Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Praca Excel 2003 i obliczanie godzin pracy.

07 Dec 2018 11:42 597 5
  • Level 9  
    Witajcie.
    Potrzebuję pomocy przy Excelu 2003. Chodzi o obliczanie godzin pracy (wiem, tematów jest wiele, jednak żaden mi nie pasuje). Postaram się opisać to łopatologicznie. Komórki - godzina wejścia; wyjścia. 3 komórka to różnica czasu minus 10 minut. To mam. Problem polega na tym, że nie mogę pomnożyć tego wyniku razy 60 minut (formatowanie wpisuje mi 1 godzinę). I ostatni problem to pomnożenie czasu (w minutach) przez liczbę przepracowanych dni i średnia na te dni.
    Będę wdzięczny za odpowiedź.

Dziękuję
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 37  
    Szeryf_27 wrote:
    formatowanie wpisuje mi 1 godzinę

W tego typu zadaniach cały "witz" polega na właściwym formatowaniu komórek zgodnie z tym co chcesz obliczyć :please:
    Niewłaściwe zaś jest dostosowywanie formuł do domyślnego formatowania :not: :cunning:

Nie zamieszczasz swego pliku - to podaję Ci tylko wskazówki ogólne :D
    Ewentualnie zerknij na formatowanie czasu pracy w moim poście https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16859170#16859170
  • Level 9  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Widzę, że to jest bardziej skomplikowane niż myślałem. Sądzę że takich danych nie potrzebuje, Kwestia formatowania obejmuje tylko czas (dodawanie, odejmowanie i mnożenie). I właśnie tu mam problem. Nie wstawiałem pliku, ponieważ mam tylko proste obliczenia.
  • Level 37  
    Szeryf_27 wrote:
    Widzę, że to jest bardziej skomplikowane niż myślałem.

Nie to nie jest skomplikowane :sm31:
    Musisz zwrócić uwagę na to co chcesz liczyć i mieć świadomość jak czas i daty liczy Excel :D
    Przykładowo dla Excela aktualny dzień i godzina to 43441,8477054398 :please: i musisz to uwzględniać przy formatowaniu swych komórek - najczęściej potrzebne jest formatowanie niestandardowe - tak jak na zrzucie z takich obliczeń :spoko:
    Praca Excel 2003 i obliczanie godzin pracy.formnies..d.PNG Download (25.32 kB)
  • Level 24  
    Pozostaje jeszcze jedna nieścisłość: dlaczego chcesz coś "pomnożyć ... razy 60 minut". Jesteś pewny, że to mają być minuty? W jakich jednostkach wyjdzie wynik?
  • Level 9  
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Z małą pomocą poradziłem sobie. Ktoś mi podpowiedział żeby zastosować funkcję "jeżeli". Całe rozliczenie zrobiłem w dwóch arkuszach. Pomnożyć chciałem różnicę wejść i wyjść pracownika z jednego dnia, żeby mieć minuty.
    Jeszcze raz dziękuję Ci za pomoc. Wstawiam plik w sumie wyjściowy z jakimiś absurdalnymi danymi :) Może komuś się przyda :)