Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes Vito W639 - stacyjka nie widzi kluczyka

08 Dec 2018 19:27 4023 3
  • Level 9  
    Mercedes Vito W639 (109 CDI) 2006 rok
    Stacyjka nie widzi kluczyka, czasem widzi ale przy uruchomieniu silnika nie ma prądu. Raz na jakiś czas wszystko działa. Nie wiem czy problem tkwi w kluczyku, stacyjce, blokadzie kierownicy czy w komputerze.
    Dodam że mam nową baterię w kluczyku oraz nowy akumulator.
    Czy wiecie w czym tkwi błąd. Ktoś miał podobną sytuację?

Poniżej załączam film.

Link
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 30  
    To jest "rybka". O ile mnie pamięć nie myli one mają licznik kliknięć (40 tyś x) po którym należy kluczyk wymienić w ASO za 1400zł <rotfl> albo udać się do speca co za okolice 3 stówek zrobi to samo.
    A pod SD podpinałeś ? On dość dokładnie potrafi zdiagnozować przyczynę niesprawności ale też wymaga speca ogarnietego w obsłudze który wie gdzie i czego szukać.
  • Level 9  
    Piasek80 wrote:
    To jest "rybka". O ile mnie pamięć nie myli one mają licznik kliknięć (40 tyś x) po którym należy kluczyk wymienić w ASO za 1400zł <rotfl> albo udać się do speca co za okolice 3 stówek zrobi to samo.
    A pod SD podpinałeś ? On dość dokładnie potrafi zdiagnozować przyczynę niesprawności ale też wymaga speca ogarnietego w obsłudze który wie gdzie i czego szukać.

Cześć!
    Na moje to bym stawiał na "kończącą" się stacyjkę. W W639 jest to dość często występująca usterka.
    Kluczyki faktycznie mają licznik użyć klucza, ale w nowym kluczu jest to ok 190 tyś razy, i na skończenie się licznika klucza bym raczej nie stawiał, mając w szczególności na uwadze fakt, że problem pojawia się i znika losowo - jak wynika z tekstu autora postu. Gdyby klucz się "skończył", to by się skończył i już.
    Co do kwestii dorobienia nowego klucza za 300 zł to ciekaw jestem kto i gdzie robi takie usługi skoro sam nowy klucz (dobrej jakości - nie z aliexpress) w zakupie kosztuje 45 euro + 5 euro grot, co daje nam 215zł + koszty wysyłki za sam niezaprogramowany klucz (do sprawdzenia na https://mbkeyprog.com). Jak do tego doliczy się amortyzację zajebiście drogiego sprzętu do programowania kluczy Mercedesa, podatki, no i jakiś zysk, to te wspomniane 300zł są dla mnie jakąś abstrakcją.
    Wracając jednak do problemu - koszt zrobienia klona stacyjki (zakładając że motorola w stacyjce da się poprawnie odczytać) to minimum 300zł. Do tego dolicz sobie jeszcze koszt zakupu używanej stacyjki na popularnym serwisie aukcyjnym, gdzie ceny startują od 550zł w górę.
    No koniec wypada wspomnieć że ta zakupiona używana stacyjka pochodzi z rozbiórki i także może sobie zdechnąć, i nikt na nią gwarancji nie udzieli.
    To chyba wszystko.
  • Level 9  
    Problem był w kluczyku. Został zakupiony i zakodowany nowy kluczyk.