Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P9 Lite Mini Dual SIM - Po zalaniu nie działa Wi-Fi i Aparat

gradek83 07 Gru 2018 03:04 171 5
  • #1 07 Gru 2018 03:04
    gradek83
    Poziom 36  

Witam.
    Znajoma zatopiła telefon w wodzie i po 3 dniach mi go przyniosła... na początku telefon sam wibrował a teraz niby działa ładuje normalnie baterię ale Wi-Fi po włączeniu nie wyszukuje żadnych sieci dodatkowo nie działa aparat po włączeniu ikonki aparatu nic się nie załącza i nie wywala żadnego komunikatu.

Po rozkręceniu i osuszeniu i myciu w IPA w myjce ultradźwiękowej bez zmian.
    Jest gdzieś może dostępny jakiś schemat dane serwisowe boardview schematics itp?

Model:SLA-L22
    Płyta główna:QL1022_MB_PCB_V4

Zalany obszar:

Spoiler:
    Huawei P9 Lite Mini Dual SIM - Po zalaniu nie działa Wi-Fi i Aparat

Huawei P9 Lite Mini Dual SIM - Po zalaniu nie działa Wi-Fi i Aparat Huawei P9 Lite Mini Dual SIM - Po zalaniu nie działa Wi-Fi i Aparat

0 5
  • #2 07 Gru 2018 12:32
    Ghanzi
    Poziom 10  

Po zdjęciach widać że ta płyta jest źle wyczyszczona, obejrzyj ile osadu jest. Jeszcze raz ją umyj, i pod mikroskop sprawdź czy nie ma nalotu. Może być potrzeba zrobienia reflow niektórych elementów lub reballingu.

0
  • #3 07 Gru 2018 15:13
    gradek83
    Poziom 36  

Po myjce zazwyczaj taki osad zostaje i nie wiem ale chyba 30min czyszczenia to za mało boje się trochę dłużej czyścić aby nie uszkodzić mikrofonów i kwarcu.

Coś albo nie łączy albo zwiera bo jak puknąłem w telefon kilka razy to wi-fi na chwilkę załapało. Na razie nie chcę nic grzać bo znajoma ma tam pliki dane itp. Jak zdecyduje się na dalszą naprawę to wtedy a jak nie to tymczasowo może internet mieć po sieci komórkowej.

EDIT:
    Poprawka Wi-Fi czasem załapie zaraz po uruchomieniu na kilka sekund i dalej już nie.

0
  • #4 07 Gru 2018 15:24
    Ghanzi
    Poziom 10  

Przeszoruj na sucho szczoteczką do zębów tą płytę. Punkty stykowe do anten wyczyszczone?

0
  • #5 07 Gru 2018 15:38
    gradek83
    Poziom 36  

Ghanzi napisał:
    Punkty stykowe do anten wyczyszczone?

Tak czyste bez anteny myślę że i tak by łapał cokolwiek ale słabo.
    Poczekam na decyzję znajomej i jak się zgodzi to będę działał dalej.

0
  • #6 07 Gru 2018 20:25
    KRY5PIN
    Poziom 33  

gradek83 napisał:
    Po myjce zazwyczaj taki osad zostaje i nie wiem ale chyba 30min czyszczenia to za mało boje się trochę dłużej czyścić aby nie uszkodzić mikrofonów i kwarcu.

Ja nieraz płytę zostawiam na cały dzień i co jakiś czas włączam wanienkę. Co do mikrofonów to sorry, zalała telefon robi trzeba mikrofony wymienić....

0