Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

led rgb kolorofon 5 kanałów

08 Gru 2018 22:59 378 6
  • Poziom 15  
    Dzień dobry miał bym pytanie chciał bym w obudowie lamp

led rgb kolorofon 5 kanałów
    zamiast białych ledów zamontować Paski RGB 5050 na 12v wysterowane przez Mosfet i Arduino, By służyły jako kolorofon
    efekt jaki bym chciał uzyskać

Link

zależało by mi było by było 5 kanałów, posiadam 5 Lamp do wykorzystania,
    By odczyty danych były najlepiej z karty dzwiękowej Creative Sound Blaster Zx albo z mixera ewentualnie programowy odczyt danych z COM lub LPT USB czy jest to do wykonania czy istnieje sposób zrobienia tego na arduino by to sensownie wyglądało w rytm muzyki ?? Czy lepiej wykorzystać inny protokół odbioru danych ??
  • PCBway
  • Poziom 13  
    Pierwsze pytanie znasz język C
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Uczę się pomału ale żeby biegle znać to średnio , język Arduino trochę ogarniam ale z regoly uczę się mając kod i analizując jak działa od czego co jest i jak mogę go przekształci. Do potrzeb

Dodano po 4 [minuty]:

3 kanałowy kolorom z RGB na Arduino robiłem wykorzystując A0 do zbierania informacji z Jack i przypisując wartości pod odpowiednią barwę np zielony przy tylu ma się zapalać czerwony przy tylu licząc że mam Arduino mega z 15 wyjściami PWM i 5 lamp po 3 kanały bo każdy kanał osobno R G B bym puścił wykorzystał bym całe 15 kanałów na mosfetach
  • Poziom 30  
    sewek1000 napisał:
    język Arduino trochę ogarniam

Nie istniej język Arduino! Nie możesz się uczyć czegoś czego nie ma!

sewek1000 napisał:
    regoly uczę się mając kod i analizując jak działa od czego co jest

Zła metoda!
    Pisać/czytać uczyłeś się próbując zrozumieć wiersze, czy najpierw nauczyłeś się alfabetu, później wyrazów, następnie zdań?

sewek1000 napisał:
    wykorzystując A0 do zbierania informacji z Jack i przypisując wartości pod odpowiednią barwę np zielony przy tylu ma się zapalać czerwony przy tylu

Zrobiłeś wskaźnik wysterowania a nie kolorofon reagujący na poszczególne pasma.
  • Poziom 15  
    Dokładnie jest to MIDI tylko w MIDI są zapisane nuty kiedy który klawisz w jakiej tonacji został wciśnięty i w jakim czasie a w zwykłym utworze audio z odtwarzacza idzie jako ścieżka dźwiękowa bez tonacji tak mi się wydaje więc to z linku by nie wiele dało bo na filmiku utwór jest gramy w czasie rzeczywistym na kontrolerze MIDI . Myślałem tez o konwenter z RGB na DMX i jakaś konsole DMX z trybem audio np albo samemu ustawić sceny hmm sam już nie wiem czy wykorzystać Arduino czy lepiej coś gotowego kupić dodam że chciał bym to zbudować do 21 grudnia na wigilię pracownicza z góry dziękuję i pozdrawiam ;)
  • Poziom 30  
    sewek1000 napisał:
    chciał bym to zbudować do 21 grudnia

Zbudować, napisać program, a widać, że się w tym nie orientujesz, to na 21 grudnia ale 2019 roku. W 11 dni masz szansę kupić gotowca. Czy jednak wiesz co chcesz kupić? Wydaje mi się, że nie. Wiesz jaki chcesz osiągnąć efekt ale nie wiesz czy źródłem sygnału ma być MIDI, DMX czy audio?

sewek1000 napisał:
    e a w zwykłym utworze audio z odtwarzacza idzie jako ścieżka dźwiękowa bez tonacji

Plik audio, to w przypadku zapisu cyfrowego sample. Nie ma to nic wspólnego z MIDI, poza tym, że gra.

sewek1000 napisał:
    Myślałem tez o konwenter z RGB na DMX

Możesz napisać jaśniej? Jakie RGB ma byc konwertowane do DMX? RGB TV?

sewek1000 napisał:
    i jakaś konsole DMX z trybem audio

Co konkretnie masz na myśli?

PS
    Wydaje mi się, że usłyszałeś terminy DMX, MIDI, audio ale nie wiesz co to jest, do czego służy i jak działa.