Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai - Otwieranie samochodu sąsiada

bartek1529 08 Dec 2018 16:53 675 3
    bartek1529
    Level 12  
    Witam.

Tytuł trochę chwytliwy, ale prawdziwy. Ostatnio zauważyłem, że na mojego pilota do centralnego zamka reaguje też samochód sąsiada. Przy zamknięciu jednorazowo migają moje i jego światła, przy otwieraniu i u mnie i u niego migają podwójnie. Nie podchodziłem i nie testowałem czy jego samochód się otwiera ale obawiam się, że tak. Ja wiem, że niczego z jego samochodem nie zrobię ale nie wiem jak zareaguje sąsiad jak już się połapie, że może otworzyć mój samochód (nie znam człowieka). Mam zawsze sporo sprzętu sportowego w bagażniku. Wszystko w samochodzie jest fabryczne, nie dokładałem żadnych alarmów. Czy da się jakoś przekodować częstotliwość?
    Pozdrawiam.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    bartek1529 wrote:
    Hyundai

Jaki model/rocznik Twojego samochodu?
    bartek1529 wrote:
    samochód sąsiada

Jaka marka/model, orientacyjny rocznik samochodu sąsiada?
    bartek1529 wrote:
    mojego pilota do centralnego zamka

Zamieść zdjęcie pilota i jego "wnętrza".
    bartek1529 wrote:
    Wszystko w samochodzie jest fabryczne

Jesteś pierwszym właścicielem samochodu?
    bartek1529 wrote:
    migają moje i jego światła

Czy samochód sąsiada tak samo reaguje na piloty "innych samochodów"?
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Mnie chodzi po głowie, czy istnieje możliwość wprogramowania pilota centralnego zamka z zewnątrz, tj. będąc poza samochodem. Typowa procedura wprogramowania pilota to przekręcenie stacyjką (bez odpalania) i wciśnięcie przycisku na pilocie. Odbiornik może przecież złapać sygnał z odległości kilkudziesięciu metrów. Czy są zabezpieczenia na takie hakowanie?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    BANANvanDYK wrote:
    Typowa procedura wprogramowania pilota to przekręcenie stacyjką (bez odpalania) i wciśnięcie przycisku na pilocie.

To jest przypomnienie a nie programowanie nieznanego pilota.