Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką płytkę do odczytywania obiektów z kamery w czasie rzeczywistym?

Kiboooo 09 Gru 2018 08:28 798 7
    Kiboooo
    Poziom 3  
    Chciałbym zrobić robota, który mógłby rozpoznawać obiekty w czasie rzeczywistym. Nie wiem, jednak jakiej płytki użyć. Arduino podobno ma za mało mocy obliczeniowej, nie chciałbym używać do tego komputera. Jeśli ktoś mógłby mi poradzić jakiej płytki użyć i jak ten projekt mógłby wyglądać to będę wdzięczny.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Kiboooo
    Poziom 3  
    stmx napisał:
    Do rozpoznawania obrazu użyj Raspberry pi. Jest dużo projektów w sieci

Zgadza się.
    Ale nie mogę znaleźć projektu w którym nie byłby użyty komputer.
    LChucki
    Poziom 31  
    Kiboooo napisał:
    stmx napisał:
    Do rozpoznawania obrazu użyj Raspberry pi. Jest dużo projektów w sieci

Zgadza się.

Poszukaj na Forbocie. Jest przykładowy program w Pythonie.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Pytanie, jaka moc obliczeniowa i jaka pamięć jest do tego potrzebna, i czy program może działać wielowątkowo. Oprócz Raspberry Pi (jest tego kilka typów) są jakieś Orange Pi, Banana Pi, Nano Pi... wszystkie mają podobne możliwości, jak komputery, mają różne procesory (niektóre 4-rdzeniowe), więc i różną moc obliczeniową - trzeba ustalić, które mają wystarczającą. A może, jeśli moc obliczeniowa nie musi być duża, sprawę załatwi jakiś STM32 - ma możliwości dużo mniejsze od Pi (w tym dużo mniej RAM-u), ale dużo większe od Arduino (wielokrotnie większa szybkość i pamięć RAM i flash). Co większe STM32 pozwalają podłączyć dodatkowy RAM, czy flash, ale wtedy koszt będzie porównywalny z tańszymi Pi, a Pi mają taką zaletę, że chodzi na nich Linux i łatwo na nie przenieść program napisany pod Linux-a na PC - przenoszenie na STM32 jest dużo trudniejsze.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    LChucki
    Poziom 31  
    stmx napisał:
    Kiboooo napisał:
    A RPi to co jest jak nie normalny komputer?

RPi bez systemu też działa. Ostatnio coś na Forbocie o tym było.
    Z drugiej strony, jeśli RTOS uznać systemem, to STM32F może być komputerem. W sieci, spotykałem projekty na STM32F4 z Linuxem, więc STMF jest komputerem!