Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson WF-2750 - niebieskie dysze odchylone w różne strony

michael55910 08 Dec 2018 21:15 948 0
 • #1
  michael55910
  Level 8  
  Witam,
  Mam problem z drukarką atramentową Epson WorkForce WF-2750. Użytkuję ją z wiecznymi kartridżami i tuszem pigmentowym Ink-Mate. Mam ją od nieco ponad roku i wieczne kartridże włożyłem zaraz po startowych. Na początku miałem z nimi wiele problemów (zapowietrzanie się), ale teraz je prawie opanowałem. Prawie, bo odkąd pamiętam na wiecznych kartridżach niebieska głowica zachowuje się tak:
  Epson WF-2750 - niebieskie dysze odchylone w różne strony
  I nie to, że po długim nieużywaniu - potrafi tak wyglądać nawet po 24h od resetu kartridża.
  Niestety drukarka nie posiada możliwości czyszczenia jednej głowicy - trzeba wszystkie cztery na raz (a przynajmniej nie widziałem innej opcji). Poza tym czyszczenie niekoniecznie pomaga. Jakimś rozwiązaniem jest reset (wyjęcie i ponowne założenie) kartridża. Wtedy drukarka zaciąga tusz, odpowietrzając głowicę. Tylko nie wiem, czy wtedy zaciąga tylko z jednego koloru czy też ze wszystkich (ktoś wie?). Ale ze względu na częstotliwość występowania problemu nie starcza to na długo  Czego to może być wina? Głowicy? Kartridża? Tuszu? Co możecie mi poradzić? W tej chwili drukarka jest praktycznie monochromatyczna. Nawet jeśli wydrukuję czarno-biały tekst bez ustawienia "skala szarości", to jest wokół niego niebieska poświata.

  (Wiem, że czarny też nie wygląda najlepiej, ale to akurat wina dłuższego nieużywania i da się to zamaskować wyższą jakością wydruku, a przy następnej okazji może naprawić).