Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik trójpozycyjny poszukiwany. OFF, ON i.. ON2

girlyman 07 Gru 2018 12:39 123 5
  • #1 07 Gru 2018 12:39
    girlyman
    Poziom 2  

Witam wszystkich użytkowników forum.
    Zjawiłem się tu poszukując nietypowego przycisku. Nigdzie nie znalazłem takiego podzespołu, stąd pytanie do Was. Zastosowanie nie będzie elektroniczne ale w elektronice intensywnie szukam. Chodzi o to, by przycisk poruszał się w pionowej osi i miał pozycje OFF, ON i jeszcze jeden poziom niżej. Obrazując to bardziej graficznie. Pozycja 1 - przycisk wystaje ponad blat stołu. Pozycja 2 - jest równy z blatem stołu. Pozycja 3 - jest pod poziomem blatu. różnica między poziomami około 1cm. Czy napotkaliście gdzieś takie rozwiązanie? Gdyby był wielkości około 2,5x2,5x5cm byłoby miło. Dla lepszego zobrazowania rozumianego przeze mnie przycisku umieszczam tu zdjęcia różnych modeli.
    Pozdrawiam i będę wdzięczny za sugestie
    Przełącznik trójpozycyjny poszukiwany. OFF, ON i.. ON2

0 5
  • #2 07 Gru 2018 13:08
    DiZMar
    Poziom 43  

Ten powinien spełnić Twoje wymagania.

0
  • #3 07 Gru 2018 14:44
    girlyman
    Poziom 2  

Dzięki za propozycję. Sęk w tym, że to jest wyciągany przełącznik. Zależy mi na tym by był to sprężynujący przycisk jak jeden z tych które pokazałem wyżej. Naciskam palcem i z OFF robi się ON (na równi z blatem), naciskam znowu i robi się ON2 (pozycja pod blatem) naciskam ponownie i ustawia się w pozycji ON, ponownie-OFF.

OFF-ON-ON2-ON-OFF

0
  • #4 07 Gru 2018 15:27
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

@girlyman Możesz samodzielnie przerobić dowolny przycisk sterowniczy z Twojego pierwszego postu. Zwyczajnie troche spiłowac wystajacy trzpieł z jednego z zespołów zestyków NO.

0
  • #5 07 Gru 2018 18:08
    abart64
    Poziom 28  

girlyman napisał:
    OFF-ON-ON2-ON-OFF

Chyba coś takiego" naciskanego" nie istnieje. Jedynie suwany jak proponowany wyżej.

0
  • #6 07 Gru 2018 18:21
    nuszek
    Poziom 25  

Sekwencja OFF-ON-ON2-ON-OFF i do tego przyciskany, to nikt takiego przycisku nie produkuje.
    Zwykły on/off i układ przekaźnikowy lub elektroniczny.

0