Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sterowniki Nvidia GTX 660M Lenovo Y580

06 Gru 2018 22:27 564 6
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam problem z instalacją jakichkolwiek sterowników do karty graficznej Nvidia GTX 660m,tak aby po ich instalacji komputer działał normalnie.
    Problem polega na tym,że po instalacji jakichkolwiek sterowników do tej karty to antywirus,wifi, i np.skróty klawiszowe po uruchomieniu zaczynają działać po około 2 minutach.
    Po dezinstalacji tych sterów i wyłączeniu karty w menedżerze lub samej dezinstalacji przez program DDU w trybie awaryjnym komputer uruchamia się bezproblemowo.
    Problem pojawił się po aktualizacji sterowników nvidii na najnowsze i nie ustępuje po wgraniu starszych wersji.Wystarczy,że zainstaluję jakiekolwiek inne i dzieje się to samo.
    Proszę o info czy miał ktoś podobne problemy?
  • Admin grupy komputery
    A system operacyjny jakiś tam jest?
  • Poziom 15  
    Oj,przepraszam :) Jest,Windows 7 64 bitowy.Dodam że wcześniej,jakieś trzy lub cztery aktualizcje wstecz miałem problem z odświeżaniem,tj.po kliknięciu myszką na odśwież trwało to jakieś 30 sek.Problem ustąpił po aktualizacji sterowników graficznych.
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedź,ale na ten pomysł wpadłem już wcześniej.Zainstalowałem sterowniki,które otrzymałem z laptopem.Problem ustąpił,ale co z tego jak nie mogę pograć w nowsze gry.Po aktualizacji sterowników do najnowszych problem powraca.Dziwne,że również Eset uruchamia się z dwuminutowym opóźnieniem.
    Czy istnieje możliwość zainstalowania wirtualnej maszyny,tak,aby sprawdzić czy to wina sterowników,a może jakiejś aktualizacji z windows update?
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedź,ale na ten pomysł wpadłem już wcześniej.Zainstalowałem sterowniki,które otrzymałem z laptopem.Problem ustąpił,ale co z tego jak nie mogę pograć w nowsze gry.Po aktualizacji sterowników do najnowszych problem powraca.Dziwne,że również Eset uruchamia się z dwuminutowym opóźnieniem.
    Czy istnieje możliwość zainstalowania wirtualnej maszyny,tak,aby sprawdzić czy to wina sterowników,a może jakiejś aktualizacji z windows update?

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Po napisaniu powyższej wiadomości,uruchomiłem Windows Update,wyszukałem aktualizację i m.in.uaktualniłem:
    "2018-11: pakiet zb. akt. zab. i jakości dla pr .NET Framework 3.5.1, 4.5.2, 4.6, 4.6.1, 4.6.2, 4.7, 4.7.1, 4.7.2 w sys. Windows 7 i Server 2008 R2 dla sys. opart. na proc. x64 (KB4467240)" i
    "Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.0, Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3 - Intel(R) HD Graphics 4000"

Wydaje mi się,że któraś z tych aktualizacji pomogła bo problem z opóźnionym uruchamianiem wifi,antywirusa i aplikacji ustąpił :D

Dziękuję za pomoc.

Aktualizacja.

Jednak rozwiązanie nie okazało się w 100% skuteczne.Komputer nie zawsze uruchamiał się poprawnie tj.szybko.Okazało się,że miałem złośliwe oprogramowanie (na lapku jest eset)prawdopodobnie powiązane ze stroną "Motious.com" Dopiero zastosowanie programu "Malwarebytes" rozwiązało problem całkowicie.

Aktualizacja 2.

Już sam nie wiem czym to jest spowodowane tzn.opóźnione uruchamianie antywirusa itp.Po odinstalowaniu Malwarebytes problem powraca.
    Czy rzeczywiście to wina sterowników od grafiki,jest możliwość to sprawdzić?
    Nie mogę również odpalić eset-a w trybie awaryjnym tak,aby przeskanować system.Po kliknięciu na plika z rozszerzeniem.bat okienko się błyskawicznie zamyka.
    Jakieś pomysły? :)
  • Poziom 15  
    Problem ostatecznie rozwiązałem instalując ręcznie najnowsze sterowniki i blokując uruchamianie panelu nvidia przy starcie windows.
    Temat do zamknięcia.