bardzo czuły jak się okazało) z rejestratorem (dysk 500GB starcza na ponad tydzień ciągłego zapisu) i osprzętem coś za nieco ponad 600 zł brutto z przesyłką i zamontowałem. Hula cały czas bez problemu. Teraz ten zestaw za tą samą cenę z jedną kamerą więcej u tego samego sprzedawcy. Ja wiem, że za 2 kamery z rejestratorem i montażem 2-3 m od rejestratora w jednym miejscu w dwóch kierunkach biorą ponad 1 500 zł.

0
  • #14 08 Gru 2018 16:29
    marek216

Poziom 43  

DiZMar napisał:
    A kto bogatemu zabroni. :!: :?:

Jedyne jak potrafię to skomentować to cytaty:

"Jestem zbyt biedny by kupować tanio" oraz "Kupując tanio kupuję dwa razy".

DiZMar napisał:
    Ja wiem, że za 2 kamery z rejestratorem i montażem 2-3 m od rejestratora w jednym miejscu w dwóch kierunkach biorą ponad 1 500 zł.

Pomijając robociznę to kwota 600 zł jest za zabawki a nie sprzęt do monitoringu.

Tak ładnie się czepiłeś ceny za instalację, a mnie razi, że za przegląd kasy fiskalnej muszę wybulić około 200 zł a praca nad tym przeglądem to kpina, a nie praca o czasie nie wspomnę, bo dentysta nie ma takiej stawki godzinowej.

0
  • #15 08 Gru 2018 16:52
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

marek216 napisał:
    Pomijając robociznę to kwota 600 zł jest za zabawki a nie sprzęt do monitoringu.

Włąśnie nie bo na prawdę za 150zł kupuję w chinach kamery IP 1 klasa w nocy widzą lepeiej jak profesjonalne Polskie , gdzie w POlsce sprzedaje się sprzęt sprzed 5 lat a nie nowinki techniczne to mnie boli.
    A montażyści faktycznie liczą sobie ok 250zł/h , nie wiem za sprzedaż stareo badziewia?

0
  • #16 08 Gru 2018 16:53
    DiZMar
    Poziom 43  

@norbert.s., @ marek216 - czytając opisy Waszych działalności nie dziwi mnie wyrażane oburzenie o kosztach monitoringu podawanych przeze mnie. :shii: :wink:

0
  • #17 08 Gru 2018 16:56
    marek216

Poziom 43  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Włąśnie nie bo na prawdę za 150zł kupuję w chinach kamery IP 1 klasa w nocy widzą lepeiej jak profesjonalne Polskie

Dolicz cło, dolicz VAT i wyjdzie po mojemu około 250 zł za kamerę. No i kupując w PL masz 2 lata gwarancji.
    Więc chyba w tym co napisałem nie ma ździerstwa instalatorów tylko realia podatkowo-skarbowe.

0
  • #18 08 Gru 2018 17:00
    DiZMar
    Poziom 43  

Ja kupowałem swój monitoring w polskim sklepie z fakturą VAT a więc faktycznie koszt zakupu to nieco ponad 400 zł z kieszeni.

0
  • #19 08 Gru 2018 18:33
    marek216

Poziom 43  
  • #20 08 Gru 2018 18:35
    DiZMar
    Poziom 43  

marek216 napisał:
    @DiZMar możesz podać linka do tego super zestawu za 600 zł.

Nie określiłem, że to super zestaw to po pierwsze.
    Po drugie jesteś fachowcem w tej branży więc nie będę uczył ojca jak dzieci robić.

0
  • #21 08 Gru 2018 19:20
    kood
    Poziom 24  

Widać że najwięcej do powiedzenia mają osoby z największym doświadczeniem w temacie o którym się wypowiadają. Jeden który założył w swojej karierze jeden "monitoring" i drugi który sobie kamerkę z chin ściągnął.

Niektóre posty powinny do kosza polecieć jako szkodliwe i obniżające poziom forum. Bo jeśli ktoś ma wątpliwości jaki dysk powinien być zamontowany w systemie monitoringu to wystarczy wziąć do ręki specyfikację techniczną dysku z komputera czy tych dodawanych do badziewnych systemów "monitoringu" tam jest wyraźnie napisane jaki jest maksymalny czas pracy dysku, podpowiem tylko że w systemach monitoringu dysk pracuje 24/7.

0
  • #22 08 Gru 2018 19:28
    Poziom 43  

kood napisał:
    drugi który sobie kamerkę z chin ściągnął.

A skąd kamerek ściągnołem ponad 30 i działają wyśmienicie. Po drugie śmiać mi się chce jak właśnie Fachowcy zakładają G........ o rozdzielczości nokii3310 i kasują krocie, gdy za te samą kase masz 2mpix dobrej jakości.

0
  • #23 08 Gru 2018 19:29
    sosarek

Poziom 43  

śmiać mi się chce jak właśnie Fachowcy zakładają G........ o rozdzielczości nokii3310 i kasują krocie, gdy za te samą kase masz 2mpix dobrej jakości.

Czekam na przykłady.

0
  • #24 08 Gru 2018 19:33
    Poziom 43  

https://pl.aliexpress.com/item/Techage-FULL-H...225.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f75amEZ

Zdjęcia pod aukcją sa realne na zewnątrz do 20m spokojnie widzę ile śrub ma auto w kole i odczyta rej.

Sam miałem u siebie zestaw z polskiej dużej hurtowni sprzed 8 lat i to dopiero było badziew. Teraz jednak jest skok w technologii.

0
  • #26 08 Gru 2018 19:39
    kood
    Poziom 24  

sharp napisał:
    Panowie - zróbcie zrzuty. Teraz

Ja poproszę takie z zewnątrz, bez obcego oświetlenia.

0
  • #27 08 Gru 2018 19:41
    sosarek

Poziom 43  

Zdjęcia pod aukcją sa realne na zewnątrz do 20m spokojnie widzę ile śrub ma auto w kole i odczyta rej.

Jasne, jak zoomujesz lornetką...
    Zobacz ile kosztuje normalna markowa kamera IP 2mpx, np.DH-IPC-HFW1230SP-028, DS-2CD1021-I ...
    Teraz zastanów się czym one się różnią prócz ceny która jest dla Ciebie PRIORYTETEM.

0
  • #30 08 Gru 2018 21:04
    sosarek

Poziom 43  

sharp napisał:
    Panowie - zróbcie zrzuty. Teraz.
    I wstawcie na forum.

Proszę bardzo, co prawda doświetlone z reflektora LED oddalonego o jakieś 12-15m.
    Potrzebuję niedrogiego monitoringu
    Auto zaparkowane w odległości 10m. od kamery - po ok.15 metrach od kamery stając w cieniu jest się niewidzialnym.
    Sprzęt zamontowany dzisiaj, dostarczony przez Klient(choć DVR BCS sam dostarczyłem) - tak wyglądają chińskie IP/AVD/CVI/TVI 4Mpx.
    Kup sobie i wypróbuj, za jakiś czas opisz co wywnioskowałeś.

Dlaczego udzielasz się w temacie nie potrafiąc przedstawić rzeczowych argumentów?

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

KU PRZESTRODZE kupujących dla tego że tanie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3527399&highlight=

0