Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAME Home HG600 działa skokowo

szupio 06 Gru 2018 17:47 117 8
  • #1 06 Gru 2018 17:47
    szupio
    Poziom 7  

Witam. Szukam pomocy odnośnie napędu Came Home hg600. problem jest taki, że od jakiegoś czasu napęd nie pracuje poprawnie. chodzi skokowo, tzn. włączam go pilotem to pół sekundy pójdzie i się zatrzymuje. Wykasowałem piloty i na nowo chciałem zaprogramować napęd ale podczas ustawiania krańcówek jak daję opcję góra i trzymam to brama idzie kawałeczek i się zatrzymuję (na wyświetlaczu pojawia się C). Chciałem sprawdzić z przełącznika ale po zrobieniu mostka na wyjściach też nie działa. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 06 Gru 2018 18:21
    tmtch
    Poziom 14  

Poprzez wykasowanie pilotów nie zresetujesz ustawień.

0
  • #3 06 Gru 2018 20:58
    szupio
    Poziom 7  

tmtch napisał:
    Poprzez wykasowanie pilotów nie zresetujesz ustawień.

ale nie w pilotach problem. chodzi o to że napęd chodzi skokowo po 10 cm i się zatrzymuje. programuję zgodnie z instrukcją czyli USTAW aż się pojawi 1, wciskam GÓRA aby uzyskać krańcowe położenie i po 1 sekundzie napęd staje i na wyświetlaczu pojawia się C. i tak cały czas.

0
  • #4 06 Gru 2018 21:33
    Zbych034
    Poziom 36  

Z wysprzęgloną bramą działa prawidłowo? Brama ręcznie porusza się prawidłowo?

0
  • #5 06 Gru 2018 21:35
    szupio
    Poziom 7  

po wysprzęgleniu sam napęd również tak się zachowuje. sama brama chodzi lekko.

0
  • #6 07 Gru 2018 08:38
    Zbych034
    Poziom 36  

Sprawdź ślimacznicę w napędzie.

0
  • #7 07 Gru 2018 09:16
    szupio
    Poziom 7  

Przekładnia ok. jak brama jest podpięta to przy programowaniu jak trzymam przycisk GÓRA to napęd idzie ok 10cm i staje (na wyświetlaczu na moment pojawia się litera C). jak nacisnę drugi raz GÓRA to znowu idzie 10cm i tak w kółko.

Dodano po 2 [minuty]:

Ale napęd tak samo się zachowuje jak brama jest odpięta. Nawet jak wyjąłem napęd z szyny to całkowicie na luzie chodzi dokładnie tak samo

0
  • #8 07 Gru 2018 12:42
    Zbych034
    Poziom 36  

Prawidłowo zaprogramowane są położenia krańcowe?

0
  • #9 07 Gru 2018 13:30
    szupio
    Poziom 7  

a cholera wie. jak chcę programować to pisałem już że napęd idzie skokowo przy programowaniu. trzymając GÓRA wyłącza się po sekundzie, ale wciskałem tak non stop aż w końcu doszło do położenia krańcowego, potem klikanie w DÓŁ bo też się wyłącza co sekundę i w końcu zatwierdziłem położenia krańcowe. chciał napęd potem zrobić test końcowy ale dalej się po 1 sekundzie wyłącza. cały czas cokolwiek robię napęd po 1 sekundzie się wyłącza

0