Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router na kartę sim i kabel ethernet

chazowa 08 Dec 2018 12:34 6246 13
 • #1
  chazowa
  Level 5  
  Dzień dobry, próbowałam coś znaleźć na ten temat w internecie, jak i na forum, jednakże bezskutecznie.
  Posiadam internet mobilny w PLAY, obecnie korzystam z modemu na USB podłączonego bezpośrednio do komputera stacjonarnego.
  Potrzebuję podłączyć kamerę domową Overmax Camspot 3.3, która wymaga podłączenia do internetu kablem ethernet, dlatego szukam routera, który umożliwi korzystanie z internetu mobilnego (karty z PLAY) i jednoczesne podłączenie kablem ethernet do kamery, a w późniejszym czasie do komputera stacjonarnego.
  Czy jest urządzenie, które to umożliwia?

  Przeglądając internet trafiłam na routery z portem WAN i LAN, bez wejścia na kartę sim, ale z wejściem USB, czy dobrze rozumiem, że wtedy mogłabym użyć obecnie używanego modemu do routera i osiągnęłabym zamierzony efekt?

  Z góry dziękuję za pomoc :)
 • #2
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Huawei B525, Huawei B315, TP-Link TL-MR6400, lub też coś z USB do czego podepniesz modem. Dla zwykłego użytkownika dwie pierwsze propozycje najlepsze bo są bezproblemowe, i mają najważniejsze rzeczy takie jak diagnostyka sygnału.
 • #3
  chazowa
  Level 5  
  A coś tańszego? Przeglądając internet trafiłam na D-Link DWR-116; Router TP-LINK TL-MR3420; Router TENDA N300 czy te routery by się nadawały? Ich ceny są bardzo zachęcające, nie wiem na jak długo będę tego potrzebowała, dlatego wolałabym jak najtaniej byleby kamera działała.
 • #5
  chazowa
  Level 5  
  Przepraszam, ale nie znam się na tym kompletnie - co oznacza p2p? Tak łopatologicznie.
 • #7
  chazowa
  Level 5  
  Oczywiście tak w pierwszej kolejności zrobiłam, ale nie mam o tym w ogóle pojęcia. Nie interesuje mnie ta tematyka i właściwie nawet nie odróżniam wejścia LAN od WAN, a co dopiero ogarnąć czym jest p2p ;) nie żebym nie chciała, po prostu nigdy nie musiałam się tym interesować, nie zdobywałam podstawowej wiedzy, nie wiem co muszę wiedzieć akurat na ten temat. Weszłam na forum licząc, że znajdą się przyjazne osoby, które pomogą osobie mocno zagubionej i nieogarniętej w tej tematyce. Czytając o p2p nie wiem jak to się ma do kamery domowej.
 • #8
  matek451
  Level 43  
  Kamera podłączona po LAN, WiFi do routera będzie widoczna w sieci domowej i podgląd z niej tez. Ale jeśli chcesz podglądu z internetu w dowolnym miejscu to na routerze musi być publiczny stały adres na WAN i musi być przekierowany port na którym pracuje kamera na adres LAN w sieci domowej. W Play nie ma możliwości dostępu z zewnątrz do adresu WAN routera, operator blokuje taki ruch i nie skorzystasz z takiej opcji podglądu z kamery. Dlatego należy skorzystać z opcji podglądu P2P poprzez chmurę producenta i aplikację dedykowaną do tego celu na Android lub Windows . Ta kamera ma podgląd P2P poprzez chmurę, APK na Android https://play.google.com/store/apps/details?id=object.camspot.client33&hl=pl
 • #9
  makosuu
  Network and Internet specialist
  p2p to łączność przez serwery producenta pewnie w chinach. Jeśli nie korzystamy z p2p to samemu musimy zrobić dostęp do kamery z innej sieci, np. poprzez przekierowanie portu na kamerę, lub zrobienie VPNa do serwera pośredniczącego z publicznym IP. Ty i tak będziesz używać p2p więc nieważne. Oczywiście przy dostępie z przekierowania bezpośredniego do kamery na twoim routerze nie musi być stałego IP za to musi być publiczne. Wystarczy ustawić ddns.
 • #10
  chazowa
  Level 5  
  Dziękuję bardzo za odpowiedzi i wyjaśnienie :)
 • #11
  matek451
  Level 43  
  Ale to dopiero początek, nie napisałaś nic gdzie korzystasz z Play , jaki masz modem, z którego pasma LTE korzystasz, jakie masz parametry sygnału. Jak wyglądają prędkości DL/UL wieczorem/
 • #12
  chazowa
  Level 5  
  Korzystam we Wrocławiu, nadajnik PLAY ponoć mam bardzo blisko domu, obecnie mam jakiś stary modem, 3G (jeszcze dwa tyg temu korzystałam z internetu sieciowego i routera) a dalej nie odpowiem, bo nie wiem o co pytasz ...
  Wiecie co, dziękuję Wam bardzo, ale chyba dla łatwizny wrócę do internetu sieciowego z umową na czas nieokreślony i będzie po problemie.
 • #14
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Internet kablowy > jakieś mobilne