Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 1997r - Funkcje modułu komfortu

09 Gru 2018 13:03 459 9
  • Poziom 11  
    Witam
    Wszedłem w posiadanie VW Sharana 1,9 TDI z rocznika 1997 . Mam pytanie odnośnie pilota do tego pojazdu. Otrzymałem jedynie klucz z latarką,brak pilota.
    Jestem ciekaw czy w tym modelu jest funkcja do programowania pilota czy trzeba zainstalować centralkę.

Numery modułu komfortu znajdującego się pod siedzeniem kierowcy : 7MO962 257H 95VW 15600 BC 5WK4555

Prosił bym o jakiekolwiek wskazówki i informacje.
  • Poziom 11  
    Dzięki za link , ale czytałem ten post jednak tam jest jeden zasadniczy problem. Nie ma rozwiązania ani wyjaśnienia.
    -U mnie się nawet nie chce dioda zaświecić w drzwiach. (po za mknięciu mruga i to jest jej jedyna funkcja)
    -Ludzie piszą o jakimś pilocie na podczerwień lecz podają częstotliwość i tu powstaje niejasność. (nie zlokalizowałem ani anteny ani sensora podczerwieni)

U mnie po przekręceniu kluczyka auto się zamyka i po ponownym znów w chodzi w tryb zamknięcia lecz bez mrugania kontrolki i po przekręceniu ponownie ,znów przechodzi w zamknięty z mruganiem kontrolki.

Dodam jeszcze ciekawostkę ,którą zauważyłem .Po zamknięciu drzwi nie gaśnie oświetlenie w kabinie (nie wiem czy to może mieć jakiś związek)
  • Poziom 35  
    Po nr. WIN możesz sprawdzić wyposażenie auta. Na "elektrodzie" jest stosowny dział i jak poprosisz, to "usłużni ludzie" udzielą Ci stosownej odpowiedzi.
    Czy masz dostęp do urządzenia diagnostycznego, aby odczytać ewentualne błędy w elektronice auta, bo jeśli nie, to wstępnie sprawdź, czy po przełączeniu włączników przy lusterku wewnętrznym zgaśnie oświetlenie wewnętrzne. Ponadto warto sprawdzić, czy wiązka przewodów w przelotce pomiędzy drzwiami/nadwoziem nie jest połamana i czy któryś z mikrowyłączników w kasecie zamka kierowcy nie jest uszkodzony.
  • Poziom 33  
    Najprosciej założyć uniwersalny sterownik z pilotami .
  • Poziom 11  
    zależy co masz na dłubane w eepromie komfortu
    1. włączyć automatyczne zamykanie się zamków po przekroczeniu 16km/h
    2. włączyć sygnalizację zamknięcia kierunkami
    3. włączyć sygnalizację zamknięcia sygnałem (dobrze jeśli to jest trąbka a nie klakson)
    4. włączyć odblokowywanie zamków po wyjęciu kluczyka
    5. włączyć kontrolę wnętrza (zależy od tego co ktoś dłubnął w eepromie)

innymi programami możesz :
    1. uaktywnić kontrolę wnętrza jeśli jej nie ma
    2. włączyć wyłączyć załączanie alarmu po otwarciu czym innym niż pilotem
    3. uaktywnić syrenkę z własnym zasilaniem
    4. uaktywnić domykanie szyb z pilota
  • Poziom 11  
    fructon napisał:
    Najprosciej założyć uniwersalny sterownik z pilotami .

Też się nad tym właśnie zastanawiam ,zwłaszcza że mam w posiadaniu takowy nowy moduł oraz piloty.

Dodano po 1 [minuty]:

Staszek49 napisał:
    Po nr. WIN możesz sprawdzić wyposażenie auta. Na "elektrodzie" jest stosowny dział i jak poprosisz, to "usłużni ludzie" udzielą Ci stosownej odpowiedzi.
    Czy masz dostęp do urządzenia diagnostycznego, aby odczytać ewentualne błędy w elektronice auta, bo jeśli nie, to wstępnie sprawdź, czy po przełączeniu włączników przy lusterku wewnętrznym zgaśnie oświetlenie wewnętrzne. Ponadto warto sprawdzić, czy wiązka przewodów w przelotce pomiędzy drzwiami/nadwoziem nie jest połamana i czy któryś z mikrowyłączników w kasecie zamka kierowcy nie jest uszkodzony.

Właśnie dobre spostrzeżenie,nie pomyślałem o wiązkach w drzwiach. a tam są takie jak by złącza i może faktycznie coś tam nie styka.
  • Poziom 13  
    Miałem klienta, który miał ten sam moduł. Udało mi sie zaprogramować pilot na podczerwień jak na fotkach:

VW Sharan 1997r - Funkcje modułu komfortu VW Sharan 1997r - Funkcje modułu komfortu
  • Poziom 11  
    Bardzo fajnie że ci się udało. Zdradził byś tą tajemnicę? I gdzie jest w samochodzie samochodzie umieszczony czujnik podczerwieni.
  • Poziom 13  
    Pilot kodowałem wg. tej instrukcji:

Czujnik podczerwieni jest pod lusterkiem wewnętrznym. Taka czarna lub biała półkula