Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Passat B5 2001, 1.9 TDI 130 KM - Hamulec łapie

marszałekkom 09 Dec 2018 13:26 2337 3
 • #1
  marszałekkom
  Level 27  
  Problem dość złożony. Było tak, że w trakcie jazdy, coraz mocniej łapał hamulec na koła przednie lewe i tylne prawe. W parametrach widać było rosnące ciśnienie w układzie. Właściciel powymieniał chyba wszystko co mógł: zregenerował wszystkie zaciski, wymienił płyn, pompę hamulcową, pompę i sterownik abs. Potem wymieniłem mu serwo, razem zresztą z pompą, i problem ustąpił. Było dobrze przez pół roku, ostatnio wymieniłem mu klocki przednie, i już przed wymianą zauważyłem, że pedał hamulca jest wyżej niż sprzęgła. Po wymianie przez 20 km spokój, potem zaczęło chrobotać w przednim lewym kole, hamulec zaczyna tam łapać. Podkręciłem pedał hamulca na regulacji, teraz jest w jednej linii ze sprzęgłem, oczywiście po regulacji pedału wywaliło błąd czujnika hamulca. Trochę wyregulowałem czujnik i teraz sytuacja jest taka: ciśnienie jak narazie nie rośnie, chrobotanie nadal występuje w momencie naciskania i puszczania pedału hamulca. Pedał hamulca ma bardzo mały luz.
  Dlaczego pedał sam z siebie podniósł się wyżej? Co w tym układzie jeszcze może robić problemy, prawie wszystko jest wymienione? Dlaczego problem pojawił się po wymianie klocków? Cylinderek cofał się płynnie, bez oporów i raczej lekko.
 • #2
  Staszek49
  Level 35  
  W jaki sposób były cofane tłoczki hamulcowe, szczególnie w tylnych kołach. Spróbuj skrócić popychacz pompy hamulcowej ( o ile jest możliwość regulacji), może trzeba wyregulować wspomaganie. Coś zostało namieszane w aucie, bo ABS nie działa bez powodu.
 • #3
  marszałekkom
  Level 27  
  Tłoczki były cofane zestawem do cofania tłoczków, tylnych nie ruszałem. No i muszę doprecyzować, to chrobotanie to nie jest odgłos pompy abs, tylko w przednim lewym kole klocek skrzypi. Wiem, bo uniosłem koło i kręcąc ręką to słychać.
 • #4
  marszałekkom
  Level 27  
  Po wyregulowaniu pedału jak do tej pory problem nie powrócił.