Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w podłączeniu Subwoofera - jak podłączyć kable

pyru38 07 Gru 2018 00:41 261 6
  • #1 07 Gru 2018 00:41
    pyru38
    Poziom 8  

Witam, kupiłem subwoofer aktywny Peiying i za bardzo nie wiem jak się wziąć za podłączanie. W zestawie mam kable takie jak na zdjęciu. Niebieski ogarniam bo to sygnał. Zastanawiam się gdzie mam podłączyć ten podwójny czerwony? Na końcu jest jakiś bezpiecznik zielony z napisem 30 ( chyba amperów). Czy ten kabel ma być podłączony do akumulatora i do Suba pod zasilanie? Co z tymi pozostałymi żółtym i tym kawałkiem czarnego?
    Na subie mam : Masa, zasilanie,sterowanie oraz Sygnał (L i R).
    Przepraszam za zaśmiecanie forum, chcę się tylko upewnić co do czego mam podłączyć bo jestem totalnie zielony.

0 6
  • #2 07 Gru 2018 00:58
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Niebieski podwojny to sygnal AUDIO (L i P) Czerwony to ACC ( + po stacyjce), ale lepiej podłączyć pod zacisk ,,sterowanie" wzmacniacza odpowiednim wyjściem w radiu (amp. control), żółty poprzez bezpiecznik do + akumulatora. Krótki czarny służy do połączenia masy wzmacniacza z masą pojazdu.

0
  • #3 07 Gru 2018 01:34
    pyru38
    Poziom 8  

Ale ten żółty kabel jest bardzo cienki... nie za cienki do podłączania do akumulatora? Czytałem, że patrzy się na przekrój kabla przy wyborze bezpiecznika i ma być gruby, od 10mm^2.
    W tym czerwonym jest zielony bezpiecznik 30A, do żóltego nic nie ma to pewnie bym musiał kupić jakiś drugi bezpiecznik tylko o jakim natężeniu? Jeśli podłączę ten czerwony pod Sterowanie w subie i amp control w radiu to ten bezpiecznik jest potrzebny? Chcę to wsadzić do Fiata Stilo, są jakieś kable z tyłu w bagażniku podciągnięte ale nie bardzo wiem od czego, na pewno od sygnału. 8 Kabli w tym 2 zaizolowane. Załączam fotke

0
  • #4 07 Gru 2018 01:41
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Oznaczenia kolorów są miedzynarodowe. Zobacz w swoim radiu. Może coś pomylili z kolorami :cry: . Zatem ten, o najwiekszym przekroju poprzez bezpiecznik do akumulatora. Ten cieńszy, sterowanie (załączanie) wzmacniacza albo z radia albo z ACC. Takie są te oznaczenia :
    Żółty - +B zasilanie zawsze
    Czerwony - zasilanie przerywane stacyjką (ACC)
    Pomarańczowy - oswietlenie radia
    Niebieskie (z paskiem lub bez) - sterowanie wzmacniaczem lub anteną
    Czarny - masa ( - akumulatora)

0
  • #5 07 Gru 2018 02:23
    pyru38
    Poziom 8  

ok, będę kombinował za dnia, jak coś to jeszcze się odezwę. A jeszcze takie pytanie, czy ten schemat jest poprawny? Pomoc w podłączeniu Subwoofera - jak podłączyć kable

0
  • #7 10 Gru 2018 18:07
    pyru38
    Poziom 8  

Jeszcze takie pytanie o bezpiecznik, podłączyłem wszystko i gra ale chce to zrobić tak jak należy czyli pod akumulator a nie pod kostkę w radiu.
    W kablu dołączonym do subwoofera był bezpiecznik 30A. Kolumna to Peying z bezpiecznikiem 10A Fuse. Chcę kupić nowe kable Peyinga i zastanawiam się czy załączony bezpiecznik w nich nie będzie za duży do tej kolumny? (60A)
    A tu parametry tuby:
    Moc P.M.P.O: 500W
    Moc maksymalna/muzyczna: 200 W
    Skuteczność: 86 dB 1W/1M
    Impedancja: 4 Ohm
    Klasa: A/B
    Częstotliwość: 30 Hz - 200 Hz
    Pasmo przenoszenia (LPF): 20 Hz - 200 Hz
    Pasmo przenoszenia (FULL): 10 Hz - 20 kHz
    T.H.D: <0,1%
    X-OVER SWITCH: FULL/LPF