Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z ładowaniem - Dell latitude d630, zasilacz podłączony ale nie ładuje

Isyhia 08 Dec 2018 16:15 1521 4
    Isyhia
    Level 1  
    Cześć, jestem w niekomfortowej sytuacji. Mianowicie zasilacz nie chce mi ładować..no właśnie, ale tak nie w zupełności. "Skrycie" działa gdy jest podpięty, tyle że ładowanie stoi w miejscu, cały czas 0% i gdy tylko odepnę kabelek, to z racji że jest 0% to się wyłącza. Spoko, w niczym nie przeszkadzałoby mi to..gdyby nie ta okropnie irytująca niska wydajność tym spowodowana ._.. Dodam że kiedy włączam laptop wyświetla się taki komunikat:
    "The AC power adapter wattage and type cannot be determined.
    The battery may not charge.
    The system will adjust the performance to match the power available.
    Please connect a Dell 65W AC adapter or greater for the best system performance"

Dziwne trochę, bo mój zasilacz ma 19,5V i 10A (a na naklejce na laptopie wymagane jest 19,5V i 4,62A)co wynik daje myślę że wystarczającą moc, aby ta wydajność była normalna. Ogólnie to radziłam sobie z tym(wystarczyło kilka razy wyjąć i podłączyć ładowarkę do lapka i udawało się w pewnym momencie mieć dobrą wydajność+poprawne ładowanie)..do teraz kiedy jest 0% i jeśli chciałabym to zrobić moim sposobem to nie mogę, bo się automatycznie wyłącza, a nie mam możliwości czym innym podładować chociaż na te 5-10%.

Jest to już trzeci każdy był z innej firmy i z każdym była taka sytuacja. Sam ten zasilacz też jest dobry, nie ma w nim uszkodzeń(tak myślę).
    Nie chcę znowu kupować kolejnego zasilacza z obawy, że znowu się to powtórzy..szkoda kasy :D
    Więc ja się pytam..w czym tkwi problem :/ może ktoś miał podobny kłopot? będę wdzięczna za jakieś rady/sugestie :)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    Isyhia wrote:
    Jest to już trzeci każdy był z innej firmy i z każdym była taka sytuacja.

Podaj oznaczenia tych trzech zasilaczy.
    Zdajesz sobie sprawę, że zasilacz do tego laptopa musi być dedykowany do laptopów Dell tj. posiadać pin ID? Pin ID to ta igiełka we wtyku zasilacza - laptop łącząc się z tym pinem rozpoznaje czy zasilacz podłączony do laptopa jest "Dell'owski". W przypadku nierozpoznania zasilacza laptop nie ładuje baterii i obniża taktowanie procesora.
    Pozdrawiam
    misiek1111
    Level 28  
    Było już wiele razy na tym forum.
    Zasilacz jest kodowany. Ma trzeci pin we wtyczce, w którym jest przesyłana informacja do Della o prawidłowym typie zasilacza.
    Najczęstszą przyczyną takiego zachowania jest uszkodzenie trzeciego przewodu przy wtyczce, lub uszkodzenie układu scalonego wewnątrz zasilacza.
    Ponieważ napisałaś:
    Isyhia wrote:
    kilka razy wyjąć i podłączyć ładowarkę do lapka i udawało się w pewnym momencie mieć dobrą wydajność+poprawne ładowanie

to w pierwszej kolejności kabel do wymiany. Są dostępne kable chińczyki, które podziałają od 2 dni do kilku miesięcy.

Jeżeli jest uszkodzony scalak, to można go kupić na aukcji nr (7547471296).

P.S.
    Jeżeli masz oryginalny zasilacz z tymi samymi objawami, to lepiej naprawić go w pierwszej kolejności przez wymianę kabelka. Chińczyk taki jak np. tu:
    https://www.movano.pl/przewod-do-ladowarki-zasilacza-dell-74x50-z-bolcem-pin-p-294.html
    Dydelmax
    Level 38  
    misiek1111 wrote:
    to w pierwszej kolejności kabel do wymiany. Są dostępne kable chińczyki, które podziałają od 2 dni do kilku miesięcy.

Przy trzech zasilaczach uszkodzony kabel? Prędzej obstawiałbym gniazdo w laptopie.
    misiek1111
    Level 28  
    No, wywnioskowałem z poniższego zdania:
    Isyhia wrote:
    Nie chcę znowu kupować kolejnego zasilacza z obawy, że znowu się to powtórzy

Zrozumiałem, że drugi zasilacz trochę podziałał i przestał, to samo z trzecim.
    Może niech autorka się wypowie jak to było.