Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PIC] Przeróbka programatora NAND na konwerter USB UART

daro19862 06 Gru 2018 18:41 195 4
  • #1 06 Gru 2018 18:41
    daro19862
    Poziom 25  

Witam
    Mam taki programator:
    [PIC] Przeróbka programatora NAND na konwerter USB UART
    I chciałbym go przerobić na konwerter USB UART i trafiłem na TO.
    Wyprowadzenia USB, TX oraz kwarc się zgadzają RX tylko się nie zgadza ale to nie problem jakoś bym to przerobił.
    W tym linku jest instrukcja tylko że nie mam linuxa i mam pytanie czy da się to jakoś zrobić na windows? I jak bym zmienił oprogramowanie PIC to bym mógł korzystać z hyperterminal na windows?W tym pliku ze strony jest plik wsadowy, czy trzeba to kompilować?
    W programatorze siedzi PIC18F2455.Po podłączeniu programatora do USB w manager urządzeń jest wykrywany jako Memory Access.

0 4
  • #2 06 Gru 2018 19:38
    stmx
    Poziom 16  

Jezeli umiesz zaprogramować ten chip aby był urządzeniem klasy CDC to możesz (inaczej mówiąc jeżeli umisz programować w C i masz pojęcie o progamowaniu PIC-ów, znasz biblioteki PIC-a i wiesz jak działa USB (takie rózne głupoty typu deskryptory itd). Inaczej szkoda czasu i kup za $1 na alim konwerter. Zresztą taki projekt można tylko traktować w kategoriach edukacyjnych.

0
  • #4 07 Gru 2018 10:40
    stmx
    Poziom 16  

A jakie ma to znaczenie skoro jak rozumiem to PIC w tym programatorze obsługuje USB. Tak ze trzeba napisać program, który zrobi z niego urządzenie klasy CDC oraz część związana z obsługą UART.

0
  • #5 08 Gru 2018 01:41
    jackfinch
    Poziom 15  

Nie mam pojęcia co autor będzie chciał robić z tym programatorem. Jeżeli chce używać windows i hyperterminal i po podpięciu nand flashera chce żeby był wykrywany jako com rs232 to może go to zainteresuje: KLIK

0