Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat - nie wiem co to i ile kosztuje

09 Gru 2018 15:23 672 14
  • Poziom 2  
    Witam, jakiś czas temu w moje ręce wpadł agregat prądotwórczy, jest to dość dziwna historia, ale do rzeczy. Nie siedzę w tym temacie więc nie wiem z czym to się je, chciałbym wiedzieć czy nie zostałem oszukany, w kwestii ceny i co to jest za sprzęt? Przydatną informacją było by też kto może takiego agregatu potrzebować, gdyż sam go nie potrzebuję, a według znajomego można na tym zarobić. Ponoć tego sprzętu nie ma jeszcze na rynku a jedyną wzmiankę znalazłem na czeskim portalu podobnym do "Allegro" (niestety nie mogę zamieszczać linków). Dodaję zdjęcia poniżej. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. ;)
  • Moderator Samochody
    Przecudnej urody chiński agregat, mający sugerować że jest oparty na silniku Honda. Występuje pod wieloma nazwami - Kraft&Delle, "Kraft", itd. Dostępny w marketach budowlanych w cenie ok. 600 zł.
  • Admin grupy audio
    Eeee, za 600 zł nie kupisz 3 fazowego generatora 8 kW.
    Cena identycznego na Czeskim odpowiedniku Allegro to 18 000 koron, czyli jakieś 3000 zł.
    Tego typu generatory po tyle chodzą.

Swoją drogą dobre sobie - generator Tesla, hybrydowy. :D
  • Poziom 30  
    7,5 kW hmmmm... Powiedz kolego ile on waży? Przy tej mocy powinien ważyć około 100 kg, a obstawiam nie więcej niż 30.

Ile za to truchło dałeś?
  • Admin grupy audio
    Według opisu na Czeskim Aukro - silnik OHV o mocy 12,5 KM, masa generatora 25 kg.
    Coś tu się mocno nie zgadza, bo faktycznie powinno to ważyć ze 4x tyle, a jednocześnie te 12.5 KM wcale nie wyklucza mocy 7.5 kW.

Opis z Aukro:
    Cytat:
    Hybridní generátor TESLA /pozor nejedná se o českou Teslu/.

Novinka na trhu. Nejnovější technologie.

Motor OHV 12,5 HP

Velký výkon 7,5 kW při malé váze 25 kg a malých rozměrech 600 x 420 x 430 mm /s podvozkem cca 480 mm/ .

Třífázový 3 x 380V/230 v 12V/8,3A nabíjení akumulátorů. Dvoukolý demontovatelný podvozek.

Startování lankem .

Zakoupen jako náhradní zdroj pro stavbu , nakonec nebyl vůbec použit , úplně nový , originální balení.

Špičková kvalita od firmy TESLA.

Tichý chod
  • Poziom 30  
    Artur k. napisał:
    12.5KM wcale nie wyklucza mocy 7.5kW.

Bo takie moce mają silniki w "normalnych" agregatach o takiej mocy, ten ma silnik o mocy góra 4 kM, jakiś klon HONDY GX160. Moc to ze 3 kW i to na aluminiowej prądnicy w dodatku podzielone n 3f.

Dla przykładu jeden z lepszych agregatów montowany w Chinach:
    https://endress-polska.pl/przenosne/14-ese-3200-p-4005995023153.html
    Moc max. 2500W waga 42.5kG
  • Moderator Samochody
    Bzdura Artur, 8 kW z zabezpieczeniem C6... Chyba że PMPO. Te podróby silników OHV Hondy, przy 12 KM są już z rozruchem elektrycznym. A 25 kg ważą dostępne u nas 6500 W bodaj.
  • Admin grupy audio
    robokop napisał:
    Bzdura Artur, 8kW z zabezpieczeniem C6

No fakt, nie spojrzałem na bezpiecznik - 3x 1400W = 4140W i to by było na tyle.
    Tym nie mniej i tak za 600 zł nowego 3f o takiej mocy nie kupisz. Za 3000 zł tak jak Czesi sobie liczą, owszem tak.
  • Poziom 43  
    @robokop Ale on jest hybrydowy... ze zbiornikiem paliwa. :D Ale na marginesie, były (albo i są jeszcze) na Allegro generatory z Bundeswhery (małe 05, kW ) sprzedawane z zestawem 100 Ah /24 V akumulatorów żelowych. Uzupełnić to przetwornicą 24VDC/230 VAC i wtedy mamy prawdziwą hybrydę.
  • Poziom 39  
    Dokładnie na TAKIM silniku (podróba Hondy na szczęście - przynajmniej o części zamienne łatwo) mam agregat 2 kW i to szczyt jego możliwości. Pobór w okolicy 2,4 kW już go zatrzymuje, więc w te 7 kW nigdy nie uwierzę, chyba że zastosowali tam jakiś nieznany patent Tesli i stąd taka moc... tabliczki są cierpliwe i wszystko przyjmą - jak papier. Przy trzech fazach obciążalność pojedynczej to już tylko kilkaset watów. Chyba niewiele na tym kolega zarobi.
  • Poziom 2  
    No na szczęście nie ja , ale za to znajomy dał 2 tys. , Spodziewałem się że to nie trafiony zakup ale cóż czasu się nie cofnie
  • Admin grupy audio
    kazaul napisał:
    No na szczęście nie ja , ale za to znajomy dał 2 tys.

Ktoś, kto mu to sprzedał musi być bardzo zadowolony.
    Nawet gdyby cena była taka jaką podałem na początku (ok. 3000 zł) to i tak płacąc za to 2000 zł nie da się na tym zarobić.
  • Poziom 39  
    Nie chcę być złym prorokiem ale chyba nie ma szans żeby się te pieniądze zwróciły. Chyba że trafi się ktoś będący w wielkiej potrzebie i potrzebujący specyficznego źródła zasilania ( trzy fazy i mała moc )