Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach

hornet2 08 Dec 2018 15:08 5517 29
    hornet2
    Level 4  
    Witam . Wiadomo komuś z Was co się ostatnio dzieje z sygnałem Cyfrowego Polsatu ? Jest duży spadek sygnału na wszystkich transponderach .
    andpol 33
    Level 38  
    Nic nie się dzieje.
    hornet2
    Level 4  
    Już trzeci dzień walczę . Czasza duża 85cm od NC+ . Żadnej przed nią przeszkody. Wymieniałem przewód . Podstawiałem cztery różne konwertery . I nic ! Siła sygnału max. 86% , jakość max. 49% . Na TVN , TVN 7 36% . Antena ustawiana miernikiem Satlink WS-6906 .
    internick
    Level 35  
    Z tych tematów wynika, że ten miernik nie obsługuje DVB-
    S2: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3358483.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3477007.html także najsłabszych transponderów nim nie sprawdzisz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2520334.html
    Ale...Cyfrowy Polsat udostępnił soft pokazujący MER: https://m.youtube.com/watch?v=CWuRGXpqzH8&feature=youtu.be
    Przytzymaj czerwony przycisk na pilocie żeby wywołać właściwą informację.
    hornet2
    Level 4  
    Wiem, sprawdzałem .
    andpol 33
    Level 38  
    No to, albo nie potrafisz ustawić, albo antena krzywa.
    hornet2
    Level 4  
    Antena na pewno prosta i zapewniam że potrafię ustawić . Chyba że dekoder walnięty ?
    LeDy
    Level 43  
    hornet2 wrote:
    Już trzeci dzień walczę . Czasza duża 85cm od NC+ . Żadnej przed nią przeszkody. Wymieniałem przewód . Podstawiałem cztery różne konwertery . I nic ! Siła sygnału max. 86% , jakość max. 49% . Na TVN , TVN 7 36% . Antena ustawiana miernikiem Satlink WS-6906 .

Miernik co pokazuje i na czym?
    User removed account
    User removed account  
    hornet2
    Level 4  
    LeDy wrote:
    hornet2 wrote:

Miernik co pokazuje i na czym?

Ustawiałem na TVP Polonia . Przy maksymalnym ustawieniu anteny uzyskałem siłę sygnału 86% i jakość 56% . Wcześniej uzyskiwałem jakość 76 - 78% na mniejszej ,oryginalnej czaszy Polsatu .
    User removed account
    User removed account  
    LeDy
    Level 43  
    hornet2 wrote:

Ustawiałem na TVP Polonia . Przy maksymalnym ustawieniu anteny uzyskałem siłę sygnału 86% i jakość 56% . Wcześniej uzyskiwałem jakość 76 - 78% na mniejszej ,oryginalnej czaszy Polsatu.

To znaczy, że coś nie tak z czaszą jeśli wszystko prawidłowo złożyłeś, połączyłeś.
    Z miernikiem próbuj lekko doginać, odginać i patrz co się dzieje z sygnałem.
    Pomiar przy konwerterze?
    hornet2
    Level 4  
    Co ciekawe . Byłem zobaczyć u sąsiada bo też ma Polsat . Ma multirooma na cztery dekodery Polsatu . U niego na prawie wszystkich kanałach jakość sygnału wynosi 49% . Tylko na paru było 66% . I też za chusteczkę nie można lepiej ustawić sygnału .
    User removed account
    User removed account  
    hornet2
    Level 4  
    mihal2002 wrote:
    hornet2 wrote:
    Co ciekawe . Byłem zobaczyć u sąsiada bo też ma Polsat . Ma multirooma na cztery dekodery Polsatu . U niego na prawie wszystkich kanałach jakość sygnału wynosi 49% . Tylko na paru było 66% . I też za chusteczkę nie można lepiej ustawić sygnału .

Bo ma antenę od CP czyli 70cm.

Dlatego założyłem większy talerz od NC+ . Jest to talerz 85-tka sprzedawany w zestawie NC+ z niebieskim napisem NC+ . Wiadomo nie od dzisiaj że transpondery z programami TVP1 , TVP2 , TVN ,TVN7 na platformie Cyfrowego Polsatu i NC+ mają najsłabszy sygnał . Tu i ówdzie słyszy się czasami że bywają problemy z odbiorem tych programów . Co ciekawe ? Platforma Polsatu odkąd istnieje nigdy nie przyznali się do jakichś problemów po swojej stronie gdy takowe występowały . Konsultanci telefoniczni jak zdarta płyta zawsze na każdy problem z odbiorem mówili że źle jest ustawiony talerz .
    User removed account
    User removed account  
    hornet2
    Level 4  
    mihal2002 wrote:
    hornet2 wrote:
    Jest to talerz 85-tka sprzedawany w zestawie NC+

Sprzedają dwa rodzaje więc pytam który.
    A to że masz problem to już wyjaśnione że wina anteny.

Ale co może być nie tak z anteną ? Źle wytłoczony talerz ? Coś nie tak z "pałąkiem " na którym jest zamocowany konwerter ? Źle wykrzywiony ?

Szukałem zdjęcia tej anteny na galerii zdjęć by ją pokazać ale nie ma zdjęcia z tą anteną . W tej antenie co ja mam nie otworu w czaszy na pałąk . Uchwyt anteny ma taki "języczek " by antena nie zsuwała się niżej na mocowaniu . Cały uchwyt jest metalowy . Pałąk ma przekrój prostokątny. Konwerter jest przykręcany do uchwytu od góry dwiema śrubkami ( nie wkrętami ) . Element do ustawiania czaszy góra/dół jest przymocowany czterema śrubami . Śruby te mają półokrągły łeb z kwadratowym wycięciem .
    andpol 33
    Level 38  
    Oryginalna antena NC+ to 80-tka Coraba Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach
    Jaki masz dekoder?
    Czy ta twoja to nie czasem coś takiego?
    hornet2
    Level 4  
    andpol 33 wrote:
    Oryginalna antena NC+ to 80-tka Coraba Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach
    Jaki masz dekoder?

Talerz kupiłem w sklepie z artykułami elektronicznymi . Napis nie jest naklejany tylko jakby był natryskiwany . Dekoder miałem " 3000 " . Wymienili mi na nowy "2000" .

Ten "pałąk " jest taki sam jak w tej antenie .

Talerz podobny do tego

Specyficzna jedna rzecz w tej antenie o której nie wspomniałem . Nakrętki śrub cybanta do mocowania anteny na uchwycie ściennym są na klucz 14 a nie 13 . Może teraz ktoś z Was będzie wiedział co to za talerz ? Bo jest to bardzo specyficzna rzecz w tym talerzu .
    andpol 33
    Level 38  
    Na antenie Coraba przy dobrym konwerterze powinieneś osiągnąć jakość 100%.
    LeDy
    Level 43  
    hornet2 wrote:
    Wiadomo nie od dzisiaj że transpondery z programami TVP1 , TVP2 , TVN ,TVN7 na platformie Cyfrowego Polsatu i NC+ mają najsłabszy sygnał . Konsultanci telefoniczni jak zdarta płyta zawsze na każdy problem z odbiorem mówili że źle jest ustawiony talerz .

Nie prawda. Ja mam sygnały siła od około 80% wzwyż a jakości podobnie. MER od ok. 12-15.
    Zadałem pytanie gdzie mierzysz ale nie raczyłeś.
    andpol 33
    Level 38  
    To sytuacja się wyjaśniła. Kupiłeś syfiastą antenę. Albo jest pokrzywiona, albo fabrycznie źle wytłoczona. Zastosuj się do sugestii @LeDy. Albo Ci się uda ją podprostować, albo kupujesz następną.
    User removed account
    User removed account  
    hornet2
    Level 4  
    LeDy wrote:
    hornet2 wrote:
    Wiadomo nie od dzisiaj że transpondery z programami TVP1 , TVP2 , TVN ,TVN7 na platformie Cyfrowego Polsatu i NC+ mają najsłabszy sygnał . Konsultanci telefoniczni jak zdarta płyta zawsze na każdy problem z odbiorem mówili że źle jest ustawiony talerz .

Nie prawda. Ja mam sygnały siła od około 80% wzwyż a jakości podobnie. MER od ok. 12-15.
    Zadałem pytanie gdzie mierzysz ale nie raczyłeś.

Już odpowiadam . Dwumetrowy przewód koncentryczny podpięty bezpośrednio do konwertera ( bez żadnych złączek ) . Bardzo specyficzną rzeczą w tej antenie o której zapomniałem powiedzieć są nakrętki śrub cybanta do mocowania anteny na uchwycie ściennym . Są na klucz 14 a nie 13 .
    _kli_
    Level 39  
    hornet2 wrote:
    Szukałem zdjęcia tej anteny na galerii zdjęć by ją pokazać ale nie ma zdjęcia z tą anteną
    hornet2 wrote:
    Uchwyt anteny ma taki "języczek " by antena nie zsuwała się niżej na mocowaniu

Czyli coś takiego?
    Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach
    Kupiłeś jakiegoś "chińczyka", którego ktoś podrobił. Nc+ nie sprzedaje takich anten. Jaki masz uchwyt konwertera? Czy aby nie taki?
    Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach1.jpg Download (25.07 kB)
    User removed account
    User removed account  
    hornet2
    Level 4  
    _kli_ wrote:
    hornet2 wrote:
    Szukałem zdjęcia tej anteny na galerii zdjęć by ją pokazać ale nie ma zdjęcia z tą anteną
    hornet2 wrote:
    Uchwyt anteny ma taki "języczek " by antena nie zsuwała się niżej na mocowaniu

Czyli coś takiego?
    Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach
    Kupiłeś jakiegoś "chińczyka", którego ktoś podrobił. Nc+ nie sprzedaje takich anten. Jaki masz uchwyt konwertera? Czy aby nie taki?

Coś podobnego . Cybant jest jeden z jak już wspomniałem nakrętkami na klucz 14 . Nakrętki do przykręcania górnej części mocowania konwertera są na klucz 10 .
    andpol 33
    Level 38  
    No i te nakrętki zrywają swoje gwinty ze strachu na sam widok klucza :lol:
    Temat wyczerpany, albo próbujesz poprawiać fabrykę albo wymieniasz na nową.
    _kli_
    Level 39  
    andpol 33 wrote:
    albo próbujesz poprawiać fabrykę albo wymieniasz na nową

Słaby sygnał Cyfrowego Polsatu na wszystkich transponderach1.jpg Download (25.07 kB)
    Niedawno trafiłem u klienta na taką 90-kę (LTC). Kombinowałem jak "koń pod górkę", bo w żaden sposób nie mogłem uzyskać MER powyżej 14 dB. W końcu trzymając konwerter w ręce ustaliłem mniej więcej miejsce jego montażu względem czaszy. Okazało się że albo źle wygięty jest wysięgnik, albo uchwyt konwertera jest nie od tej anteny. No, ale taki był w oryginalnym opakowaniu. Uchwyt konwertera musiałem trochę przerobić, bo należało zamontować go pod - a nie nad - wysięgnikiem (jak na zdjęciu) i dodatkowo odchylić w dół. Dopiero wówczas miernik pokazał MER pomiędzy 14-16 dB.
    LeDy
    Level 43  
    hornet2 wrote:

Już odpowiadam . Dwumetrowy przewód koncentryczny podpięty bezpośrednio do konwertera ( bez żadnych złączek ) .

To jak masz miernik przy czaszy to zrób to co napisałem. Na jakimś transponerze nadginasz, odginasz, -góra-dół, lewo-prawo . Takie próby i z czaszą i uchwytem konwertera. Jak będzie się poprawiać to użyj siły by to polepszone zostało .
    Również poluzuj mocowanie konwertera i zobacz ruszając nim góra-dół aby sprawdzić czy jest we właściwym ogniskowaniu. Kiedyś miałem, że pod konwerter podkładałem aby patrzył na czaszę pod innym kątem. (patrzył zbytnio w dół czaszy). Przy lekkim napinaniu , nadginaniu czaszy nic się nie stanie.