Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet ARCHOS Kurio Xenon nie ładuje się

09 Gru 2018 12:42 735 15
  • Poziom 3  
    Witam Elektroników, mam takie pytanie odnośnie tabletu Archos Kurio Xenon podłączyłem go do ładowania (ładowarka 5V 2A) i na chwile pojawia się ikona ładowania i znika i nie można go włączyć. Rozkręciłem i na baterii jest pomiędzy czerwonym a czarnym 3.4V gdy jest podłączona ładowarka i napięcie 0.47V między czarny i biały kabelek i te napięcie 0.47V znika po odłączeniu ładowarki.
    Co może być przyczyną nie ładowania tego tableta i jakie napięcie powinno być w miejscu lutowania baterii do płytki?
    Z góry dzięki
  • Poziom 3  
    KRY5PIN napisał:
    Bateria powinna mieć minimum 3.5-3.7V.

Witam to pewnie bateria padnięta , ale chyba powinien się włączyć pod ładowarką a tu nic. Jak dałem ładowarkę z większym amperażem to coś się zmieniło bo się logo pokazało ARCHOS i się świeci cały czas
  • Poziom 39  
    Bateria za bardzo się rozładowała musisz ją podładować zewnętrznie tak do 3.7V i dopiero wtedy podpiąć do tabletu i sprawdzić czy ruszy ładowanie. Maksymalnie bateria ładuje się do 4.2V. Możesz kupić sobie za parę złoty ładowarkę Li-ion TP4056 i podładować baterię.
  • Poziom 3  
    gradek83 napisał:
    Bateria za bardzo się rozładowała musisz ją podładować zewnętrznie tak do 3.7V i dopiero wtedy podpiąć do tabletu i sprawdzić czy ruszy ładowanie. Maksymalnie bateria ładuje się do 4.2V. Możesz kupić sobie za parę złoty ładowarkę Li-Ion TP4056 i podładować baterię.

Witam dzisiaj podładowałem baterie ładowarką TP4056 naładowałem ją do 4V i tablet nie ruszył jest to samo, logo ARCHOS tylko już bez ikony baterii (ale się szybko rozładowała do tych 3.35V w dodatku będąc podłączona pod gniazdo w tablecie ładowarką oryginalną )pewnie bateria do wymiany?
    Można dla sprawdzenia podłączyć 4 x li-Ion 1.2V ?
  • Poziom 39  
    Sprawdź czy jak podepniesz baterię to czy coś na płycie się za bardzo nie nagrzewa może jest zwarcie i przez to szybko bateria się rozładowuje.
  • Poziom 3  
    gradek83 napisał:
    Sprawdź czy jak podepniesz baterię to czy coś na płycie się za bardzo nie nagrzewa może jest zwarcie i przez to szybko bateria się rozładowuje.

Nie tak za bardzo się nie nagrzewa jedyne lekko jest ciepłe jak mam teraz podładowarką to te blaszki nad baterią
  • Poziom 3  
    A i jak dzisiaj ładowałem tą ładowarką TP4056 to ona była dosyć gorąca (pażyła w palce ) to jest normalne, czy coś z baterią jest nie tak ?
    Li-ionki 4x 1.2v ładowałem to się tak nie grzała

Dodano po 8 [minuty]:

Co do szybkości rozładowania to może nie w 10 minut bo zostawiłem tablet pod ładowarką na ok 5 h a tablet cały czas się sam włącza i wyłącza to może przez to się rozładowała miarę szybko
  • Poziom 39  
    A bateria jest napuchnięta albo czuć od niej słodkawy zapach ? I czy to oryginalna bateria z tego tabletu z tego co widzę z jakiegoś alcatela. Odepnij baterie i sprawdź na połączonym kablu od ładowania jakie masz napięcie na pinach tam gdzie bateria była wpięta.
    Pod jaki zasilacz podpinałeś tą ładowarkę ? ile Amper.
  • Poziom 3  
    gradek83 napisał:
    A bateria jest napuchnięta albo czuć od niej słodkawy zapach ? I czy to oryginalna bateria z tego tabletu z tego co widzę z jakiegoś alcatela. Odepnij baterie i sprawdź na połączonym kablu od ładowania jakie masz napięcie na pinach tam gdzie bateria była wpięta.
    Pod jaki zasilacz podpinałeś tą ładowarkę ? ile Amper.

Tak właśnie chciałem wspomnieć bateria ma wybrzuszenie po lewej stronie wzdłuż wyprowadzeń (zdj w załączniku) bateria była w tym tablecie może ktoś kiedyś wymieniał Sprawdzałem wcześniej i na pinach po odlutowaniu jest ok do 4.15V . Podłanczam pod ładowarkę z tableta lenovo na ładowarce jest Output 5,2V==2,0A
  • Poziom 3  
    Mam jeszcze taką baterie parametry się niby zgadzają podpiąłem ją i tablet cały czas jest zawieszony na logo i nie reaguje na reset może coś jest jeszcze z systemem?
  • Poziom 39  
    Jeśli wybrzuszenie po naciśnięciu chowa się a potem pojawia to źle o tym świadczy. Dodatkowo jeśli bateria nie była oryginalna tylko z innego tabletu to zapewne też ma swoje lata. Jak kupisz nową albo przynajmniej sprawną i podepniesz i będzie OK to tą wywal możesz odczepić od niej tą płytkę czyli zabezpieczenie ogniwa może się przydać a jak nie to wywal tylko pamiętaj aby zabezpieczyć końcówki przed ewentualnym zwarciem.

Dodano po 1 [minuty]:

damian070 napisał:
    Mam jeszcze taką baterie parametry się niby zgadzają podpiąłem ją i tablet cały czas jest zawieszony na logo i nie reaguje na reset może coś jest jeszcze z systemem?

Każdy tablet ma a przynajmniej zazwyczaj jest dostępny tryb recovery mode jak uda ci się w niego wejść i przeprowadzić opcje wipe i reset to jest szansa ze system wstanie.
  • Poziom 3  
    gradek83 napisał:
    Jeśli wybrzuszenie po naciśnięciu chowa się a potem pojawia to źle o tym świadczy. Dodatkowo jeśli bateria nie była oryginalna tylko z innego tabletu to zapewne też ma swoje lata. Jak kupisz nową albo przynajmniej sprawną i podepniesz i będzie OK to tą wywal możesz odczepić od niej tą płytkę czyli zabezpieczenie ogniwa może się przydać a jak nie to wywal tylko pamiętaj aby zabezpieczyć końcówki przed ewentualnym zwarciem.

damian070 napisał:

Każdy tablet ma a przynajmniej zazwyczaj jest dostępny tryb recovery mode jak uda ci się w niego wejść i przeprowadzić opcje wipe i reset to jest szansa ze system wstanie.

O jaką płytkę chodzi zabezpieczającą ogniwo ?
  • Poziom 39  
    ...to do której masz dolutowane przewody przy baterii płytka PCB
    Tylko na razie postaraj się ten system wzbudzić.
  • Poziom 3  
    gradek83 napisał:
    ...to do której masz dolutowane przewody przy baterii płytka PCB
    Tylko na razie postaraj się ten system wzbudzić.

ok tylko na tej bateri dużo nie zdziałam bo ją jak podładuję zewnętrznie to i tak nie ładuję się po jej wlutowaniu a na tej z lenovo ze smartfona to się długo wyświetlało Logo tylko nie wiem czy mogę ją ładować przez tego tableta? bo zamierzam ją narazie wmontować
  • Poziom 39  
    damian070 napisał:
    Logo tylko nie wiem czy mogę ją ładować przez tego tableta?

Jak będzie się ładować to tak.