Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Fritz nie potrafi objąć IP kamery i nie rozpoznaje

Janeo 06 Gru 2018 20:35 171 9
  • #1 06 Gru 2018 20:35
    Janeo
    Poziom 12  

Witam,
    Kupiłem IP kamerę której teraz mój router Fritz 7272 nie rozpoznaje (z poprzednią nie było kłopotu). Z innego tu wątku wynika, że przyczyną może być IP kamery spoza zakresu rozpoznawania samego routera.
    Zresztą coś o tym mówi komunikat Fritza, gdy ręcznie próbuję wpisać nowe urządzenie sieciowe (IPkamerę). Router sam przydziela swoje IP 192.168.188.21, podczas gdy IP kamera ma IP 192.168.1.110 i gdy wpisuję to IP do Fritza, dostaję: "Adres IP nie leży w sieci IP urządzenia Fritz!Box".

Z kolei IP kamera nie akceptuje narzuconego przez Fritza IP 192.168.188.29, dając komunikat "Network parameters setting is illegal".

Ewidentnie oba urządzenia na razie się rozmijają, a ja nie wiem jak znaleźć ten wspólny IP.
    No więc mam pytanie, w zasadzie do właścicieli routerów Fritz!Box:
    Czy ktoś wie, gdzie we Fritzu znaleźć zakres IP od-do, w którym to zakresie przydziela IP? Mógłbym może go jakoś rozszerzyć, ale nie wiem gdzie to znaleźć - szukam w menu Fritz bezskutecznie... :-(
    Pozdrawiam

EDIT:
    Modyfikuję pierwszy post z rozwiązaniem. Sprawa czysto techniczna, niemożność modyfikacji IP wiązała się z głupią sprawą bo w takich programikach (zwane wizzard, IP finder, itd) należy najpierw wstawiać do okienka nową bramę, a dopiero później nowe IP. Tak przynajmniej mój wizzard/modyfikator jest skonstruowany :-)

0 9
  • #2 06 Gru 2018 21:06
    mgoblp
    Poziom 10  

Włączyć tryb zaawansowany. W sieci domowej wystarczy zmienić maskę na 255.255.0.0 Link Ewentualnie zmienić IP, jak zakres koliduje z siecią dla gości.

0
  • #3 06 Gru 2018 21:24
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Ustaw w kamerze automatyczne pobieranie adresu.

0
  • #4 07 Gru 2018 08:48
    Janeo
    Poziom 12  

@makosuu - może to by było ok, ale nie mam dostępu do kamery :-)
    @mgoblp - od początku mam włączony tryb zaawansowany. Jednak dzięki, jeszcze raz uważniej przebiegłem menu i w końcu znalazłem, trzeba było przewinąć w dół co mi umknęło: Sieć domowa-> Przegląd sieci domowej-> Ustawienia sieciowe->Adresy IPv4.
    Niestety takiego zakresu jaki jest w kamerze mój Fritz nie obsługuje (odmawia zapisu), zwróciłem się do sprzedawcy o zakres IP kamery żeby jego przypasować przy pomocy specjalnego programiku załączonego do sprzętu. Dostałem jednak odpowiedź, że taki zakres zależy od 'gateway' mojego komputera -to chyba "brama domyślna"? No i do tego nie wiem czy winienem szukać tej bramy w PC, czy na Fritzu?
    Na PC nie mam żadnej bramki w ustawieniach karty sieciowej, bo mam internet LAN i jest "Uzyskaj adres IP automatycznie" więc jest pusto w wierszu "brama domyślna".
    Gdzie tego szukać?

0
  • #5 07 Gru 2018 08:54
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Ustaw na karcie sieciowej adres z podsieci kamery i wtedy będziesz mógł na nią wejść i skonfigurować adresację. Chyba wiesz jaki adres IP na kamera?

0
  • #6 07 Gru 2018 09:02
    Janeo
    Poziom 12  

Nie mam tu "podsieci", obrazek z PC poniżej:
    Router Fritz nie potrafi objąć IP kamery i nie rozpoznaje

:-(

ps: oczywiście adres kamery znam

0
  • Pomocny post
    #7 07 Gru 2018 09:24
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Przy DHCP rzeczywiście nie da się dodać drugiej sieci
    1. Sprawdź za pomocą ipconfig /all obecne adresy
    2. Zamiast "uzyskaj adres automatycznie" wpisz obecne dane - to wyłączy DHCP, ale adres zostanie ten sam
    3. wtedy można dodać drugą sieć do karty i połączyć się z kamerą
    4. bo zakończonej konfiguracji można wrócić do "uzyskaj adres autoamtycznie" - włączyć DHCP

0
  • #8 07 Gru 2018 13:52
    Janeo
    Poziom 12  

Dzięki - może najpierw spróbuję dopasować IP kamery do mojej bramy (192.168.188.1), o której informację uzyskałem właśnie za pomocą ip config/all
    :-)

Dodano po 4 [godziny] 19 [minuty]:

jprzedworski napisał:
    1. Sprawdź za pomocą ipconfig /all obecne adresy
    2. Zamiast "uzyskaj adres automatycznie" wpisz obecne dane - to wyłączy DHCP, ale adres zostanie ten sam
    3. wtedy można dodać drugą sieć do karty i połączyć się z kamerą
    4. bo zakończonej konfiguracji można wrócić do "uzyskaj adres autoamtycznie" - włączyć DHCP

Niestety nie dostaję informacji od sprzedawcy, przystąpiłem do realizacji planu zgodnie z Twoją radą.
    Dane:
    Adres IP kamery: 192.168.1.110
    Gateway kamery: 192.168.1.1

Moje dane z ipconfig:

Router Fritz nie potrafi objąć IP kamery i nie rozpoznaje .ICCONFIG

Wstawiłem dane do ustawień karty PC wstawiając dane wyłączając DHCP:

Router Fritz nie potrafi objąć IP kamery i nie rozpoznaje .USTAWIENIA SIECI PC

Niestety, choć nadal mam internet, to wciąż nie mam obrazu z kamery.., :-(
    EDIT:

YES, YES, YES !!!
    Zmieniłem adres ip kamery w ustawieniach karty PC jak wyżej - zamiast na 192.168.1.110 na 192.168.1.60 (podane przez sprzedawcę) i zadziałało!! Choć nadal muszę w przeglądarce wpisać 192.168.1.110, dla mnie to czarna magia ale działa :-)
    Wielkie dzięki kol. jprzedworski
    Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #9 07 Gru 2018 14:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mgoblp napisał:
    Włączyć tryb zaawansowany.

Dodatkowo: Sieć - Ustawienia sieciowe (przeskrolować niżej i mamy) - Adresy IP Tutaj możesz zmienić adres IP urządzenia FRITZ!Box - klikamy Adresy IPv4 i ukazuje się opcja zmiany adresacji sieci LAN, serwera DHCP w sieci LAN i czasu dzierżawy adresacji.

Trzeba tylko pamiętać, że wtedy sam adres Fritza też się zmieni na pulę jaką ustawimy.
    Najlepiej nadać Fritzowi IP 192.168.1.1

0
  • #10 09 Gru 2018 16:07
    Janeo
    Poziom 12  

jprzedworski napisał:

Radość trwa, ale mocno zredukowana, gdyż mogę oglądać obraz kamery wyłącznie na własnym komputerze :-).
    Niestety po przejściu znów do DHCP urywa łączność. Zatem nie mogę się łączyć z kamerą spoza domu, po IP internetu :-(
    EDIT:
    Sprawa czysto techniczna, niemożność modyfikacji IP w kamerze rozwiązana. Dla potomnych: głupia sprawa, w takich programikach (zwane wizzard, IP finder, itd) należy najpierw wstawiać do okienka nową bramę, a dopiero później nowe IP. Tak przynajmniej mój wizzard/modyfikator jest skonstruowany :-)

0