Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana licznika na 3 fazowy

08 Gru 2018 18:46 405 7
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanie do problemu sytuacyjnego.
    Wymieniam licznik 1-fazowy na 3-fazowy. Skorzystałem z okazji wymiany zasilań w bloku na nową. Ekipa wymieniająca cale piony wymieniała również wlz do każdego mieszkania. Położony mam 5-żyłowy przewód itd. Dostałem zgodę na zdjęcie plomby w celu przygotowania zabezpieczenia za-licznikowego pod nowy licznik ale okazało sie ze brakuję dwóch przewodów fazowych pomiędzy zk a licznikiem. Wykonawca twierdzi ze są podwieszone w środku co okazało się nie prawda. Czy elektryk który robił instalacje w mieszkaniu, ma uprawnienia musi również dołożyć brakujące dwa przewody czy muszę problem zgłosić do ZE?
  • Poziom 1  
  • Poziom 42  
    Brak informacji, gdzie znajduje się licznik.
    A złącza kablowego do tego raczej nie mieszaj.
    Przecież jeśli ma zgodę na zdjęcie plomb to najprawdopodobniej na jakiejś podstawie została ona wydana. Tą podstawą powinny być TWP.
  • Poziom 2  
    Zgoda na zerwanie plomb w tablicy licznikowej a nie zlaczu kablowym a wlasnie na odcinku zlacze-licznik brakuje kabli. Ok tyrkne do tauronu i sie dowiem.
  • Poziom 2  
    Skrzynki sa nowe mają może 3 miesiące.
    Tak jak na drugim zdjęciu widać rozgałęźnik przewodów głównych znajduje się za osobnymi drzwiami uzbrojonymi w zamek zakładu energetycznego. Tablica licznikowa jest umieszczona powyżej bądź obok za oddzielnymi drzwiczkami wraz z kasętą bezpieczników przedlicznikowych 3-fazowych i to na tym odcinku powinny być brakujące przewody od nowości... Może komuś mówi coś nazwa producenta "vertom"
  • Poziom 42  
    Nie, nie jest to jasne.
    To o czym piszesz to najprawdopodobniej puszka piętrowa (nie żadne złącze kablowe) a pomiędzy nią a licznikiem jeszcze musi się coś znaleźć. Chociażby rozłącznik (lub zabezpieczenie większe od wartości wynikającej z przydziału mocy), bo ogranicznik mocy za licznikiem to jedna a wyłączenie napięcia w celu wymiany (chociażby) licznika to druga kwestia.
    Zamieść skan TWP.

• Poziom 31  
    Tak to może wyglądać, elektryk musi dostosować zabezpieczenia i brakujące przewody w "skrzynce licznikowej". Tauron w zależności od ich "widzimisię" przy zwiększaniu mocy czasem daje warunki na starych zasadach a czasem na nowych, gdzie trzeba dostosować (wymienić) całą skrzynkę licznikową.