Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica 508GE3.43EHZpTaDNAQ(W) - Nie działa piekarnik

Toxer4 08 Dec 2018 20:23 7833 10
    Toxer4
    Level 5  
    Witam.
    W kuchni gazowej nie działa piekarnik elektryczny. Kuchenka to Amica 508GE3.43EHZpTaDNAQ(W).
    Kuchenka Amica 508GE3.43EHZpTaDNAQ(W) - Nie działa piekarnik
    PanAGD
    Level 23  
    Na zegarze jest ustawiona godzina? Czy zegar miga?
    Toxer4
    Level 5  
    Jest ustawiona godzina, nie grzeją grzałki, nie świeci światło, nie chodzi wentylator. Został wymieniony przełącznik funkcji i nic się nie zmieniło.
    Trull
    Level 28  
    Uszkodzony wybierak funkcji (element odpowiedzialny za wybór grzałek).
    Toxer4
    Level 5  
    Przelacznik funkcji zostal wymieniony i w dalszym ciagu nie dziala
    Trull
    Level 28  
    W takim wypadku pomierz gdzie nie dochodzi zasilanie. Zacznij od termika krańcowego (znajduje się na tylnej ściance piekarnika na okablowaniu grzałek). Jeśli w tym modelu jest zegar to sprawdź czy po nastawieniu czasy zamyka się obwód przekaźnika (mogą być spalone styki).
    wojtek__
    Level 13  
    Sprawdź jeszcze termostat
    Toxer4
    Level 5  
    Problem rozwiązany. Po dużych kombinacjach ominąłem zegar, połączyłem dwa przewody od kondensatora i zadziałało nawet działa zegar. Czy może tak zostać czy wymienić programator?
    wojtek__
    Level 13  
    Toxer4 wrote:
    Po dużych kombinacjach ominąłem zegar, połączyłem dwa przewody od kondensatora i zadziałało nawet działa zegar.

Od kondensatora? Może bardziej od przekaźnika? Tak, może zostać, tylko timer nie będzie Ci mógł włączać i wyłączać grzania w piekarniku. Ale to funkcjonalność mało przydatna imho.
    Toxer4
    Level 5  
    Dzięki, te dwa przewody były od przekaźnika jeżeli tak może być to zostawię.