Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd F51-4 w kserokopiarce KONICA 7040

JarPol 02 Sep 2005 11:32 2555 15
    JarPol
    Level 11  
    Witam,
    Mam problem z kserokopiarką KONICA 7040. Za raz po włączeniu pojawia się błąd F51-4.
    Proszę o pomoc, co z tym fantem zrobić. Słyszałem, że może być to wina silnika napędzającego wywoływaczkę.
    Z góry dziekuję za ewentualne wskazówki.
    Pozdrawiam
    JarPol
    Drzeń Rafał
    Level 22  
    Witam

W serwisówce napisane jest "motor speed abnormality" nic więcej nie znalazłem w tym temacie a osobiście jeszce takiego przypadku nie miałem. Poprubowałbym popuszczać go na testach i zobaczyuć czy kręci.

Pozdrawiam
    JarPol
    Level 11  
    Witam,
    Dziękuję za radę, ale który kod z 47 mam sprawdzić?
    Myślałem, że to wina wywoływaczki. Ale to nie to, ponieważ wymieniłem nawet całe kosze. Nadal nic :(

Pozdrawiam
    JanuszKr
    Level 11  
    Chodzi tu o silnik napędzający wywoływaczke, albo wywoływaczka stawia za duże opory, albo są problemy z przekazaniem ruchu obrotowego z silnika na wywoływaczke(wyrobione zęby) lub problem jest w silniku napędzającym wywoływaczke.
    JarPol
    Level 11  
    Czy macie może dostęp do części? Prosiłbym o kontakt.
    Szkoda maszyny - jej przebieg to zaledwie 350tys.kopii.

Pozdrawiam
    Drzeń Rafał
    Level 22  
    Witam

Do części mam dostęp. Napisz co potrzebujesz a sprawdzę jak jest z dostępnością. Pozdrawiam
    JarPol
    Level 11  
    Witam,
    Potrzebowałbym dwie części:
    1. Sprzęgło napędu wywoływaczki - 55GA80020
    2. Unit developer - 55GA-3000
    Pozdrawiam
    007zbyszek
    Level 11  
    witam, korzystając z okazji chciałem poprosić o pomoc, mam ten sam błąd w konica 7045 ale nie wiem gdzie lokalizuje się ten silniczek, może ktoś ma schemat tej maszyny albo może mi napisać gdzie go szukać, z góry dziękuje za pomoc
    sebono
    Level 22  
    a wymowałeś coś z niej ?? (np. kosz główny ) i czy napewno go dobrze włożyłeś i podłączyłeś? (oprócz śrubek jest coś jeszcze :) )
    007zbyszek
    Level 11  
    nic nie wymieniałem, kopiarka ma problemy z uruchomieniem się po nocy a jak już ruszy to jest ok, jak w trakcie kserowania wyskoczy kartka staje w połowie bębna
    sebono
    Level 22  
    ok to pozostaje tylko posłuchać --- januszakr --- a z lokalizacją zespołu napędu wywoływania chyba nie będziesz miał kłopotów ;] . przedewszystkim w konice najpierw się wszystko czyści a potem ew. wymienia :D wymyj w benzynie cały napęd (łącznie ze sprzęgłem tylko złóż go tak jak rozkładałeś to ważne bo podkładek tam troche jest ) i wtedy sprawdź na zimnej czy ruszy pozdro
    Paweł1000
    Level 26  
    do 007Zbyszek, co prawda z konicą 7040 nie miałem styczności ale z innymi konicami analogowymi jak i cyfrowymi miałem już styczność i z tego co opisujesz to bym jednak stawiał na elektrodę dolną, pod warunkiem że jest tam w ogóle dolna elektroda, ale raczej na pewno jest. Po prostu w nocy kopiarka nabiera wilgoci i kartka zatrzymuje się pod bębnem, w trakcie kserowania kopiarka się osusza i będzie kserowała juz przez cały dzień. W analogowych kopiarkach powinien wyskoczyć komunikat błędu f-28 ale np w cyfrowej 7050 to już z tego co pamiętam f-28 nie wyskakiwał a tylko papier zatrzymywał się jakieś 2-3 cm w bębnie. przypominam jednak że mogę się mylić bo modelu 7040 nie znam.
    sebono
    Level 22  
    Paweł1000 wrote:
    do 007Zbyszek, co prawda z konicą 7040 nie miałem styczności ale z innymi konicami analogowymi jak i cyfrowymi miałem już styczność i z tego co opisujesz to bym jednak stawiał na elektrodę dolną, pod warunkiem że jest tam w ogóle dolna elektroda, ale raczej na pewno jest. Po prostu w nocy kopiarka nabiera wilgoci i kartka zatrzymuje się pod bębnem, w trakcie kserowania kopiarka się osusza i będzie kserowała juz przez cały dzień. W analogowych kopiarkach powinien wyskoczyć komunikat błędu f-28 ale np w cyfrowej 7050 to już z tego co pamiętam f-28 nie wyskakiwał a tylko papier zatrzymywał się jakieś 2-3 cm w bębnie. przypominam jednak że mogę się mylić bo modelu 7040 nie znam.
    czy czytałeś o kodzie f 51-4??? to co piszesz nie ma nic wspólnego
    Paweł1000
    Level 26  
    Ja nie tylko czytałem ale także miałem wielokrotnie z nim styczność (f51), najczęściej sprawa dotyczyła niedomknięcia klapy frontowej, raz nawet miałem ten komunikat kiedy padła płyta główna, przyznasz że dziwne ale to prawda, po wymianie płyty głównej kopiarka już działała bez problemów, w konice 7050 jeden jedyny raz miałem taki komunikat właśnie przy wilgotnej elektrodzie to też dziwne ale też prawdziwe. W dodatku niezbyt wyczerpujący opis usterki oczywiście nie biorąc pod uwagę tego komunikatu, wskazuje na elektrodę dolną lub rzadziej górną.

Ten opis "nic nie wymieniałem, kopiarka ma problemy z uruchomieniem się po nocy a jak już ruszy to jest ok, jak w trakcie kserowania wyskoczy kartka staje w połowie bębna" na to wskazuje. Oczywiście mogę się mylić, w każdym razie można to ustalić w 5 minut i po gdybaniu.
    sebono
    Level 22  
    Quote:
    Ten opis "nic nie wymieniałem, kopiarka ma problemy z uruchomieniem się po nocy a jak już ruszy to jest ok, jak w trakcie kserowania wyskoczy kartka staje w połowie bębna" na to wskazuje. Oczywiście mogę się mylić, w każdym razie można to ustalić w 5 minut i po gdybaniu
    tym bardziej będę twierdził że jest brudna mechanika developera lub zaciera się łożysko w wywoływaczce .
    007zbyszek
    Level 11  
    sorki że tyle się nie odzywałem ale nie miałem neta, próbowałem rozkręcać maszynę i po poruszaniu paroma trybami i silniczkami przez jeden dzień było ok a potem problem od nowa się pojawił, ma do mnie przyjechać kumpel co się kiedyś tym zajmował w serwisie i ma wyczyścić wszystko ale powiedział że to na 99% zabrudzony mechanizm, napisze jaki będzie efekt tej wizyty
    a jeszcze jedno pytanko, czy może ma ktoś ody do tego modelu bo nigdzie nie mogę znaleźć