Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z telewizorem LG 39ln5400, brak podświetlenia.

Rejgen 07 Gru 2018 11:42 75 5
  • #1 07 Gru 2018 11:42
    Rejgen
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z Telewizorem Lg 39ln5400.
    Podświetlenie się w telewizorze nie chce się uruchomić, jak z zdjąłem tył i to przez szczeliny mocowania podświetlenia widać ze led migają co około 5 sekund. Świeciłem latarką na matryce to widać ze obraz na niej się wyświetla.
    Nie znam się na tym wiec pytam o jakąś poradę co to moze być? Czy to moze być płyta zasilająca czy moze któryś led się przepalił ?
    Proszę o porady

0 5
  • Mitronik
  • Mitronik
  • #4 07 Gru 2018 13:37
    Rejgen
    Poziom 2  

PITERRR napisał:
    Witam. Sprawdź napięcie na podświetlaniu i podaj oznaczenie zasilacza.

Nie mam możliwości do pomiaru napięcia aktualnie. A oznaczanie na zasilaczu to chyba ebj61610503 . Tu mam parę zdjęci i filmiki z tymi diodami Problem z telewizorem LG 39ln5400, brak podświetlenia. Problem z telewizorem LG 39ln5400, brak podświetlenia.

I jak się przyjrzałem to wszystkie diody mrugają.

0
  • #5 07 Gru 2018 14:38
    PITERRR
    Poziom 43  

Ta biała wtyczka z kropką to napięcie do podświetlania LED obejrzyj dokładnie zasilacz od spodu druku. Ale to mi wygląda na uszkodzenie Led któryś może być przepalony. Za rozbiórkę matrycy radze ci się nie brać jeśli nie masz doświadczenia łatwo o uszkodzenie matrycy . Zleć to fachowcowi który wykonuje takie usługi.

1
  • #6 07 Gru 2018 20:35
    Rejgen
    Poziom 2  

Zmierzyłem miernikiem wyjście do ledów. Pomiędzy stykami oznaczonymi LED+ i LED- było 1.5V. Jak podłączyłem to skacze od 0.5V do max 1.7V

Dodano po 47 [minuty]:

Tak jednak to była spalona dioda

0