Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CAME Home HG600 działa skokowo

szupio 06 Dec 2018 17:47 1299 14
 • #1
  szupio
  Level 9  
  Witam. Szukam pomocy odnośnie napędu Came Home hg600. problem jest taki, że od jakiegoś czasu napęd nie pracuje poprawnie. chodzi skokowo, tzn. włączam go pilotem to pół sekundy pójdzie i się zatrzymuje. Wykasowałem piloty i na nowo chciałem zaprogramować napęd ale podczas ustawiania krańcówek jak daję opcję góra i trzymam to brama idzie kawałeczek i się zatrzymuję (na wyświetlaczu pojawia się C). Chciałem sprawdzić z przełącznika ale po zrobieniu mostka na wyjściach też nie działa. Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  tmtch
  Level 18  
  Poprzez wykasowanie pilotów nie zresetujesz ustawień.
 • #3
  szupio
  Level 9  
  tmtch wrote:
  Poprzez wykasowanie pilotów nie zresetujesz ustawień.

  ale nie w pilotach problem. chodzi o to że napęd chodzi skokowo po 10 cm i się zatrzymuje. programuję zgodnie z instrukcją czyli USTAW aż się pojawi 1, wciskam GÓRA aby uzyskać krańcowe położenie i po 1 sekundzie napęd staje i na wyświetlaczu pojawia się C. i tak cały czas.
 • #4
  Zbych034
  Level 38  
  Z wysprzęgloną bramą działa prawidłowo? Brama ręcznie porusza się prawidłowo?
 • #5
  szupio
  Level 9  
  po wysprzęgleniu sam napęd również tak się zachowuje. sama brama chodzi lekko.
 • #6
  Zbych034
  Level 38  
  Sprawdź ślimacznicę w napędzie.
 • #7
  szupio
  Level 9  
  Przekładnia ok. jak brama jest podpięta to przy programowaniu jak trzymam przycisk GÓRA to napęd idzie ok 10cm i staje (na wyświetlaczu na moment pojawia się litera C). jak nacisnę drugi raz GÓRA to znowu idzie 10cm i tak w kółko.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Ale napęd tak samo się zachowuje jak brama jest odpięta. Nawet jak wyjąłem napęd z szyny to całkowicie na luzie chodzi dokładnie tak samo
 • #8
  Zbych034
  Level 38  
  Prawidłowo zaprogramowane są położenia krańcowe?
 • #9
  szupio
  Level 9  
  a cholera wie. jak chcę programować to pisałem już że napęd idzie skokowo przy programowaniu. trzymając GÓRA wyłącza się po sekundzie, ale wciskałem tak non stop aż w końcu doszło do położenia krańcowego, potem klikanie w DÓŁ bo też się wyłącza co sekundę i w końcu zatwierdziłem położenia krańcowe. chciał napęd potem zrobić test końcowy ale dalej się po 1 sekundzie wyłącza. cały czas cokolwiek robię napęd po 1 sekundzie się wyłącza
 • #10
  szupio
  Level 9  
  witam. wymieniłem płytkę sterowniczą i niestety ten sam problem. wygląda jakby silnik robił jeden obrót i się zatrzymywał. może to wina enkodera tylko jak to sprawdzić?? gdzie się on znajduje?? czy ktoś pomoże??

  Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

  hmm. a czy przyczyną mogą być zużyte szczotki na silniku?? rozebrałem i są mocno zużyte. czy może być to powodem wyłączania silnika ??
 • #12
  ForeverOn1974
  Level 2  
  witam ja wymieniłem szczotki i jest ten sam efekt, też szukam rozwiązania był spec od bram powiedział ze dziwne i pojechał :(
  nadmienię że po całym procesie programowania piloty nie reagują a na koniec zamiast 2 kresek pionowych jedna poprzeczna jak by coś zablokowało bramę. Działa tylko z ręki i jak nadmieniłem skokowo HELP !
 • #14
  ForeverOn1974
  Level 2  
  Tak ja rozumiem lecz próbowałem nawet 5 centymetrów nad ziemią, a brama powinna podczas kalibracji jechać płynnie a nie jak w temacie skokowo ! być może jest jakoś zblokowana. Pytanie jak wyzerować wszelkie ustawienia aby jeździła płynnie ? i wtedy skalibrować od nowa ??? (nie mam żadnej dtr. i nie wiem czy ona ma jakieś podtrzymanie pamięci akumulator ? )