Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony SDM-S51R TFT LCD - brak OSD, brak obrazu z PC

roodzeek 02 Sep 2005 10:46 2576 2
 • #1
  roodzeek
  Level 23  
  Witam,

  Dostałem jako uszkodzony takowy monitor.

  Bez syganłu po włączeniu zasilania i włączeniu przyciskiem wyświetla cały ekran na niebiesko, potem zielono i przechodzi w Stand By.

  Po podpięciu do PCta (DOS) zachowuje się jak wyżej ale nie gaśnie tylko wyświetla też czerwony a potem zaczyna od niebieskiego (chyba wykrywa że jest sygnał ale nie pokazuje tego co powinien).  OSD w żadnym wypadku się nie pokazuje.

  Korzystając z serwisówki z http://eserviceinfo.com/downloadsm/15488/Sony_SDM-S51R.html wprowadziłem go w tryb serwisowy (przy włączaniu trzymać "strzałkę w dórę") [doszedłem metodą prób i błędów bo w pdfie nie pokazuje mi tego klawisza tylko jakieś 2 kropki] z którego nie potrafię teraz wyjść bo OSD nie działa.
  Teraz po włączeniu miga na przemian diodą na zielono i pomarańczowo i (chyba) testuje matrycę wyświetlając po kolei: niebieski, zielony, czerwony, czarny, 3 odcienie szarego i biały.

  Sprawdziłem napięcia wg serwisówki i są ok.

  Czy ktoś spotkał się z tym modelem i podobną usterką?
  Spróbować przygrzać płytkę HotAirem?

  Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 • #2
  Connor MacLeod
  Monitors specialist
  Przygrzać możesz. Tylko całkiem możliwe, że poleciał procek lub wsad w pamięci.
 • #3
  roodzeek
  Level 23  
  Potraktowanie HotAirem nie pomogło. Monitor pojechał do serwisu - wrócił z adnotacją, że jest uszkodzona elektronika i że naprawa kosztowałaby ok 600zł. Monitor został się na części.
  Temat zamykam.