Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] jaki mikser i mikrofon do piecyka gitarowego Marshall MG15CFR - do domu

08 Gru 2018 14:57 264 10
  • Poziom 4  
    Witam,
    jaki mikser i mikrofon do piecyka gitarowego Marshall MG15CFR - do używania w domu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Najlepsze, na jakie Cię stać. :-)

(My nie wiemy na jakie sprzęty Cię stać).

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Nie pisałem o budżecie bo stwierdziłem, że skoro do zastosowania w domu to niskobudżetowy sprzęt.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tanio a w miarę przyzwoicie: mikser Xenyx 502, mikrofon XM-8500.

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Mam zoom G1ON

Chyba wszystko, żeby działało:

Behringer XM8500 Mikrofon dynamiczny
    Behringer Q502USB Mikser audio
    ROXTONE DMXJ210L5 - Kabel mikrofonowy
    Stagg SPC010L DL – kabel 10cm do łączenia efektów
    Statyw Proel RSM180

czy coś jeszcze brakuje ?
  • Poziom 43  
    zorr napisał:

Mialem na mysli tańszy Xenyx 502, ale jak masz kasę, to ten Q502USB też jest ok.

zorr napisał:

To kabel XLRf - TS 6,3mm (duży jack mono) a mikrofon do miksera należy podłączyć mikrofonowym kablem symetrycznym XLRf - XLRm (długość 3-6mb), takim jak ten: https://www.profi-dj.pl/sprzet-dzwiekowy/prze...e-xlr/xlr-xlr/adam-hall-kabel-xlr-f-xlr-m-6m/ Kupisz w tym samym sklepie co mikrofon, czy mikser.

zorr napisał:
    Stagg SPC010L DL – kabel 10cm do łączenia efektów

Masz więcej procesorów/efektów, że chcesz je łączyć kabelkiem o długości 10cm?
    Jeśli nie masz, to nie widzę potrzeby kupowania takiego kabelka.
    Gitarę podłączasz do wejścia INPUT procesora G-10N a wyjście OUTPUT procesora łączysz z wejściem INPUT piecyka.

Mikser (wyjścia liniowe MAIN OUT L, R) podłączasz do wejścia liniowego (oznaczone symbolem smartfona?) piecyka kablem 2xTS 6,3mm - TRS 3,5mm (długość ok. 3-5mb), takim jak ten: https://sklepmuzyczny.pl/produkt/19144,adam-hall-trs-35-2x-ts-63-3m.html

Wszystko powinieneś dostać w jednym sklepie, np. Guitar Center, Magnus, itp.

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    DjMapet napisał:
    zorr napisał:
    Mialem na mysli tańszy Xenyx 502, ale jak masz kasę, to ten Q502USB też jest ok.

Tak kombinuje, że może to USB się kiedyś przydać, dlatego ten.
    DjMapet napisał:
    zorr napisał:
    To kabel XLRf - TS 6,3mm (duży jack mono) a mikrofon do miksera należy podłączyć mikrofonowym kablem symetrycznym XLRf - XLRm (długość 3-6mb), takim jak ten: https://www.profi-dj.pl/sprzet-dzwiekowy/prze...e-xlr/xlr-xlr/adam-hall-kabel-xlr-f-xlr-m-6m/ Kupisz w tym samym sklepie co mikrofon, czy mikser.

Właśnie wydawało mi się, że można do tego miksera podłączyć mikrofon, zamiennie albo przez duży jack bądź przez właśnie taki kabel, no to wybiorę ten kabel symetryczny.
    DjMapet napisał:
    Mikser (wyjścia liniowe MAIN OUT L, R) podłączasz do wejścia liniowego (oznaczone symbolem smartfona?) piecyka kablem 2xTS 6,3mm - TRS 3,5mm

A tu ciekawe bo ja owszem mam wejście w piecyku na mały jack, ale ono nie jest sterowalne z piecyka, tylko wszystko trzeba sterować z podłączonego źródła. Założyłem więc, że skoro będzie mikser to wszystko do miksera, a później do wejścia INPUT i tyle. Skoro jednak mikser można do tego wejścia podłączyć to nawet lepiej, bo faktycznie wtedy jeden kabelek mniej.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dlatego git do wejścia (INPUT) piecyka, bo masz możliwość wykorzystania jego funkcji.
    Mikser do wejścia liniowego, bo powyższe funkcje nie będą miały wpływu na brzmienie tego, co będzie podłączone (mikrofon, odtwarzacz itp) do miksera.

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Rozumiem,
    Pozostaje więc dołożyć do zakupu kabelek duży Jack mały jack, żeby podłączyć do wejścia liniowego.
    Mam u siebie tylko taki z małym Jackiem po obu stronach, i podłączałem nim MP3.
    No chyba że przejściówka wystarczy, ale podobno to nie jest najlepsze rozwiązanie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wyżej pisałem, że do podłączenia miksera do piecyka, potrzebny jest kabel:
    DjMapet napisał:
    2xTS 6,3mm - TRS 3,5mm (długość ok. 3-5mb), takim jak ten: https://sklepmuzyczny.pl/produkt/19144,adam-hall-trs-35-2x-ts-63-3m.html

MP-3 podłączysz do miksera kablem TRS 3,5mm - 2xTS 6,3mm, lub ew. TRS 3,5mm - 2xRCA.
    Dobrze mieć na stanie różne kable, jest wtedy możliwość stosowania różnych kombinacji połączeń.
    Kable kupuj tylko dobrej jakości, nie takie po 5-10 PLN, bo szybko się kończą.

Pozdrawiam.