Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault twingo 2005 - Korekta licznika po wymianie, do przodu-generator impulsów

Filip 1.2 8v 06 Gru 2018 19:26 162 5
  • #1 06 Gru 2018 19:26
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Witam, posiadam twingoo mk1 po lifcie 1.2 8v. Ostatnio wymieniłem licznik na inny używany, i chciałbym zwiększyć w tym nowym przebieg około 50 tys, żeby zgadzał się z realnym przebiegiem auta. Nie chcę się udawać do panów tym się zajmujących, temat traktuje jako zagwozdkę dla samego siebie. Czy istnieje możliwość zbudowania jakiegoś prostego elektronicznego układu, który by generował impulsy tak aby licznik nabiał kilometry po jego podłączeniu? Samochód to fabryczny van i prędkość jest odczytywana z jednego z czujników ABS kół przednich. Podlaczajac czujnik absu i kręcąc jakąś byle jaka koronką z przegubu na wiertatce, przy włączonym zapłonie licznik nabija km tam około 190 kmh ale nie ukrywam że to czasochonna i zmudna praca :) chciałbym zbudować jakiś generator który będzie wysyłał impulsy do komputera, informujące go o tym że samochód jest w ruchu. Czy to możliwe żeby zastąpić takim układem elektronicznym, zwykły czujnik ABS i kręcąca się koronę?

0 5
  • #2 07 Gru 2018 10:14
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Trzebatylko wiedzieć jaki masz czujnik czy indukcyjny czy halla. Reszta to proforma.

0
  • #3 07 Gru 2018 12:37
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Jak mogę sprawdzić jaki to czujnik?... I jak miałaby wyglądać ta proforma :) bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.
    PS nie jestem jeszcze na tym poziomie co kolega...

0
  • #4 10 Gru 2018 20:02
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Czujnik indukcyjny. 2 pionowy. Współpracuje z koronką na przegubie.

0
  • #5 10 Gru 2018 21:08
    milejow
    Poziom 42  

Prędkość nie jest brana czysto z czujnika na kole tylko na podstawie prędkości kół (srednia ze wszystkichzostaje wygenerowany sygnał prostokątny przez sterownik ABS i przekazany m.inn. do zespołu prędkościomierza. Musisz zasymulować ten sygnał a nie z czujnika koła bo uzyskasz tylko odczyt prędkości tego koła a prędkościomierz nic nie pokaże.

0
  • #6 10 Gru 2018 22:03
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Mając samochód na podnośniku wygenerowałem prawie 200km/h poprzez kręcenie koronką zamontowaną na wiertarce z przyłożonym ręką czujnikiem. Chciałem właśnie zbudować urządzenie do symulowania impulsów, czujnik — sterownik ABS, a nie sterownik ABS — zespół licznika. Prędkość brałem z czujnika osi przedniej, koła prawego.

0